Skocz do zawartości

czy mozna malowac na tynki gisowe


Recommended Posts

Witam mam pytanie poniewaz jeden wykonawca zaproponowal mi malowanie odrazu na tynki gipsowe, a drugi stwierdzil ze trzeba polozyc gladz i na to dopiero pomalowac. Z tegoo co mowil to ten tynk gipsowy jest ladnie polozony i wymaga nieduzych rownan. Wiec moje pytanie czy jak pomaluje odrazu na te tynki to nie bede miala zadnych nierownosci i przebarwien???
Link do komentarza
Można położyć od razu farbę ale: Należy pamiętać żeby zamknąć chłonność podłoża czyli użyć gruntu , potem przygotować powierzchnię pod malowanie nawierzchniowe czyli użyć gruntu a na końcu farba nawierzchniowa. Czy nie będziesz miała przebarwień ? Nie. Czy będziesz miała nierówności ? Farba nie jest wypełniaczem także będą one widoczne. Ja bym wyrównał i dopiero malował, wolał bym mieć porządnie no i użył bym dobrych produktów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
tak sobie mysle ze te niruwności raczej nie beda duże po pomalowaniu może ich niebyc widac gołym okiem, ja ma tynki wapinno cementowe więc nie mogą się równać z twoimi zwłascza w tej mojej złabo dotartej formie, ale pomalowaniu latexem w kolrze ceimnego orzecha ewentualne nierówności nie rzucają się tak w oczy.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam mam pytanie poniewaz jeden wykonawca zaproponowal mi malowanie odrazu na tynki gipsowe, a drugi stwierdzil ze trzeba polozyc gladz i na to dopiero pomalowac. Z tegoo co mowil to ten tynk gipsowy jest ladnie polozony i wymaga nieduzych rownan. Wiec moje pytanie czy jak pomaluje odrazu na te tynki to nie bede miala zadnych nierownosci i przebarwien???




Witam.

Musisz sama zdecydować czy jakość tynku gipsowego Ci odpowiada. Pamiętaj, że wszelkie nierówności po położeniu warstwy farby nie tylko nie przestaną być niewidoczne, ale każdy kolor oprócz białego je podkreśli.







Malowanie wnętrz
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dokladnie, tynki gipsowe sa po to, zeby juz nie klasc gladzi. Oczywiscie, ze kazdy malarz powinien byc wyposazony w mala szpachelke i po nalozeniu gruntu (trzeba koniecznie!!!) widać wszelkie większe niedoskonałości, które sie wypełnia lub szlifuje (w zależności od tego co to za niedoskonałość). To sa tylko drobne poprawki. Tynk gipsowy powinien byc zrobiony "pod malowanie" z zalozenia! My tak robimy. Tynk musi byc dobrze zafilcowany, sciety, w razie potrzeby operacje powtorzone.

A ze tynkarze leca w kulki i biora 13zl za robocizne, to potem inwestor, ktory chcial zaoszczedzic 2zl na metrze, teraz bedzie musial wylozyc dodatkowo 10zl na metr za szybkie szpachlowanie (plus material). Na tynkach nie ma co oszczedzac, bo potem same problemy sa. Jak inwestor chce mniej placic, to sie stosuje gorsze grunty pod tynki, czesto sam tynk wybiera sie wtedy troche gorszy (przykladowo ten tragiczny Knauf niemiecki), nie scian sie na drugi dzien, tylko leci z metrami zeby wyjsc na swoim. Takie zycie inwestorzy - chcecie miec dobrze, to nie oszczedzajcie. Bo rynek i ceny sie juz dotarly, wiec jezeli ktos schodzi nizej, to na pewno bedziecie musieli szpachlowac albo wyjda Bog wie jeszcze jakie problemy z tynkiem w przyszlosci.

Tynkarze - Elbląg
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

dobra ekipa robi tynki gipsowe idealnie,trzeba ją tylko dobrze wynagrodzić icon_biggrin.gif


Witam.Oczywiście ,że jedna ekipa robi lepiej,a druga gorzej,jednak po pierwszym malowaniu wychodzą na wierzch wszystkie nierówności,dlatego po gruntowaniu,zazwyczaj pierwszą warstwę maluje sie na biało i podświetlając halogenem,sprawdza się i niweluje wszystkie usterki.
To pomaga zaoszczedzić nerwów w przyszłości,kiedy to człowiek patrząc w sufit myśli....Wywaliłem tyle kasy w remonty,a tam taka ryska na suficie....To może być pomocne
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Można bezpośrednio malować. Oczywiście jeżeli jakość tynku gipsowego jest dla nas zadowalająca.
Jeżeli nie to należy zrobić gładź. Po co później żałować patrząc na nierówne i niegładkie ściany.
Wykonanie gładzi w budynku zamieszkanym jest bardzo uciążliwe i dla wykonawcy,ale przede wszystkim dla klienta.
Więc trzeba to teraz zrobić dobrze.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

dobra ekipa robi tynki gipsowe idealnie,trzeba ją tylko dobrze wynagrodzić icon_biggrin.gif



Dokladnie. Ludzie spodziewaja sie cudow za pol-darmo. Takie rzeczy to tylko w erze. Jesli nam dobrze zaplaca, to robimy tynki DOSŁOWNIE pod malowanie. Więc lepiej chyba zaplacic te 2-3zl wiecej za metr tynku gipsowego, niż pozniej okolo dziesieciu za szpachlowanie (plus materialy).
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

[...]
Jesli nam dobrze zaplaca, to robimy tynki DOSŁOWNIE pod malowanie. Więc lepiej chyba zaplacic te 2-3zl wiecej za metr tynku gipsowego, niż pozniej okolo dziesieciu za szpachlowanie (plus materialy).


A czy taka postawa jest ETYCZNA???
KAŻDY FACHOWIEC wykonuje swoje prace zgodnie ze sztuką budowlaną, zaleceniami producentów materiałów i najlepiej jak umie!!!
Jak można ocenić i zmienić jakość wykonanej przez siebie pracy i wykonać ją mniej starannie, mniej dokładnie o 2-3 zł za metr???
Jeśli nie dogadałeś się co do ceny, to nie robisz roboty u TEGO klienta! Jeśli dogadałeś się o 2-3 zł mniej niż bierzesz zwykle, to TEŻ powinieneś zrobić tę robotę najlepiej jak umiesz!!!
Nie rozumiem takiej postawy icon_evil.gif icon_rolleyes.gif icon_eek.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

A czy taka postawa jest ETYCZNA???
KAŻDY FACHOWIEC wykonuje swoje prace zgodnie ze sztuką budowlaną, zaleceniami producentów materiałów i najlepiej jak umie!!!
Jak można ocenić i zmienić jakość wykonanej przez siebie pracy i wykonać ją mniej starannie, mniej dokładnie o 2-3 zł za metr???
Jeśli nie dogadałeś się co do ceny, to nie robisz roboty u TEGO klienta! Jeśli dogadałeś się o 2-3 zł mniej niż bierzesz zwykle, to TEŻ powinieneś zrobić tę robotę najlepiej jak umiesz!!!
Nie rozumiem takiej postawy icon_evil.gif icon_rolleyes.gif icon_eek.gif



wszystko miesci sie w normie ale zawsze mozesz dać jak era,pamietaj o normie;
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...