Skocz do zawartości

blacha na dach


Recommended Posts

Cytat

za taką cenę prosze rozważyć dach pokryty dachówką ceramiczną lub cementową.
Sam mam dach mojego domu pokryty dachówką cementową IBF w kolorze ceglastym wyglądu bajecznie, bez porównania z blachami.



Racja, blacha to na stodołę albo chlewik szczególnie przy cenie dachówki cementowej.
Link do komentarza
Ja też będę kładła ( nie sama oczywiście) cementówkę z IBF, ale chyba czerwoną nie ceglastą mam pytanie do 'tank102' jesteś zadowolony ogólnie?
Moim zdaniem krycie dachu blachą mija się z celem , ani to nie jest tak atrakcyjne cenowo, ani estetyczne a ponadto podczas krycia taką blachą skomplikowanych dachów jest dużo odpadów, których już się nie da użyć.

Tylko, że stokrotce chodziło chyba o tą blacho dachówkę imitującą gont drewniany, a o ile się orientuję to takich dachówek jeszcze nie ma. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja też będę kładła ( nie sama oczywiście) cementówkę z IBF, ale chyba czerwoną nie ceglastą mam pytanie do 'tank102' jesteś zadowolony ogólnie?
Moim zdaniem krycie dachu blachą mija się z celem , ani to nie jest tak atrakcyjne cenowo, ani estetyczne a ponadto podczas krycia taką blachą skomplikowanych dachów jest dużo odpadów, których już się nie da użyć.

Tylko, że stokrotce chodziło chyba o tą blacho dachówkę imitującą gont drewniany, a o ile się orientuję to takich dachówek jeszcze nie ma. icon_smile.gif



Dokładnie o taki rodzaj blachy mi chodzi,przecudnie to na dachu wygląda.
To są małe profile blachy,posypane kruszywem skalnym.
miejsca przytwierdzania do więżby są niewidoczne z zewnątrz
Żywotność tej blachy
jest oceniana na 50 lat.
Zapałałam przeogromną miłością do takiego pokrycia dachu.Tylko ta cena mnie powala na kolana.
I dlatago szukam by taniej to COŚ zakupić
Link do komentarza
Cytat

Ja też będę kładła ( nie sama oczywiście) cementówkę z IBF, ale chyba czerwoną nie ceglastą mam pytanie do 'tank102' jesteś zadowolony ogólnie?
Moim zdaniem krycie dachu blachą mija się z celem , ani to nie jest tak atrakcyjne cenowo, ani estetyczne a ponadto podczas krycia taką blachą skomplikowanych dachów jest dużo odpadów, których już się nie da użyć.

Tylko, że stokrotce chodziło chyba o tą blacho dachówkę imitującą gont drewniany, a o ile się orientuję to takich dachówek jeszcze nie ma. icon_smile.gif



Jeżeli coś mogę dorzucić to słyszałem, iż euronit ma lepszą dachówkę niż ibf.
Link do komentarza
Cytat

Ja też będę kładła ( nie sama oczywiście) cementówkę z IBF, ale chyba czerwoną nie ceglastą mam pytanie do 'tank102' jesteś zadowolony ogólnie?
Moim zdaniem krycie dachu blachą mija się z celem , ani to nie jest tak atrakcyjne cenowo, ani estetyczne a ponadto podczas krycia taką blachą skomplikowanych dachów jest dużo odpadów, których już się nie da użyć.

Tylko, że stokrotce chodziło chyba o tą blacho dachówkę imitującą gont drewniany, a o ile się orientuję to takich dachówek jeszcze nie ma. icon_smile.gif




Tak jestem bardzo zadowolony , choć żona chciała czarną , ale za i przeciw została moja ceglasta
Link do komentarza
Jest tylko mały problem nie na każdy dach można założyć dachówke, nie tylko sam więźba, ale i cały budynek muszą być zprojektowane z myslą i takim dachu, jest to bardzo duzy ciężar, a jesli mysli pani o blachodachówce to nie warto płacic za nia wiecej niż za dachówkę, porponowałbym Budmat dobrze ocynkowane szwedzkie blachy i minimum o połowę tańsze.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

www.kasaro.pl/afi,roofing,zakopane.html

szukam modelu korona,jak na fotce w tym linku.
Oni mają tą blache,ale cena powalająca - ok. 60 zł. za metr kw....
Może wie ktoś coś o innej lepszej cenie.....





