Skocz do zawartości

Zmywarka do zabudowy


Recommended Posts

Możecie doradzić? Bo tak czekam i czekam na tą zmywarkę, aż w końcu pieniądze się rozpłyną. Dużo gadania, a zmywarki nie ma. A w domu jakoś nie palą się do zmywania. Przeglądałam ostatnio mnóstwo modeli w internecie i kilka modeli mnie zaciekawiło. Ale chciała bym również poznać opinię osób, które już posiadają taki sprzęt? Czym kierowaliście się przy zakupie? A może zmywarka jest dla was zbędna? Bo tak też bywa (przykładem są moi znajomi). Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Możecie doradzić? Bo tak czekam i czekam na tą zmywarkę, aż w końcu pieniądze się rozpłyną. Dużo gadania, a zmywarki nie ma. A w domu jakoś nie palą się do zmywania. Przeglądałam ostatnio mnóstwo modeli w internecie i kilka modeli mnie zaciekawiło. Ale chciała bym również poznać opinię osób, które już posiadają taki sprzęt? Czym kierowaliście się przy zakupie? A może zmywarka jest dla was zbędna? Bo tak też bywa (przykładem są moi znajomi). Z góry dzięki.


aby coś doradzić w temacie zmywarki to potrzeba kilku podstawowych informacji - mianowicie:

czy sa juz zrobione meble i fronty gdyz zmywarki wystepuja o szerokości 45 cm lub 60 cm oraz sa dwa rodzaje paneli - zintegowany (ukryty), stalowy (widoczny) chyba, ze kuchnia jest w stylu retro to fajnie bedzie znac kolor zestawu (piekarnik + płyta)
Link do komentarza
Cytat

Możecie doradzić? Bo tak czekam i czekam na tą zmywarkę, aż w końcu pieniądze się rozpłyną. Dużo gadania, a zmywarki nie ma. A w domu jakoś nie palą się do zmywania. Przeglądałam ostatnio mnóstwo modeli w internecie i kilka modeli mnie zaciekawiło. Ale chciała bym również poznać opinię osób, które już posiadają taki sprzęt? Czym kierowaliście się przy zakupie? A może zmywarka jest dla was zbędna? Bo tak też bywa (przykładem są moi znajomi). Z góry dzięki.


Przy zakupie zmywarki trzeba wziąć pod uwagę jaką ilością miejsca dysponujemy, ilością ludzi no i klasą energetyczną oraz zużyciem wody.
Z doświadczenia wiem, że te osoby, które uważały, że zmywarka jest zbędna szybko przekonały się, że bez zmywarki już się obejść nie mogą, klasa energetyczna na pewno A lub A+ i jeśli to możliwe to lepiej 60 niż 45 chodzi o to by łatwo zmieściły się garnki, chyba, że ktoś lubi myć je ręcznie. Dobrze gdy kosze są regulowane i zmywarka ma opcję 1/2 wkładu oraz program szybki.
Tak w ogóle zmywarka bardzo ułatwia życie zwłaszcza po rodzinnych imprezach, a przy okazji w kuchni panuje większy porządek bo brudy lądują w zamkniętej zmywarce.
Kolor i to czy panel ukryty czy widoczny to już kwestia gustu i wystroju.
Link do komentarza
Super! Małą pomoc już mam. No więc tak fronty są już zrobione, na tą większą czyli 60tkę. Męża zagoniłam i wszystko posprawdzał. Tylko sama do końca nie wiem jak to jest z tymi panelami. Czy to jest jakaś większa różnica jak jest ukryty czy widoczny? Jeśli chodzi o wystrój to sprzęt w kolorze 'inox', także inna w grę nie wchodzi. Znalazłam fajny sprzęt, ale sama nie wiem czy jest godny polecenia i jak to tam jest z tym panelem. Jak mi się uda to wkleję link. Dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Moja druga połowa uparłą się na widoczny panel ponieważ jak to określiła chce widzieć ile zostało do końca procesu mycia. W niewidocznym panelu jest to rozwiązane chyba sygnałem dzwiękowym. Też mamy wystrój raczej nowoczesny więc wybraliśmy z odkrytym panelem INOX. Ja tez długo się zastanawiałem i wybierałem producenta ale staneło na zmywarce BOSCH'a. Braliśmy jeszcze pod uwagę siemensa ale w sumie to chyba z jednych cześci to robią.


