Skocz do zawartości

Fundament płytowy z warstwą izolacji termicznej pod fundamentem


Recommended Posts

Witam, chciałem zapytać o opinię odnośnie fundamentu płytowego odizolowanego od gruntu polistyrenem ekstrudowanym lub styropianem. Czy ktoś może budował taki fundament ? na co należy uważać podczas budowy ? jakie są grubości poszczególnych warstw, jakie jest zbrojenie płyty? proszę o wypowiedź osób, które mają jakieś doświadczenie w tym lub mają dom tak posadowiony.
Link do komentarza
Cytat

Fundamenty płytowe na izolacji cieplnej wykonywane są przez firmę Legalett i każdorazowo projektowane indywidualnie w zależności od rodzaju gruntu, obciążeń od budynku.


tyle to wiem icon_razz.gif ja wiem, że musicie reklamować tą firmę bo jest waszym reklamodawcą icon_biggrin.gif ale myślę o samodzielnym wykonaniu takiego fundamentu icon_wink.gif
Link do komentarza
o, to jest to, bardzo fajna strona icon_smile.gif
Gazeta powinna zabrać się do roboty, taki fundament jest nadal mało popularny, a reklamowanie tylko jednej firmy może ma pozytywny skutek w postaci większych wpływów reklamowych, ale przecież mamy wolny rynek. Powinien powstać artykuł ze zdjęciami z budowy gdzie pokazane są krok po kroku etapy tworzenia takiego fundamentu z parametrami technicznymi czyli jakie zbrojenie, jaka podsypka, jaki styropian - tak aby każdy mógł sam wybudować taki fundament. W końcu jest to gazeta o budowie domu. Wszystkich denerwuje w gazecie powtarzanie ciągle tych samych tematów, które praktycznie nic nowego nie wnoszą, może trochę powiewu świeżości ? Temat takiego fundamentu był by chyba dobry.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam.
Mój dom stoi właśnie na takiej płycie fundamentowej.
co prawda wymienialiśmy teren, bo mieszkamy na torfie, ale w normalnych warunkach taki fundament jest prawie dwukrotnie tańszy od standardów.
warstwy to:
30-40 cm pospółki po zdjęciu warstwy humusu, zagęszczany warstwami
izolacja pozioma-czyli folia budowlana
15-20 cm styropianu (tzw fundament) lub polistyren ekstrudowany
płyta fundamentowa min 20 cm grubości z betonu kl. min b20, zbrojona siatkami fi6 oczka 150mm, w dolnej warstwie, w miejscu ścian zewnętrznych, kominów i ścian konstrukcyjnych wieńce z prętów 12mm, strzemiona fi 6 co 20 cm, na to siatka stalowa jak na dole.
i mamy stan zero bez zbędnych chudziaków, pustaków, murowania i izolacji pionowej itd
pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam
a czemu na szalunek z desek ? nie wystarczyły dostawić pionowo styro i obsypać to ziemią dookoła ? - tak pytam bo z tym rozwiązaniem się spotkałem a może te deski z jakiegoś konkretnego powodu ?
co do płyty to jak najbardziej dobre rozwiązanie (mowa o domach jednorodzinnych i płycie posadowionej na pospółce i styropianie icon_biggrin.gif ) energooszczędne , szybkie i ekonomicznie czasami bardziej poprawne niż zwykły fundament , a już z pewnością zamiast skomplikowanego systemu ścian fundamentowych.

już zadawałem to pytanie w innych tematach pokrewnych ale czy zamiast pospółki z piasku można pod styro zagęścić keramzyt ? skoro powinno się po zdjęciu humusu przygotować zagęszczone podłoże to może zamiast nawozić piach zagęściłbym keramzyt ??? czy to poprawne , czy raczej keramzyt to zbyt mało stabilna frakcja jako podłoże pod płytę ??? (ale pod wylewki jest stosowany)

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...