Skocz do zawartości

Jaka szafa?


Magg

Recommended Posts

Witam,
W spyialni mam dość dużą wnękę na szafę - tylko nie moge się zdecydować czy lepsza będzie tradycyjna szafa czy w zabudowie.. Bardziej mi się podobają szafy wnękowe wbudowane, tylko nie mam doświadczenia z nimi - czy są bardzo awaryjne itp. Prosze o poradę!
Magg
Link do komentarza
Ja mam szafę z komandora już jakieś 3 lata znajoma 5 i nic się z nimi nie dzieje, raz tylko coś nam się przy drzwiach zacinało, ale to po tąpnięciu blok nie pracował równo. Zadzwoniliśmy do serwisu przyszli panowie wyregulowali i jest ok. Polecam zabudowę bo gotową szafę ciężko dostać dokładnie taką jak byśmy chcieli, a na zmówienie zrobią wszystko jak chcemy, a ceny porządnych gotowych szaf nie są dużo mniejsze od tych robionych na wymiar, o funkcjonalności nie wspominając.
Link do komentarza
Te szafy są chyba z płyty w okleinie; drewno byłby chyba za ciężkie, zresztą jeśli chodzi o materiały frontów to jest duże pole do wyboru płyta, szkło, lustro, a wybór oklein też jest bardzo duży, co do wnętrz to jest do wyboru biała melamina lub stalowe kosze itp, można też zamówić same fronty, pełna dowolność. Jak wejdziesz na stronkę komandora to tam jest taki fajny program do wstępnej wyceny on-line i możesz sobie zobaczyć jakie drzwi z jakimi profilami i wyposażeniem środka, a przy okazji zorientować się jak przedstawiają się koszty takiego przedsięwzięcia. Na tej stronie są też lokalni przedstawiciele firmy, z którymi można się umówić w celu sprecyzowania warunków takiej zabudowy. U mnie montowali taką szafę 1,5 godziny z tym, że wnętrze robiliśmy potem sami, koleżance zakładał jeden pan przez trzy godziny kompletną szafę z wnętrzem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Magg, ja mam zabudowę i to nie z jakiejś firmy renomowanej: zabudowę zrobił mi "zwykły" stolarz dzięki czemu wyszło sporo taniej. Ma ją już 9 lat i nic mnie w niej nie zawiodło. Zabudowy są lepsze bo możesz sama ustalić układ w takiej szafie według potrzeb, zabudowa jest zazwyczaj do samego sufitu więc wykorzystanie miejsca w 100% a tak się nie kurzy jak przy tradycyjnej szafie. No bo ile razy w tygodniu wspinasz się na stołek aby wytrzeć górę szafy?
Link do komentarza
heh oj z tym wspinaniem się to masz racje icon_smile.gif
Musze poszukać tego programu, byłam na ich stronie (Komandora) ale rozglądałam się tylko w galerii.
1,5 godz. to strasznie mało.. u mojej siostry ostatnio stolarz robił 2 dni a ja i tak myślałam, że to malutko:)
Link do komentarza
Wszystko zależy od wielkości i skomplikowania, ale więcej niż kilka godzin to na pewno nie potrwa z tym, że od zamówienia do montażu to jakieś 3- 4 tygodnie, ale jest czas na przygotowanie się, a ten program jest na stronie komandora pod linkiem wycena online.
Link do komentarza
Polecam komandora, ale dobrze jest porozmawiać z ich montażystą bo się okazało że komandor ma montażystów odrębnych, czyli zamawiasz szfe facet robi wycene a na koniec na montaż pojawia się Pan Mietek który jak się okazuje ma firmę i robi wszystko od szaf na kuchniach skończywszy i w lepszych cenach niż komandor a jakość jest taka sama.
Link do komentarza
Ale to taki Pan Mietek robi szafy z materiałów Komandora? ale chyba jak już się umówisz z Komandorem to jak przyjdzie Pan Mietek to się wycofać już chyba nie da? Ja chyba bardziej skłaniam się ku firmie, jakby coś sie zepsuło to oni chyba naprawiają? a Pana Mietka ciężko można później znaleźć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Witam,
W spyialni mam dość dużą wnękę na szafę - tylko nie moge się zdecydować czy lepsza będzie tradycyjna szafa czy w zabudowie.. Bardziej mi się podobają szafy wnękowe wbudowane, tylko nie mam doświadczenia z nimi - czy są bardzo awaryjne itp. Prosze o poradę!
Magg




Ja kupiłem "pół" szafy to znaczy zamówiłem tylko same drzw w stylu japońskim (mleczna szyba z poprzeczkami poziomymi w drewnie wiśniowym). Cały środek zrobiłem sam bo to naprawdę proste i co ważniejsze przyjemne (jeżeli ktoś lubi majsterkować). Można w wten sposób dużo zaoszczędzić. Płytę meblową można kupić w każdym markecie budowlanym lub innym sklepie.
Link do komentarza
Cytat

Ja kupiłem "pół" szafy to znaczy zamówiłem tylko same drzw w stylu japońskim (mleczna szyba z poprzeczkami poziomymi w drewnie wiśniowym). Cały środek zrobiłem sam bo to naprawdę proste i co ważniejsze przyjemne (jeżeli ktoś lubi majsterkować). Można w wten sposób dużo zaoszczędzić. Płytę meblową można kupić w każdym markecie budowlanym lub innym sklepie.