Pozdrawiam

rentgen
Link do komentarza
Cytat

Super! Małą pomoc już mam. No więc tak fronty są już zrobione, na tą większą czyli 60tkę. Męża zagoniłam i wszystko posprawdzał. Tylko sama do końca nie wiem jak to jest z tymi panelami. Czy to jest jakaś większa różnica jak jest ukryty czy widoczny? Jeśli chodzi o wystrój to sprzęt w kolorze 'inox', także inna w grę nie wchodzi. Znalazłam fajny sprzęt, ale sama nie wiem czy jest godny polecenia i jak to tam jest z tym panelem. Jak mi się uda to wkleję link. Dzięki za odpowiedź.


Front do zmywarki z panelem inox jest krótszy.
Moim zdaniem zletą zmywarki z panelem ukrytym jest to, ze możemy miec sprzet kilku firm np. piekarnik, płyta, okap jednego producenta a właśnie zmywarke innego i brak wtedy róznicy odcieni inox. My tak wlaśnie mamy - sprzet Aristona ale zmywarka 60 cm firmy Candy model CDI 5015 (jak najbardziej godna polecenia )
- klasa AAA
- 1/2 wsadu
- regulowana wys. górnego kosza
- 15 kpl. naczyń - gdzie konkrencja ma 12 kpl.
- max temeratura 75 C - konkurencja 70 C
- program krótki 32 min.
- sygnał dzwiekowy na koniec zmywania
Link do komentarza
Dzięki za wszelkie rady. To jeśli chodzi o ten panel to zdecyduję się na ukryty. Jakoś bardziej podoba mi się właśnie takie rozwiązanie. I tak za dużo mam tych święcących 'pstryczków'. Egipt78, ale wydaje mi się, że takiej dużej różnicy przy tych kompletach nie ma. Oglądałam na żywo zmywarki 60cm i tak wzrokiem obliczyłam, że spokojnie wszystko się pomieści (gorzej po imprezach i świętach), ale to i tak 12 czy 15kpl. to nie ma różnicy bo pewno i tak na dwa mycia się nie obejdzie. Tutaj jest ten link, co miałam wkleić http://www.ceneo.pl/1504044 zainteresowała mnie właśnie taka. Dla mnie całkiem, fajna. Co sądzicie? A może jeszcze całkiem inna? już sama nie wiem
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za wszelkie rady. To jeśli chodzi o ten panel to zdecyduję się na ukryty. Jakoś bardziej podoba mi się właśnie takie rozwiązanie. I tak za dużo mam tych święcących 'pstryczków'. Egipt78, ale wydaje mi się, że takiej dużej różnicy przy tych kompletach nie ma. Oglądałam na żywo zmywarki 60cm i tak wzrokiem obliczyłam, że spokojnie wszystko się pomieści (gorzej po imprezach i świętach), ale to i tak 12 czy 15kpl. to nie ma różnicy bo pewno i tak na dwa mycia się nie obejdzie. Tutaj jest ten link, co miałam wkleić http://www.ceneo.pl/1504044 zainteresowała mnie właśnie taka. Dla mnie całkiem, fajna. Co sądzicie? A może jeszcze całkiem inna? już sama nie wiem


Ta zmywara Franke to niezły wypasik, z tego co mi wiadomo to Franke robi dobry sprzęt (ze zlewu fragranitowego jesteśmy bardzo zadowoleni)
Decydujać sie na zmywarkę Candy oprócz bardzo dobrych moim zdaniem parametrów zadecydowała przystepna i rozsadna cena
Ogólnie zmywarka jest to naprawde bardzo pożyteczny wynalazek - życzę owocnej eksploatacji
Pozdrawiam
Link do komentarza
Nie ma to jak opinia innych osób, jestem wdzięczna. A wracając do tematu to sprawa układa się tak, w sobotę jadę z Michałem na zakupy i wstąpimy do większości sklepów w naszym mieście. Mam nadzieję, że coś konkretnego znajdziemy i będę mogła napisać: "TAK! Tak jak wy, mam w końcu zmywarkę" he,he. Oczywiście napiszę na co się zdecydowałam. Ta Twoja Egipt78 (swoją drogą ciekawy nick) to całkiem fajny sprzęcik, przejrzę sobie na żywo i może się skuszę. No zobaczymy, dam znać. Również pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Mam już dosyć icon_sad.gif gotuje, sprzątam, piorę a im jest ciężko zmyć parę naczyń po objedzie! powiedziałam sobie koniec z tym, koniec! nie będę dłużej czekała, nie ma rady muszę jakoś wygospodarować z naszego budżetu te parę złotych na zmywarkę bo osiwieję wreszcie od tego ciągłego stresu icon_sad.gif widzę że to nie jedynie mój problem, kochane pomóżcie bo widzę że część z was ma już jakieś doświadczenie. Postawię męża przed faktem dokonanym a niech ma!
Link do komentarza
czyli w momencie wykonywania kuchni musze wiedziec czy chce ten ukryty panel czy na wierzchu? (nie pomyślałam o tym). Ja napewno kupię 60-tkę i nie polecam mniejszych:) A jeśli chodzi o firmę nie wiem- może mastercook? Ale chyba wszystkie są niezłe. Słyszałam dobre opinie o whirpool, electrolux, mastercook. Znajomym zmywarka bosh zaraz się zepsuła na gwarancji więc jakoś mnie to zniecheciło trochę ale pewnie mieli pecha.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
u mnie też 60 wchodzi w grę bo jak już mam kupować to nie będę się przecież bawiła w taką 45 ale co dalej? na co zwrócić uwagę? chyba nie wymagam zbyt wiele w sumie to chcę jedynie cichy, dyskretny sprzęt który trochę mnie wyręczy a przy okazji pozwoli zaoszczędzić.
Cytat

