Skocz do zawartości

Remont ogrodzenia na zgloszenie


Recommended Posts

Kilka tygodni temy złożyłem zgłoszenie w Starostwie o remont istniejącego drewnianego ogrodzenia i dzisiaj dostałem pismo w którym Starostwo wniosło sprzeciw. Zgodę na wykonanie ogrodzenia wydano w 2003 r. i w tymże to roku wykonałem je. Kiedy wydawano zgodę na to ogrodzenie w 2003 r., działka nie podlegała żadnemy planowi przestrzennemu. Około roku temu został zatwierdzony plan przestrzenny w następującej formie: (Starostwo cytowało to kiedy wydało decyzję o sprzeciwie remonu ogrodzenia):

Działka położona jest w strefie oznaczonej symbolem R/US - tereny role użytkowane jako łaki i pastwiska. Dopuszczono przeznaczenie tych obszarów pod sporty zimowe - tereny zjazdowe i półka narciarskie do nauki jazdy na nartach. Na całym terenie obowiązuje zakaz realizacji ogrodzeń oraz nowych obiektów budowlanych, w tym obiektów tymczasowych i realizowanych na zgłoszenie zgodnych z przepisami odrębnymi."

Czy określenie "realizacji ogrodzeń" nie znaczy budowy nowych ogrodzeń i przez definicję nie odnosi się do istniejącego już ogrodzenia? A więc czy odmowa remontu ogrodzenia (w zgłoszeniu o remont ogrodzenia napisałem że chodzi tylko o wymianę połamanych żerdzi i wymianę zgiłych, drewnianych elementów ogrodzenie i że będą wykonywane tylko prace cisielskie) jest podstawna? Czy mam szansę uzyskania pozytywnej odpowiedzi przy odwołaniu i jak powinienem argumentować moje racje co do remontu ogrodzenia? I moje ostatnie pytanie...część ogrodznie znajduje się pomiedzy moją a sąsiada działką (nie jest od strony drogi) czy przy takim planie przestrzennym mogę wyremontować tą część ogrodzenie bez jakiegokolwiek zgłoszenia? Czytałem że tylko ogrodzenia od drogi potrzebują zgody na ich remont.

Dziękuje,
Jerzy Tęcza
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...