Skocz do zawartości

Architekt - Olsztyn?


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Poszukuję namiary na architekta-projektanta w Olsztynie (warm-maz), z którym mogłabym skonsultować zakupiony przeze mnie projekt i aby zrobił poprawki wymyślone przeze mnie.

dziekuje i pozdrawiam!




Jak zleciłem takie tematy do Pani architekt Doroty Szymaniak-Urban Olsztyn tel. 604447274

Pozdrawiam wiosennie
Link do komentarza
Cytat

Tak więc na jaki koszt trzeba liczyć u architekta, np. za drobne zmiany w projekcie albo zagospodarowanie działki (wrysowanie projektu domu na działkę itd.)?



Chyba zależy to od paru rzeczy:
- czy masz podłączenia do mediów od dostawców (woda, kanalizacja, gaz) trzeba rozrysować podejścia i uzgodnić to z dodstawcami mediów
- uzgodnienia z właścicielem drogi na temat wjazdu z działki na dogę,
- od ilości zmian i ich ingerencji w projekt (ziany drobne np. ścianek działowych - to nie jest problem; ale ruszanie konstrukcji to wiem że konstruktor powinien poprzeliczać wytrzymałości ścian, stropów, etc..)
Na zmiany w projekcie musisz mieć piosemną zgodę autora projektu (wchodzimy w temat praw autorskich) ale biura projektowe dają takie pozwolenia bez problemów - wystarczy do mich napisać (list, faks, e-mail).

Co do kosztów to mnie wyniosą około 3 tys. PLN (zagospodarowanie działki, uzgodnienia z dostawcami mediów, uzgodnienia drogi, wszelkie zmiany w projekcie typu ścianki działowe, okna, drzwi, poszerzenie garażu, ale bez ingerencji w konstrukcję.)
Ale ceny są różne i w górę i w dół.

Pozdrawiam pięknie,

Ps. Śledzę Wasze forum OLSZTYN! ŁĄCZCIE SIĘ! icon_wink.gif, zamierzamy budować po otrzymaniu pozwolenie ze starostwa.
Link do komentarza
Cytat

Chyba zależy to od paru rzeczy:
- czy masz podłączenia do mediów od dostawców (woda, kanalizacja, gaz) trzeba rozrysować podejścia i uzgodnić to z dodstawcami mediów
- uzgodnienia z właścicielem drogi na temat wjazdu z działki na dogę,
- od ilości zmian i ich ingerencji w projekt (ziany drobne np. ścianek działowych - to nie jest problem; ale ruszanie konstrukcji to wiem że konstruktor powinien poprzeliczać wytrzymałości ścian, stropów, etc..)
Na zmiany w projekcie musisz mieć piosemną zgodę autora projektu (wchodzimy w temat praw autorskich) ale biura projektowe dają takie pozwolenia bez problemów - wystarczy do mich napisać (list, faks, e-mail).

Co do kosztów to mnie wyniosą około 3 tys. PLN (zagospodarowanie działki, uzgodnienia z dostawcami mediów, uzgodnienia drogi, wszelkie zmiany w projekcie typu ścianki działowe, okna, drzwi, poszerzenie garażu, ale bez ingerencji w konstrukcję.)
Ale ceny są różne i w górę i w dół.

Pozdrawiam pięknie,

Ps. Śledzę Wasze forum OLSZTYN! ŁĄCZCIE SIĘ! icon_wink.gif, zamierzamy budować po otrzymaniu pozwolenie ze starostwa.




Dziekuję
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...