Skocz do zawartości

Piec kaflowy


rudi

Recommended Posts

icon_biggrin.gif Noszę się z zamiarem wybudowania pieca kaflowego. Udało mi się już kupić kafle z odzysku , teraz jestem na etapie drzwiczek. Chcę kupić je tanio, więc szukam używanych. Mój piec ma być typowym piecem kuchennym. Na allegro jest wiele drzwiczek używanych, ale nie pisze czy pochodzę z pieców kuchennych , czy pokojowych. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy drzwiczki od pieca pokojowego będą pasowały do kuchennego? Podejrzewam, ze tych jest znacznie więcej. Ponaddto jest w sprzedaży coś takiego jak drzwiczki do pieca - duchówka. Co to jest - czy ktoś wie?? Chętnie też posłucham jakiś cennych wskazówekodnośnie budowy pieca -kuchni. Pozdrawiam. Rudi
Link do komentarza
Moi teściowie mają taki piec. Służy im do gotowania , do pieczenia (duchówka) , do ogrzewania chałupy i ciepłej wody. W piecu tym jest wstawiony wkład (nie podkowa);można w tym kombajnie icon_wink.gif przestawiać ruszt (wersja letnia i zimowa). Wersja letnia- podgrzewanie garów i ciepła woda , wersja zimowa - jw. + ogrzewanie chałupy ( ok. 100m2).Wiem , kto robi takie wkłady , jeśli jesteś zainteresowany ,daj znać - podam ci nr. tel. A co do duchówki... nie wiem , czy są drzwiczki , ja widziałem duchówki w sklepie jako komplet. Ps.Tel. do zduna też mam.
Link do komentarza
Samych drzwiczek do dochówki nie ma jest w komplecie cała duchówka żeliwna lub stalowa ,a co do drzwiczek to pokojowe różnią się tym iż są zakręcane a kuchenne są zamykane. Są jeszcze drzwiczki do pieca chlebowego. a jeśli chodzi o więcej informacji to zapraszam na GG428846 . Jesteśmy wykonawcami zimujemy się wszelkimi usługami z zakresu zduństwa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...