A no właśnie jak ktoś lubi majsterkować.. mój tata lubił i zrobił sam taką szafę że trzeba było sporo ludzi ściągać żeby poprawili hehe
Proponuje więc z majsterkowaniem uważać icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

takie szafy wnękowe są super. A możecie wkleić tutaj zdjęcie tej szafy??
Bo sama się zastanawiam nad tym jaką szafę do sypialni kupić. Wiecie też jest w niej pewna wnęka i jak sobie pomierzyłam to wiem, że taka szafa mnie się tam zmieści. http://www.esmebel.com/rodziny,luca2,12,Sz...LUCA_,1201.html co o niej myślicie.
No i czekam na to zdjęcie szafy wnękowej...



Szafa całkiem, całkiem. U mnie wnętrze było bardzo nowoczesne, dlatego w końcu zdecydowałam się na szafę przesuwaną Komandora , z matowym szkłem icon_smile.gif Ale zdjęcia nie mam, bo aparatu nie mam chwilowo.
Link do komentarza
Ja zrezygnowałam z szafy na zamówienie u Komandora bo znalazłam w sklepie Abra gotową która spełnia moje oczekiwania. Trzydrzwiowa z lustrem. Drzwi przesuwne z pawlaczem do tego. Idealnie mi się wpasuje w pokój. Co do szafy z linka to widać, że jest bardzo pojemna icon_wink.gif

a poniżej zdjęcie mojej zamówionej już szafy:

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Cytat

Ja zrezygnowałam z szafy na zamówienie u Komandora bo znalazłam w sklepie Abra gotową która spełnia moje oczekiwania. Trzydrzwiowa z lustrem. Drzwi przesuwne z pawlaczem do tego. Idealnie mi się wpasuje w pokój. Co do szafy z linka to widać, że jest bardzo pojemna icon_wink.gif

a poniżej zdjęcie mojej zamówionej już szafy:

[attachment=4870:Arizona_b_m.jpg]



Najważniejsze, żeby pasowała do wnętrza i była trwała icon_smile.gif a jeśli można zapytać ile zapłaciłaś? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Najważniejsze, żeby pasowała do wnętrza i była trwała icon_smile.gif a jeśli można zapytać ile zapłaciłaś? icon_smile.gif




na żywo wyglądała super, widać, że solidne drzwi, nie latały zbyt łatwo po szynach - opór stawiały taki jak powinien być by co chwila same drzwi się nie przesuwały. I w środku bardzo przestronna. Jeśli chcesz mogę zamieścić zdjęcie wnętrza szafy.

można zapytać icon_wink.gif za tę szafę zapłaciłam 1299,99 zł icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

na żywo wyglądała super, widać, że solidne drzwi, nie latały zbyt łatwo po szynach - opór stawiały taki jak powinien być by co chwila same drzwi się nie przesuwały. I w środku bardzo przestronna. Jeśli chcesz mogę zamieścić zdjęcie wnętrza szafy.

można zapytać icon_wink.gif za tę szafę zapłaciłam 1299,99 zł icon_smile.gif



Choć szafę już mam ale zdjęcie chętnie zobaczęicon_smile.gif A to cena była tym co przekonało Cie do zakupu tej a nie na zamówienie? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Choć szafę już mam ale zdjęcie chętnie zobaczęicon_smile.gif A to cena była tym co przekonało Cie do zakupu tej a nie na zamówienie? icon_smile.gif



Po wstępnej wycenie u Komandora myślałam, że właśnie ich wybiorę ale jeszcze szukałam i szukałam - bo zależało mi na czasie trochę - i natrafiłam właśnie na taką gotową szafę. I z wyglądu bardzo mi się spodobała, cena była o wiele niższa niż u Komandora (za te wymiary) a i układ półek bardzo podobny. Pojechałam bezpośrednio do Abry by ją obejrzeć na żywo i uznałam, że to jest to! icon_smile.gif i teraz czekam aż mi ją przywiozą, co nastąpi 13 kwietnia (mam nadzieję, że 13 będzie szczęśliwa) icon_surprised.gif

a oto zdjęcie wnętrza.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Po wstępnej wycenie u Komandora myślałam, że właśnie ich wybiorę ale jeszcze szukałam i szukałam - bo zależało mi na czasie trochę - i natrafiłam właśnie na taką gotową szafę. I z wyglądu bardzo mi się spodobała, cena była o wiele niższa niż u Komandora (za te wymiary) a i układ półek bardzo podobny. Pojechałam bezpośrednio do Abry by ją obejrzeć na żywo i uznałam, że to jest to! icon_smile.gif i teraz czekam aż mi ją przywiozą, co nastąpi 13 kwietnia (mam nadzieję, że 13 będzie szczęśliwa) icon_surprised.gif

a oto zdjęcie wnętrza.
[attachment=4924:Arizona_a_m.jpg]



Mam podobne wnętrze icon_biggrin.gif tylko moja jest skośna - a pod skosem półki. Z racji skosu moja wyszła drożej, ale i ja zamawiałam z matowego szkła. Ale widziałam w salonie Komandora wystawę szaf Slim System,takie proste, bez żadnych wzorów ale za to ceny miały malutkie.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...