Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Problemy na mojej budowie (ku przestrodze)

Recommended Posts

Gość
Chciałbym opowiedzieć o trzech błędach z budowy, które mam nadzieję pomogą czytelnikom Forum i ich zmaganiu z budową domu.

Po pierwsze brak izolacji fundamentów i ich ocieplenia w trakcie budowy spowodował konieczność odkopywania domu i wykonania izolacji wraz z ociepleniem.

Po drugie brak wykonanej sieci kanalizacyjnej na działce przyczynił się do konieczności ponownego wykonania instalacji kanalizacyjnej budynku. Za pierwszym razem monterzy zrobili wyjście rury kanalizacyjnej z budynku, posadowili za głęboko, co później uniemożliwiło podłączenie do studzienki kanalizacyjnej (po wykonaniu kanalizacji terenu).

Po trzecie, w trakcie budowy domu nie przemyśleliśmy jaki typ okien zamontujemy. Potem zdecydowaliśmy się na okna PVC zespolone z roletami zewnętrznymi, ale przy montażu okazało się, że wysokość skrzynki rolety zmusiała nas do obniżenia okna.

Bartosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budując dom nie musisz się na wszystkim znać. Za cykl inwestycyjny prócz Ciebie odpowiadają również projektant ( do niego nie ma zastrzeżeń), kierownik budowy oraz inspektor nadzoru.
Inspektora nadzoru Ty ustanawiasz i proponuję nie oszczędzać na nim jak nie masz zaufania do kierownika budowy.
Jak budujesz systemem gospodarczym to zatrudnij dobrego kierownika budowy, który Tobie tak poprowadzi budowę jakby budował dla siebie.
Jak będziesz zatrudniał do budowy firmę i umówisz się z nimi na ryczałt to proponuję zatrudnić inspektora nadzoru ponieważ firma wykonawcza będzie chciała za wszelką cenę mieć jak największy zysk i coś spieprzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...