Skocz do zawartości

Dom na 2 działkach


Recommended Posts

Witam.

Nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku więc opiszę poniżej.

Jestem właścicielem 2 działek. Obie rolne w granicach administracyjnych miasta z czego jedna oznaczona R druga R z niewielką częścią Ł. Teren, na których położone są działki nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego. Na pierwszą działkę poprzedni właściciel wystąpił o WZ i wkrótce warunki powinny być do odebrania w urzędzie. Dla obu działek jest prowadzona jedna księga wieczysta. Chciałbym wybudować dom na granicy działek (część na jednej, część na drugiej).

Co powinienem zrobić aby móc wybudować dom? Połączyć działki, wystąpić o WZ również na drugą a dopiero później na pozwolenie na budowę na obu działkach?

Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku więc opiszę poniżej.

Jestem właścicielem 2 działek. Obie rolne w granicach administracyjnych miasta z czego jedna oznaczona R druga R z niewielką częścią Ł. Teren, na których położone są działki nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego. Na pierwszą działkę poprzedni właściciel wystąpił o WZ i wkrótce warunki powinny być do odebrania w urzędzie. Dla obu działek jest prowadzona jedna księga wieczysta. Chciałbym wybudować dom na granicy działek (część na jednej, część na drugiej).

Co powinienem zrobić aby móc wybudować dom? Połączyć działki, wystąpić o WZ również na drugą a dopiero później na pozwolenie na budowę na obu działkach?

Będę wdzięczny za pomoc.



Witam,

Miałem podobną sytuację. Mam dwie połączone działki o różnych nr. ewidencyjnych. W pierwszej kolejności wystąpiłem o warunki zabudowy na jeną działkę , ale w drugiej kolejności wystąpiłem o WZ na dwie działki łącznie. Różnica między nami jest tylko taka że ja w efekcie końcowym budowałem dom w granicach jednej działki , a Ty chcesz budować dom na granicy dwóch działek. Jednak uważam że możesz dostać na to zgodę, ale nie będziesz mógł nic zrobić w przyszłości z jedną czy też z drugą działką, chyba że to właśnie masz w planie. Jeżeli nie to zasadne by było połączenie dwóch działek w jedną i nowy ich podział w taki sposób by jedną np. większą zagospodarować dla siebie, a mniejszą mieć w razie czego na sprzedaż - może będą potrzebne pieniążki na budowę, czy też wykończenie. Decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...