Skocz do zawartości

wilgoć na ścianie


Recommended Posts

Witajcie

Prośba o pomoc z problemem. Wprowadziliśmy się niedawno do mieszkani po wykonanym generalnie remoncie: wymiana okien, podrównanie ścian, odrobinę przeuwaliśmy kaloryfer.
Po roztopach i opadach wyszła nam wilgoć na ścianie, tuz pod oknem przy kaloryferze - ale jakieć 20 cm od kaloryfera.

Jeszcze chwila i zacznie się z tego robić grzyb.

Czy możecie mi polecić kogoś kto zdiagnozuje przyczynę, ewentualnie wykona niezbedne prace.

Czy przy aymianie okien mógł zostać popełniony jakiś bład, który wykonawca powinien poprawić?

Z góry dzieki za rady

Pozdrawiam
Gosia
Link do komentarza
Cytat

Witajcie

Prośba o pomoc z problemem. Wprowadziliśmy się niedawno do mieszkani po wykonanym generalnie remoncie: wymiana okien, podrównanie ścian, odrobinę przeuwaliśmy kaloryfer.
Po roztopach i opadach wyszła nam wilgoć na ścianie, tuz pod oknem przy kaloryferze - ale jakieć 20 cm od kaloryfera.

Jeszcze chwila i zacznie się z tego robić grzyb.

Czy możecie mi polecić kogoś kto zdiagnozuje przyczynę, ewentualnie wykona niezbedne prace.

Czy przy aymianie okien mógł zostać popełniony jakiś bład, który wykonawca powinien poprawić?

Z góry dzieki za rady

Pozdrawiam
Gosia


Przyczyn może być wiele .Za mało informacji o budynku.Czy rury od grzejnika są w ścianie,czy to poddasze ,czy jest dobra wentylacja?
Link do komentarza
Cytat

Przyczyn może być wiele .Za mało informacji o budynku.Czy rury od grzejnika są w ścianie,czy to poddasze ,czy jest dobra wentylacja?




Rury od grzejnika sa w podłodze.
Tak jest to mieszkanie na poddaszu.
Wentylacja - raczej dobra.
Problem jest tylko w tym jednym miejscu.

Budynek z 1995. Przed remontem tego problemu chyba nie było.


Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Rury od grzejnika sa w podłodze.
Tak jest to mieszkanie na poddaszu.
Wentylacja - raczej dobra.
Problem jest tylko w tym jednym miejscu.

Budynek z 1995. Przed remontem tego problemu chyba nie było.


Z góry dzięki.


Jeśli poddasze jest ocieplone wełną mineralną to prawdopodobnie jest to żle wykonane.W takich sytuacjach najczęściej pojawia się wilgoć na ścianach.Między wełną a dachem [deskami bądż foliom]powinna być szczelina około 2 do 3cm.trzeba zapewnić wlot powietrza od okapu [podbitki] z dwu stron aby zapewnić wentylacje wełny.Raczej każdy fachowiec to wie.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli poddasze jest ocieplone wełną mineralną to prawdopodobnie jest to żle wykonane.W takich sytuacjach najczęściej pojawia się wilgoć na ścianach.Między wełną a dachem [deskami bądż foliom]powinna być szczelina około 2 do 3cm.trzeba zapewnić wlot powietrza od okapu [podbitki] z dwu stron aby zapewnić wentylacje wełny.Raczej każdy fachowiec to wie.




Tylko jak ja mam sprawdzić czy mój fachowiec to zrobił, bez ponownego rozbierania dachu??
A jesli jest to wina nowo zamontowanego okna?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
WItajcie

Piszę, bp może to komuś pomoże:
- winą wilgoci było niedokręcone kolanko przy grzejniku.

Wystarczyło oderwać listwe przypodłogową i zobaczyć ze wilgoć rozkłada sie tylko przy podłodze na połowie długości ściany, wtedy podjęlismy decyzje o sprawdzeniu grzejnika.

Teraz tylko wysuszenie i malowanie

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...