To wyglada jak gont - tyle ze metalowy. Coś podobnego znajdziesz w ofertach firm produkujących gont bitumiczny
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

To wyglada jak gont - tyle ze metalowy. Coś podobnego znajdziesz w ofertach firm produkujących gont bitumiczny


to nie jest ,metalowe to zwykła dachówka tylko wzorem udająca gont moim zdaniem bardzo ładna stąd też cena dachówka tyle kosztuje tylko ze nie wszędzie da się założyć trzeba mieć odpowiednią konstrukcję dachu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja też będę kładła ( nie sama oczywiście) cementówkę z IBF, ale chyba czerwoną nie ceglastą mam pytanie do 'tank102' jesteś zadowolony ogólnie?
Moim zdaniem krycie dachu blachą mija się z celem , ani to nie jest tak atrakcyjne cenowo, ani estetyczne a ponadto podczas krycia taką blachą skomplikowanych dachów jest dużo odpadów, których już się nie da użyć.

Tylko, że stokrotce chodziło chyba o tą blacho dachówkę imitującą gont drewniany, a o ile się orientuję to takich dachówek jeszcze nie ma. icon_smile.gif




Ja tam wole blacho dachówkę ze względu na cenę, a teraz zwróćcie uwagę na fakt iż dach kryty dachówką wyniesie nas ok 40 tyś, a blachodachówką od 20 tyś zł. Po 10 latach będe chciał małej zmiany bez problemy mogę zobie dać inną blachodachówkę i znacznie mniejsze koszty natomiast z ceramiką hmmm? niebardzo ja tam jestem za blachodachówką.
Link do komentarza
Wybacz, ale nie bardzo mogę się zgodzić z tymi 40 tys, ja za swój dach (ostatecznie dachówka cementowa z pro-dachu) tzn. folia wstępnego krycia dachówki (z gąsiorami, wentylacyjnymi, kominkami, rozbijaczami śniegu, krańcówkami itd), oknami dachowymi (3 szt fakro), wyłazem dachowym obróbkami blacharskimi, rynnami i innymi duperelami słowem z całym osprzętem dałam 16 800. Więc gdzie te Twoje 40 nawet jeśli wliczyć w to więźbę, która pod dachówkę musi być mocniejsza niż pod blachę u mnie wyszło 26 800 PLN wszystko.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

no właśnie jest na odwrót blacho-dachówką kryje się szybciej taniej i łatwiej, a pod zwykła dachówkę wymagania też są konkretne i dodatkowo trzeba mieć mocniejszą więźbę i ułożć jak przy linijce jak tu się pomylisz to już kicha totalna.


KAROI nie pisał nic o szybkości, a jeśli chodzi o łatwość (?) To pewnie kwestia uznania, ale lektura linków może dać jakieś pojęcie... czy to proste, czy nie icon_smile.gif

https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/1310-blaszane-pokrycie-dachu

http://www.dachy.org/artykuly,1237,Ukladan...kanej_cz_1.html

http://www.dachy.org/artykuly,1237_1,Uklad...kanej_cz_1.html

http://www.dobrebudowanie.pl/informacje-i-...z&tekst=113
Link do komentarza
Ja osobiście nie za bardzo mam pojęcie w kwestii <trudniej - łatwiej> ale mój mąż nie jeden dach już zrobił ...i z dachówki, ...i z papo-gontu, ...i z blach trapezowych i wytlaczanych ....
a on...
zawsze mówi,że pokryć dach blachą każdy (przy maleńkim pojęciu o używaniu narzędzi) potrafi.
Nawet jak cieśle krzywo więźbe zrobią to blachą sie "naciągnie".
Natomiast jak kładzie sie dachówke,to potrzebna jest precyzja i więźba zrobiona "do minimetra"
W skali trudności od 1 do 10 :
blacha - 3
dachówka - 10...
Link do komentarza
Cytat

Nawet jak cieśle krzywo więźbe zrobią to blachą sie "naciągnie".
Natomiast jak kładzie sie dachówke,to potrzebna jest precyzja i więźba zrobiona "do minimetra"



Dachówki też można "naciągać " a dokładniej rozsuwać jest regulacja w pionie i w poziomie .Na kilkunastu dachówkach można kilka centymetrów uzyskać zależy jeszcze od kształtu i producenta .

Trzeba jeszcze szerzej spojrzeć na pokrycia dachów i dodatki do nich.

Obróbki kominów ,okna dachowe ,kosze , rynny ,zapory śnieżne,stopnie kominiarskie,piorunochron,itd bo to one komplikują prace i mocno podrażają całą inwestycję .Te 40 tys może niestety nie wystarczyć.

Najłatwiej jest pokryć icon_sad.gif cenowo też tak to wygląda i robocizna i materiał)

1. papą zwykłą lub termozgrzewalną

2. następna jest blacha trapezowa i papa falista

3. dalej gont papowy razem z blacho-dachówką

4. tu zaczynają się dachówki i trzeba by dodać że jeszcze kształt bardziej komplikuje prace (karpiówka ,zakładkowa, mnich-mniszka itd.)i znowu blacha ale w łuskę

jest jeszcze łupek , gonty drewniane ,pokrycie słomą,i jeszcze kilka by znalazł a czy pamiętacie ETERNIT teraz EUROFALA (ETERNIT EKOLOGICZNY)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...