Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jura

podział dzialki a ważność wydanych wz

Recommended Posts

Jestem w trakcie zalatwiania formalnosci związanych z zakupem dzialki.
Dzialka pierwotna miała 2 ha i o numerze 673 byla dzialką rolną klasy RV i Ł4. Właściciel wystąpił do Urzędu Gminy z wnioskiem o wydanie 11 warunków zabudowy dotyczacych przewidywanego podzialu pierwotnej dzialki na 11 działek pod zabudowę jednorodzinna , dołączając do kazdego wniosku mapkę określającą przewidywane granice inwestycji po podziale. Warunki takowe zostaly wydane odrębnie dla każdej z przewidywanych inwestycji. Nastepnie złozył wniosek z projektem podziału pierwotnej działki na 11 działek pod zabudowę jednorodzinna oraz 1 dzialkę jako droge i 1 pozostającą dalej gruntem rolnym o numerze 673/1 , 673/2 .... 673/13, dzialki po czym otrzymał decyzję pozytywną dotyczącą podziału.
Moje pytanie brzmi czy w takim wypadku warunki zabudowy są nadal aktualne czy jest potrzeba wystąpienia do gminy o ponowne wydanie warunków zabudowy bo przez podział straciły ważność, Warunki dostarczenia energii i wody sa odzielnie na każdą dzialke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że warunki są aktualne i nie trzeba jeszcze raz po nie występować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wydaje mi się, że warunki są aktualne i nie trzeba jeszcze raz po nie występować.Warunki nie są aktualne poniewaz nie były wydawane na działkę która nowopowstała. Jednak stare warunki będą dużym ułatwieniem przy wydaniu nowych i mogą znacząco przyśpieszyć prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Warunki nie są aktualne poniewaz nie były wydawane na działkę która nowopowstała. Jednak stare warunki będą dużym ułatwieniem przy wydaniu nowych i mogą znacząco przyśpieszyć prace.
Wg mnie trzeba tylko złożyć wniosek do gminy o wydanie decyzji zamiennej do warunków zabudowy robionych wcześniej na całość, w takim wniosku wpisuje się to co uległo zmianie, czyli np. numer działki z xxx/x na yyy/y itp. Ja też najpierw musiałem wystąpić o warunki zabudowy, później jak już podzieliłem je na części to złożyłem wniosek o decyzję zamienną warunków zabudowy, i ją otrzymałem bez żadnych problemów.

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z męzem zastanawiamy sie nad kupnem dzialki. w wypisie z rej gruntów grunty oznaczone są jako pastwiska stałe Vi klasy i grunty rolneIV klasy. czy najpierw przed kupnem lepiej wystapic o wz w celu ustalenia czy bedzie mozna sie tam budowac?? Czy te wz będąobowiązywać na działkę w całosci jesli ją podzielimy na dwie mniejsze, czy tez wtakiej sytuacji trzeba bedzie wystepwac o decyzje zamienna. aha i w gruncie lepiej to co lepiej zorbic kupic wystapic o wz przejsc całą procedure i pozniej naspokojnie dzielic czy najpierw dzielic a pozniej budowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No cóż, pewnie nie chciało im sie wysilać na wymyslenie czegos bardziej gustownego. A co jest nie tak z ta wstawka? Chodzi o to, ze jest przykręcona a nie przyspawana?  Tak ogólnie brama ładna. Na pierwszy rzut oka mi się podoba.   Coś z nią nie tak?
  • Jakiś czas temu pojawili się mistrzowie od osadzania bramy. Ponieważ zachowali się standardowo ( nie przyjechali w umówionym terminie) , wpadli bez zapowiedzi, kiedy byłam w pracy. Pokazuję efekt ich działań. Nie zachwyca mnie sposób zamontowania dolnego ustrojstwa. A ponieważ nie jesteśmy rozliczeni ( ciągle się uczę na własnej budowie) jeszcze mogę coś od nich chcieć. Tylko co?  Dokręcenie tej wstawki widocznej na lewo od furtki pokazuje druga fotka.  I mała ciekawostka przyrodnicza. Takie cudo koczowało kiedyś na drzwiach wejściowych.   Nie dodałam jeszcze , że brukarze sprawdzili głębokość osadzenia na środku, niestety równie płytka, jak po bokach. Prezesie, skoro masz potrzebę, pisz. 
  • Gość Rafał
   Podoba mi się tekst o polewaniu dachu wodą. W murowanym czasem dach nie jest konstrukcją szkieletową drewnianą? Domy szkieletowe faktycznie akumulują mało ciepła. Czy to jest wada czy zaleta? wg mnie jest to cecha. Wstawianie kotłowni (w postaci kominka) do takiego domu to w mojej opinii spory błąd. Po rozpaleniu w kominku pewnie farba spływa ze ścian. W szkieleciaku powinno stosować się ogrzewanie którym szybko można sterować aby tę cechę wykorzystać. Da się wtedy zmieniać temperaturę w pomieszczeniach nawet kilka razy na dobę. Choć by obniżać kiedy nikogo nie ma lub na noc. Da to komfort i zapewne jakieś oszczędności. Nawet ogrzewanie podłogowe jest dyskusyjne. Jest to spory akumulator ciepła który uniemożliwia szybkie sterowanie temperaturą. To istotne szczególnie w okresach przejściowych jak teraz(koniec września). Mieszkam teraz w domu w którym jest tylko podłogówka(wynajmuję) wieczorem zrobiło się trochę chłodno ale ogrzewania nie włączę bo skutki jego działania poczuję za kilkanaście godzin kiedy będzie słoneczny dzień a w domu zrobi się 30 stopni. Jeszcze jedna rzecz o której się często nie mówi. W domu szkieletowym ściana o grubości 35 cm (mierzone od obrazka na ścianie w salonie do elewacji budynku) spełnia wymagania stawiane domom pasywnym. U=0,099 W/m2*K (opracowanie ze strony budujzdrewna.pl Aby się do tego zbliżyć w przypadku np ceramiki poryzowanej od zewnątrz trzeba zastosować 30 cm styropianu dobrej jakości. Razem z tynkiem i elewacją da to ścianę o grubości niemal 60 cm. Niezły bunkier tylko otworów strzelniczych brak;)
  • No  nie! W Twoim piecu już nie stwardnieją....Może szmelc jaki? Choć twardość, nie zawsze oznaczała trwałość w ogniu, Mrówka pewnie nie ma o tym pojęcia....Następne kupisz w klasie AS.  
 • Popularne tematy

×