Skocz do zawartości

podział dzialki a ważność wydanych wz


jura

Recommended Posts

Jestem w trakcie zalatwiania formalnosci związanych z zakupem dzialki.
Dzialka pierwotna miała 2 ha i o numerze 673 byla dzialką rolną klasy RV i Ł4. Właściciel wystąpił do Urzędu Gminy z wnioskiem o wydanie 11 warunków zabudowy dotyczacych przewidywanego podzialu pierwotnej dzialki na 11 działek pod zabudowę jednorodzinna , dołączając do kazdego wniosku mapkę określającą przewidywane granice inwestycji po podziale. Warunki takowe zostaly wydane odrębnie dla każdej z przewidywanych inwestycji. Nastepnie złozył wniosek z projektem podziału pierwotnej działki na 11 działek pod zabudowę jednorodzinna oraz 1 dzialkę jako droge i 1 pozostającą dalej gruntem rolnym o numerze 673/1 , 673/2 .... 673/13, dzialki po czym otrzymał decyzję pozytywną dotyczącą podziału.
Moje pytanie brzmi czy w takim wypadku warunki zabudowy są nadal aktualne czy jest potrzeba wystąpienia do gminy o ponowne wydanie warunków zabudowy bo przez podział straciły ważność, Warunki dostarczenia energii i wody sa odzielnie na każdą dzialke.
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi się, że warunki są aktualne i nie trzeba jeszcze raz po nie występować.



Warunki nie są aktualne poniewaz nie były wydawane na działkę która nowopowstała. Jednak stare warunki będą dużym ułatwieniem przy wydaniu nowych i mogą znacząco przyśpieszyć prace.
Link do komentarza
Cytat

Warunki nie są aktualne poniewaz nie były wydawane na działkę która nowopowstała. Jednak stare warunki będą dużym ułatwieniem przy wydaniu nowych i mogą znacząco przyśpieszyć prace.




Wg mnie trzeba tylko złożyć wniosek do gminy o wydanie decyzji zamiennej do warunków zabudowy robionych wcześniej na całość, w takim wniosku wpisuje się to co uległo zmianie, czyli np. numer działki z xxx/x na yyy/y itp. Ja też najpierw musiałem wystąpić o warunki zabudowy, później jak już podzieliłem je na części to złożyłem wniosek o decyzję zamienną warunków zabudowy, i ją otrzymałem bez żadnych problemów.

Piotr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Z męzem zastanawiamy sie nad kupnem dzialki. w wypisie z rej gruntów grunty oznaczone są jako pastwiska stałe Vi klasy i grunty rolneIV klasy. czy najpierw przed kupnem lepiej wystapic o wz w celu ustalenia czy bedzie mozna sie tam budowac?? Czy te wz będąobowiązywać na działkę w całosci jesli ją podzielimy na dwie mniejsze, czy tez wtakiej sytuacji trzeba bedzie wystepwac o decyzje zamienna. aha i w gruncie lepiej to co lepiej zorbic kupic wystapic o wz przejsc całą procedure i pozniej naspokojnie dzielic czy najpierw dzielic a pozniej budowac
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...