Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Państwo będzie spłacać kredyt za bezrobotnych. Czy to doby pomysł?


Recommended Posts

Niebawem, być może w maju, zacznie obowiązywać ustawa, która zakłada pomoc bezrobotnym w spłacie kredytu mieszkaniowego. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel prawie pół miliarda złotych.

Czy to dobry pomysł? Czy może jest to pomoc głównie dla banków bojących się o swoje dochody? A może ustawa stworzy nowych bezrobotnych?

Co Państwo sądzą na ten temat?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ja uważam, że idea nie jest zła, ale wyjdzie jak zawsze. Znajdą się ludzie, którzy pojadą na plecach podatników i zechca wykorzystać luki prawne, kótre na pewno powstaną podczas tworzenia tego prawa.

Polak potrafi! icon_sad.gifOczywiście, że tak. A poza tym zawsze była mozliwość ubezpieczenia kredytu od utraty pracy. takie ubezpieczenie pozwala na przejęcie ubezpieczenie przez ubezpieczyciela czasową spłatę kredytu.

Czyli jeszcze raz, trzeba myśleć za wczasu!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na moje oko to kredyty byly moco naciagane. przeciez doradcy finansowi zyja z prowizji od udzielonego kredytu. to dlatego ludzie nie moga splacic swoich kredytow. coz, zostaje mozliwosc sprzedania swojego zbyt duzego domu, czy mieszkania. tylko czy znajdzie sie ktos kto je teraz kupi?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo zły. Biorąc duży kredyt trzeba się ubezpieczyć- my płacimy mnóstwo kasy za ubezpieczenie miedzy innymi od niezdolnosci do pracy! Co to znaczy państwo spłaca? My wszyscy spłacamy z podatków! Wystarczy mi płacić swój kredyt nie mam zamiaru czyjegoś.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jakiego rzędu kredyt mieliby w ogóle spłacać w projekcie było jakieś 800 zł raty, tak małe raty to można płacić od niewielkiego kredytu, a tacy pożyczkobiorcy z reguły się nie ubezpieczają. Sam pomysł w sumie nie byłby zły, ale w praktyce w naszym kraju jest to mocno nie wskazane. Więc zgadzam się z Wami, że to nietrafiony pomysł. Lepiej zadbać o to, żeby ludzie mieli pracę i jej nie tracili niż spłacać za nich kredyt.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno w USA udzielali kredytów hipotecznych ludziom bez żadnych dochodów i efekt tego widzimy... u nas niby nie ale..... ja spotkałam sie z sytuacją ze kredyt (wcale nie mały!) na budowę dostała osoba oficjalny dochód mająca naparwdę nie za bardzo wystarczający na najskromniejsze przeżycie miesiąca... Oczywiście ten człowiek de facto zarabiał sporo więcej, ale do kredytu starczyło oświadczenie ile zarabia, żadnych pitów czy potwierdzenia z miejsca pracy. Dziwne jak dla mnie. My składaliśmy pit i mnóstwo zaświadczeń z każdej pracy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie na pewno spłacanie kredytu przez państwo skończyłoby się tak, że ci którzy by tego najbardziej potrzebowali nie korzystaliby z tego, za to grupa cwaniaczków i naciągaczy skorzystałaby pracując na czarno i korzystając z NASZYCH pieniędzy.
Myśmy też musieli przedstawiać mnóstwo kwitków i zaświadczeń tzn. mój mąż bo ja nie pracuję zawodowo, chociaż i tak nie wiele ( w innych bankach chcieli więcej), ale to dlatego, że to nasz rodzimy bank i dobrze zna nasze warunki ale bez ubezpieczenia się nie obyło.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie że to zły pomysł,jak już w/w napisano panstwo musi wziąśc te pieniążki skądś? oczywiscie z naszych podatków,a dostaną tylko nieliczni czyli oszusci , naciągacze, po znajomosciach a mały procent tych co naprawde potrzebują,ot-debatuja żeby coś debatować ich nie interesują nasze podatki,a my na głowie czasem stajemy by spłacać własne kredyty ale robimyto z głową.....
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
skoro to będa pieniądze podatników to znaczy, że każdy z nas będzie w jakiś sposób spłacał takim ludziom kredyty. Myślę, że ta ustawa jest na fali kryzysu zrobiona, żeby było widać, że rząd coś robi, żeby ludziom pomóc. A nie o taką pomoc chodzi. Ale taka jest bardzo spektakularna.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie skąd taka gorączka po pierwsze jeśli już to wejdzie w życie państwo będzie spłacać tylko przez rok a potem to trzeba będzie oddać co prawda bez odsetek ale oddać więc nie taka atrakcja. Może z tego po prostu wyjść pozorna kolejna pomoc z której skorzysta niewielu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...