Skocz do zawartości

Wjazd na działkę


Recommended Posts

Gość INWESTOR
witam niedawno załatwiałem wszystkie pozwolenia na budowe i najwięcej formalności i czekania miałem z zarządem dróg powiatowych zeby dostac pozwolenie na budowe domu musiałem zlecić projekt zjazdu na działke które starostwo po rozpatrzeniu pozytywnie zaopiniowało pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość waldi
co on pisze nie zna sie ten ekspert wiazd z drogi powiatowej bez pozwolenia na budowe co on wie normalnie wszystko sie zalatwia jak budowa domu jeszcze moze wiecej przedewszystkim trzeba zrobic projekt cena 1500 zl projekt organizaci ruchu na czas bugowy 500 zl zajecie pobocza i rowu 300 zl szok
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Także robię zjazd z drogi powiatowej. Muszę mieć projekt a następnie pozwolenie na budowę oraz różne formalności w Zarządzie Dróg Powiatowych jak piszą inni, chociaż jestem już na ukończeniu tej części formalnej.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Coby nie tworzyć dodatkowych tematów podłączę się do powyższego... chcę podzielić działkę 1900m2 na pół i nie do końca wiem jak uregulować sprawę wjazdu. Z jednej strony na której mieszkam z wjazdem nie ma problemów- jest normalnie z ulicy. Sprawa się gmatwa w przypadku podziału działki i wykożystaniu wjazdu z drugiej strony, który jest własnością sąsiada, a tylko na podstawie umowy słownej jest używany wspólnie. Czy, aby podzielić działkę sprawę wjazdu należy uregulować przed notariuszem? czy w ogóle będzie możliwość podziału i sprzedania działki?
Link do komentarza
to inaczej. Czy taki podział na takich przesłankach wchodzi w ogóle w grę? Czy umowa ustna lub luźna pisemna będzie honorowana przez urząd, czy trzeba notariusza, a może bezwzględnie trzeba posiadać odrębny i niezależny od sąsiada wjazd. Czy coś takiego jak wspólny (w oparciu o umowę. ewentualnie jaką?) wjazd może byc brany pod uwagę.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Mateusz
Witam.
Potrafi mi ktoś powiedzieć jak wygląda sytuacja z wjazdem na działkę z drogi gminnej po nowelizacji prawa budowlanego ? Chodzi mi jakie potrzebuję pozwolenia itp.
Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Potrafi mi ktoś powiedzieć jak wygląda sytuacja z wjazdem na działkę z drogi gminnej po nowelizacji prawa budowlanego ? Chodzi mi jakie potrzebuję pozwolenia itp.
Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz.


Nowe prawo budowlane (jeszcze nie obowiązuje) dopuszcza realizację zjazdu z drogi publicznej na podstawie zgłoszenia,ale w praktyce niewiele to zmienia w procedurze przygotowania takiej inwestycji. Przede wszystkim trzeba uzyskać od zarządcy drogi (w tym przypadku gminy) decyzję zezwalającą na lokalizację zjazdu. Następnie opracować przynajmniej uproszczony projekt zjazdu, który powinien być uzgodniony z zarządcą drogi. Te dokumenty dołącza się do zgłoszenia zamiaru budowy składanego w starostwie i jeśli w ciągu miesiąca urząd nie zgłosi sprzeciwu można przystąpić do robót.

Starostwo może też zażądać uzupełnienia zgłoszenia, jeśli w określonych sytuacjach potrzebne są dodatkowe dokumenty czy uzgodnienia.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...