Skocz do zawartości

podział dzialki a ważność wydanych wz


jura

Recommended Posts

Jestem w trakcie zalatwiania formalnosci związanych z zakupem dzialki.
Dzialka pierwotna miała 2 ha i o numerze 673 byla dzialką rolną klasy RV i Ł4. Właściciel wystąpił do Urzędu Gminy z wnioskiem o wydanie 11 warunków zabudowy dotyczacych przewidywanego podzialu pierwotnej dzialki na 11 działek pod zabudowę jednorodzinna , dołączając do kazdego wniosku mapkę określającą przewidywane granice inwestycji po podziale. Warunki takowe zostaly wydane odrębnie dla każdej z przewidywanych inwestycji. Nastepnie złozył wniosek z projektem podziału pierwotnej działki na 11 działek pod zabudowę jednorodzinna oraz 1 dzialkę jako droge i 1 pozostającą dalej gruntem rolnym o numerze 673/1 , 673/2 .... 673/13, dzialki po czym otrzymał decyzję pozytywną dotyczącą podziału.
Moje pytanie brzmi czy w takim wypadku warunki zabudowy są nadal aktualne czy jest potrzeba wystąpienia do gminy o ponowne wydanie warunków zabudowy bo przez podział straciły ważność, Warunki dostarczenia energii i wody sa odzielnie na każdą dzialke.
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi się, że warunki są aktualne i nie trzeba jeszcze raz po nie występować.



Warunki nie są aktualne poniewaz nie były wydawane na działkę która nowopowstała. Jednak stare warunki będą dużym ułatwieniem przy wydaniu nowych i mogą znacząco przyśpieszyć prace.
Link do komentarza
Cytat

Warunki nie są aktualne poniewaz nie były wydawane na działkę która nowopowstała. Jednak stare warunki będą dużym ułatwieniem przy wydaniu nowych i mogą znacząco przyśpieszyć prace.




Wg mnie trzeba tylko złożyć wniosek do gminy o wydanie decyzji zamiennej do warunków zabudowy robionych wcześniej na całość, w takim wniosku wpisuje się to co uległo zmianie, czyli np. numer działki z xxx/x na yyy/y itp. Ja też najpierw musiałem wystąpić o warunki zabudowy, później jak już podzieliłem je na części to złożyłem wniosek o decyzję zamienną warunków zabudowy, i ją otrzymałem bez żadnych problemów.

Piotr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Z męzem zastanawiamy sie nad kupnem dzialki. w wypisie z rej gruntów grunty oznaczone są jako pastwiska stałe Vi klasy i grunty rolneIV klasy. czy najpierw przed kupnem lepiej wystapic o wz w celu ustalenia czy bedzie mozna sie tam budowac?? Czy te wz będąobowiązywać na działkę w całosci jesli ją podzielimy na dwie mniejsze, czy tez wtakiej sytuacji trzeba bedzie wystepwac o decyzje zamienna. aha i w gruncie lepiej to co lepiej zorbic kupic wystapic o wz przejsc całą procedure i pozniej naspokojnie dzielic czy najpierw dzielic a pozniej budowac
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...