Skocz do zawartości

Zawieszone postępowanie ws warunków zabudowy


Asiek

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuje pomocy ponieważ już nie wiem co robić i jak rozmawiać z urzędnikami. W 2007 raku złożyłam do gminy Konstancin o ustalenie indywidualnych warunków zabudowy dla mojej działki. w odpowiedzi urząd zawiesił postępowanie do czasu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania.
Więc... od 05 lutego 2007 czekam na plan którego ciągle nie ma.
Rok temu dowiedziałam sie że plan został wkońcu uchwalony ale jednocześnie zaskarżony prze naszego burmistrza... i od tamtej pory nic sie już nie dzieje.
Jak długo gmina może zmuszać mnie do czekania? Co w tej sprawie mogę zrobić?
Oczywiście działka jest budowlana stoi już na niej mały dom, w koło także są zabudowy.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Potrzebuje pomocy ponieważ już nie wiem co robić i jak rozmawiać z urzędnikami. W 2007 raku złożyłam do gminy Konstancin o ustalenie indywidualnych warunków zabudowy dla mojej działki. w odpowiedzi urząd zawiesił postępowanie do czasu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania.
Więc... od 05 lutego 2007 czekam na plan którego ciągle nie ma.
Rok temu dowiedziałam sie że plan został wkońcu uchwalony ale jednocześnie zaskarżony prze naszego burmistrza... i od tamtej pory nic sie już nie dzieje.
Jak długo gmina może zmuszać mnie do czekania? Co w tej sprawie mogę zrobić?
Oczywiście działka jest budowlana stoi już na niej mały dom, w koło także są zabudowy.


radzę poczekać troszkę zmienia się prawo budowlane
Link do komentarza
Cytat

radzę poczekać troszkę zmienia się prawo budowlane



Nic się nie zmienia. Nie wiem co burmistrz zaskarżył jak to burmistrz występuje do rady miejskiej o zatwierdzenie planu miejscowego - to jakaś paranoja. Wystąp na piśmie do gminy o wyjaśnienie dlaczego tak długo czekasz, a potem zobaczymy.
Link do komentarza
Jeśli teren na którym znajduje się działka jest objęty obowiązkiem sporządzenia MPZP, to decyzja o warunkach zabudowy nie może być wydana do czasu jego uchwalenia. W innych sytuacjach postępowanie można zawiesić na 12 miesięcy i po tym terminie urząd zobowiązany jest do wydania decyzji. W takim przypadku przysługuje skarga, jeśli decyzja nie była wydana w terminie.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli teren na którym znajduje się działka jest objęty obowiązkiem sporządzenia MPZP, to decyzja o warunkach zabudowy nie może być wydana do czasu jego uchwalenia. W innych sytuacjach postępowanie można zawiesić na 12 miesięcy i po tym terminie urząd zobowiązany jest do wydania decyzji. W takim przypadku przysługuje skarga, jeśli decyzja nie była wydana w terminie.



Tak, teren jest objęty obowiązkiem sporządzenia planu i od kilku lat jest on uchwalany. Z tego co sie orientuje gmina ma na to 2 lata, które minęły już dawno.
Pozostaje mi złożenie pisma do gminy z prośbą o wyjaśnienie dlaczego do dziś dnia sprawa moich warunków jest zawieszona. Może to coś pomoże...
Dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Nic się nie zmienia. Nie wiem co burmistrz zaskarżył jak to burmistrz występuje do rady miejskiej o zatwierdzenie planu miejscowego - to jakaś paranoja. Wystąp na piśmie do gminy o wyjaśnienie dlaczego tak długo czekasz, a potem zobaczymy.



Burmistrz zaskarżył wykonanie planu bo Podobno architekt nie zaznaczył drogi która kiedyś w przyszłości ma tu powstać, Ale to informacje tylko telefoniczne więc lepiej jak poproszę o pisemne wyjaśnienie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...