Skocz do zawartości

Sufity podwieszane


miziak

Recommended Posts

Cytat

Witam

Chcę zrobić sobie sufity z płyty g-k, mam w związku z tym pytanie: czy muszę robić najpierw stelaż czy mogę bezpośrednio do belek (strop będzie drewniany) ?


icon_arrow.gif Zrób nallepiej podwieszany gdyż drewno może się różnie zachować i po położeniu K-G na lączeniach mogą powstać zbyt duże napreżenia gdyż drzewo się skręca i mogą pojawić się pęknięcia.pozdrawiam andistorprocent icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

a co sadzicie o przykręcaniu płyt G-K do ścian skośnych na latach drewnianych, takich jak daje się pod blachodachówkę. Czy nie będzie pękać ??




Będzie pękać.
Drewno pod wpływem zmian temp. i wilgoci zmienia swe wymiary.Na poddaszu zwłaszcza( rozumiem ze masz na mysli sciany skosne poddasza uzytkowego )Tam warunki sa inne niz na parterze nawet po dociepleniu.Najlepiej ulozyc na profilach (60)mocowaniem na odwróconym wieszaku perforowanym w systemie mijankowym płyt(np.sufity).Zminimalizuje to( procz zastosowania tasm na łaczeniach ) znaczne peknięcia jakie moga powstac gdy dach pracuje pod wplywem obciazen ( wiatr,snieg,róznice temp i wilg ).Skosne sciany zazwyczaj sa nieco dluzsze niz standard płyt (2.60 m) wiec mijanka bedzie na rękę.Pamietaj aby sfazować górne i dolne krawędzie płyt i tam równiez dać siatkę.Profile pod każdym łączeniem dwóch sąsiadujacych płyt.Zapeni to stabilność i solidnośc konstrukcji.


PZDR
MG
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...