Skocz do zawartości

Odszkodowanie za ziemie pod droge


Recommended Posts

Cytat

W planowanym PZP częśc mojej działki ma być zabrane pod droge - jakie w tym wypadku byłoby odszkodowanie? CZy mogę sie nie zgodzic? Ten kawałek działki jest mi potrzebny a droga juz jest i poszeżenie jej o kilka metrów to moim zdaniem głupota - to polna droga




Jestem w podobnej sytuacji.
Nie wiem kiedy ale w planach jest poszerzenie drogi. Musi miec ona min 15. Do tego nie moge nic pobudować w pasie nieprzekraczalnym 15 od tej drogi wiec pol działki zostaje pod domek na szczęście wszystko sie bez problemu zmieści.
Co do rekompensaty to możesz zdac teraz tą ziemię na gminę(?) albo poczekać az bedą robić drogę, przyjdzie rzeczoznawca, wyceni a ty dostaniesz odszkodowanie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jeżeli właścicel jest normalny to dogada się z gminą i dostanie odszkodowanie. Jężeli będzie chciał nie wiadomo jakie pieniądze to gmina poczeka i go wywłaszczy a wtedy nie dotanie ani grosza.

Wybór jest raczej prosty.


Nie jest to prawdą.
Właściciel zawsze dostanie odszkodowanie, albo w wyniku negocjacji, a jak te nie będą skuteczne, następuje proces wywłaszczenia. Właścicielowi należy się odszkodowanie ustalone w decyzji starosty o wywłaszczeniu (jeśli dojdzie do jej wydania). Od decyzji tej można się odwołać, także gdy chodzi o samą wysokość odszkodowania, do samorządowego kolegium odwoławczego, a potem ewentualnie wnieść skargę do sądu administracyjnego.
Wysokość odszkodowania ustalana jest na podstawie opinii rzeczoznawcy majątkowego określającego wartość gruntu. Co ważne, odszkodowanie ustala się z uwzględnieniem rynkowej wartości nieruchomości. Obowiązuje tu reguła, że wartość tę należy określić wedle stanu nieruchomości w dniu wydania decyzji o wywłaszczeniu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...