Znajomym zmywarka bosh zaraz się zepsuła na gwarancji więc jakoś mnie to zniecheciło trochę ale pewnie mieli pecha.

poważnie? ja nie chcę mieć takiego pecha icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

u mnie też 60 wchodzi w grę bo jak już mam kupować to nie będę się przecież bawiła w taką 45 ale co dalej? na co zwrócić uwagę? chyba nie wymagam zbyt wiele w sumie to chcę jedynie cichy, dyskretny sprzęt który trochę mnie wyręczy a przy okazji pozwoli zaoszczędzić.
poważnie? ja nie chcę mieć takiego pecha icon_sad.gif


Witaj,
u moich rodziców juz dwa razy się zepsuł Bosh
ja mam Indesit i tez jest do kitu, wiecznie się coś psuje
Link do komentarza
o rany wiesz co znam ten ból... sama ostatnio głowiłam się nad pewnym zakupem do mojej kuchni ale na szczęście się udało i jestem zadowolona icon_biggrin.gif co prawda nie była to zmywarka bo jedynie zlewozmywak (franke) ale i tak musiałam swoje przejść przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ale tak mi się spodobało modernizowanie i unowocześnianie moich czterech kątów że postanowiłam odkładać teraz na zmywarkę a po ostatnich doświadczeniach doszłam do wniosku że lepiej dużo wcześniej się za to zabrać. Więc jak idzie?

jedno już wiem -bosha nie biorę bo za dużo narzekacie
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
też słyszałam i czytałam , że Bosh jeśli chodzi o zmywarki jest najlepsza marką.... najmniej awaryjną...
Ja mam zmywarkę firmy Ariston , szer. 45cm - mam ją od niespełna 2 lat - jak dotąd działa bezawaryjnie ....
Jedyne na co narzekam - to że za mała .... gdybym kupowała drugi raz , zakupiłabym zmywarkę o szerokości 60cm ....
Link do komentarza
Ja mam taki model:
http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki...SMV53M00EU.html
i bardzo go sobie chwalę za:
1. ukryty panel
W kuchni i tak panuje pewnego rodzaju bałagan a ja jestem minimalistką i nie lubię zbyt wielu przycisków na których gromadzi się kurz. Zmywarka ma tzw "światełko w podłogę" informujące, że sprzęt pracuje.
2. wymiar "60"
Dla rodziny powyżej 2 osób "45" to już za mało.
3. pakowność
Akurat ten model ma rzecz, którą bardzo sobie chwalę i której zazdroszczą mi znajomi ( icon_wink.gif ) czyli szufladę na sztućce zamiast koszyczka. Proporcje wewnątrz są tak fajnie dopasowane, że przy 3 posiłkach dla 4 osób zmywarka zapełnia się co drugi dzień. Na półce mieszczą się sztućce, pokryweczki i inne drobniejsze elementy. Niżej miseczki, małe talerzyki, szklanki, słoiki do 0,7l. Na samym dole gary, wielkie miski, talerze, duże słoiki, blachy do pieczenia.
4. efekt finalny zmywania
Nie zdarzają się "niedomytki" a umyte rzeczy są idealnie wysuszone.
5. cichość pracy
Myślę, że na tyle tolerowalna, że sprawdzi się nawet w kuchni otwartej na salon.

Jeśli chodzi o markę to 5 letnia gwarancja Boscha o czymś świadczy. Warto popytać wśród znajomych (lub znajomych znajomych) o osobę, która zajmuje się sprzedażą AGD o firmę z najmniejszą ilością awari. Ja zrobiłam wywiad u dwóch dostawców i odpowiedź była taka sama: 1 miejsce Bosch, 2 miejsce Simens, długo długo nic i ostatnie miejsce cokolwiek innego.
Link do komentarza
Szkoda, że producenci nie pokazują wnętrza zmywarki tylko operują w głównej mierze opisami i parametrami. Bardzo ważny jest przecież sam środek oraz to ile brudów można zapakować. Zerknęłam sobie na Samsunga, którego wrzucił seboooool. Fajne są te schemaciki. Różnice jakie na szybko zauważyłam z moim Boschem to:
1. pojemnik na środki myjące
Tutaj jest on wewnątrz kabiny a u mnie w płaszczyźnie drzwiczek, dzięki czemu mam więcej przestrzeni na brudki.
2. ramię spryskujące
Ten Samsung ma jedno ramię umieszczone na dole. W Boschu do którego wrzuciałam link są 2 płaszczyzny rozprowadzające wodę: jedna na dnie, druga pod górną szufladą. Dzięki temu rzeczy na górnej półce są idealnie wymyte nawet jeśli na dole znajdują się duże gary czy blachy do pieczenia.

Myślę, że warto pisać o takich detalach. Mało kto zwraca na to uwagę, zwłaszcza jeśli kupuje zmywarkę po raz pierwszy w życiu.
Link do komentarza
Cytat

1. pojemnik na środki myjące
Tutaj jest on wewnątrz kabiny a u mnie w płaszczyźnie drzwiczek, dzięki czemu mam więcej przestrzeni na brudki.


Pojemnik w Samsungu ma formę małej szufladki (trochę jak na proszek w pralce) i jest umieszczony pod górnym koszem. Nie ogranicza w niczym przestrzeni przeznaczonej na naczynia.


Cytat

2. ramię spryskujące
Ten Samsung ma jedno ramię umieszczone na dole. W Boschu do którego wrzuciałam link są 2 płaszczyzny rozprowadzające wodę: jedna na dnie, druga pod górną szufladą. Dzięki temu rzeczy na górnej półce są idealnie wymyte nawet jeśli na dole znajdują się duże gary czy blachy do pieczenia.


Samsung również ma dwa ramiona spryskujące - pod dolnym i pod górnym koszem (ale tak chyba mają wszystkie modele zmywarek icon_rolleyes.gif ).
Link do komentarza
Aaaa to chyba za mocno zasugerowałam się tymi schemacikami - widać nijak mają się do rzeczywistości. Dozownik jest pokazany "w" a nie "pod" górnym koszem, nie ma też nic na temat drugiego spryskiwacza a jest o regulacji wysokości kosza, więc spryskiwacz też miałby regulowaną wysokość.
Ale jak to wszystko jest to dobrze i trzeba się tylko cieszyć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Aaaa to chyba za mocno zasugerowałam się tymi schemacikami - widać nijak mają się do rzeczywistości. Dozownik jest pokazany "w" a nie "pod" górnym koszem, nie ma też nic na temat drugiego spryskiwacza a jest o regulacji wysokości kosza, więc spryskiwacz też miałby regulowaną wysokość.
Ale jak to wszystko jest to dobrze i trzeba się tylko cieszyć icon_smile.gif


Jest jeszcze zraszacz na samej górze, a brudów wchodzi naprawdę dużo.
Link do komentarza
ja mam jeszcze kilka uwag, wynikłych z uzytkowania
Po pierwsze długość suszenia. Żaden producent tego nie pisze ale u mojej cykl pracy tabletkowej to 5 godzin a u mojej koleżanki 3 godziny
poza tym czy kondensacyjna (osusza i skrapla parę) czy wywala ją na kuchnię. Wtedy suszy szybko, ale szafki niszczy.
ile ma programów na tabletki, jednak są wygodniejsze Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ja mam jeszcze kilka uwag, wynikłych z uzytkowania
Po pierwsze długość suszenia. Żaden producent tego nie pisze ale u mojej cykl pracy tabletkowej to 5 godzin a u mojej koleżanki 3 godziny
poza tym czy kondensacyjna (osusza i skrapla parę) czy wywala ją na kuchnię. Wtedy suszy szybko, ale szafki niszczy.
ile ma programów na tabletki, jednak są wygodniejsze


ezs a czym jest ten cykl pracy tabletkowej? Czy te 5 godzin to długość suszenia?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...