Skocz do zawartości

Kto budował z firmą Praefa?


Recommended Posts

Keramzyt to jeden z najepszych przewodników ciepła k=2,5W/m2 tylko granit lepiej przewodzi z materiałów budowlanych ,dla porównania terakota ma 1.8 cegła 0,8 wełna 0.034. Gratuluje rachunków. Dane "Keramzyt Mszczonów"
Link do komentarza
Nieprawda, np. pustaki Alfa z Mszczonowa (jak podaje producent) niezależnie od grubości i komór powietrznych nie mają wpływu na k ściany, czyli są doskonałem przewodnikiem. Służę materiałami 022 5591081 Teraz co do ocieplenia, trzeba pamiętać, że nie zimno "wchodzi" a ciepło "wychodzi" sciana z pustaków doskonale przewodzących ciepło, stojąca na fundamencie będącym w ziemi odprowadzi ciepło pod dom. Grunt pod naszym domem ma dla naszego systemu grzewczego nieskończenie dużą pojemność cieplną i razgrzać go do 20-22 st.C nie jesteśmy w stanie. Przy dociepleniu zostanie Ci tylko woda w ścianie, bo punkt rosy przy komfortowych warunkach, wilgotnościowo -termicznych wynosi +8 +15 st.C Dlatego też jestem wrogiem ocieplania zawsze lepiej i zdrowiej jest izolować, jak to robią Szwedzi czy Norwegowie. Naprawdę nie wierz w izolację keramzytobetonu, chętnie prześlę dane techniczne.
Link do komentarza
Chcemy budować na płycie fundamentowej zaizolowanej od spodu. O Praefie myślimy głównie ze względu na czas - każda budowa z bloczków takich czy innych ciągnie się długo, a potem trzeba to jeszcze tynkować, sezonować... i płacić za wynajęty dom spłacając jednocześnie raty kredytu budowlanego.
Jeżeli wyższość izolowania nad ocieplaniem jest tak oczywista, to dlaczego większość ludzi jednak ociepla? Jak się wiesza szafki na ścianie ze styropianu?
Link do komentarza
Silne lobby ogrzewania działa. Np. taki Murator nie jest zainteresowany, żeby ktoś budując dom mało wydawał na ogrzewanie a dużo na izolację, bo ilośc reklam związanych z ogrzewaniem do izolacji to 15/1.
A swoją drogą ciekawi mnie jak postawisz fundament na styropianie? Tak z ciekawości zajżyj na stronę ISOVER producenta wełny szklanej, w (pl) są tylko ocieplenia w (se) Szwecja, od środka z folią, tak jak w dachu. Zadzwoń jak masz problemy, mogę przesłać badania faksem.
Link do komentarza
Ja nie postawię fundamentu, ani niczego w ogóle, bo nie umiem. Tym niech się zajmą fachowcy. Wciąż nie znam odpowiedzi na dwa ważne dla mnie pytania: Jeżeli wyższość izolowania nad ocieplaniem jest tak oczywista, to dlaczego większość ludzi jednak ociepla? Jak się wiesza szafki na ścianie ze styropianu? Zwłaszcza to drugie nas zniechęca do budowy domu w technologii szkieletu drewnianego. Wiem, że tam można stawiając ścianę zrobić w niej odpowiednią konstrukcję, ale co będzie, jeżeli zmienię koncepcję umeblowania? Nie jesteśmy zdecydowani ostatecznie na Praefę, ale ten czas... Tylko najpierw bardzo chciałabym poznać opinie kogoś, kto już zbudował taki dom i w nim mieszka. To bardziej do mnie przemówi, niż reklamy firm i teoria.
Link do komentarza
Nie większość ludzi tylko większośc polaków, na północy to nie ma miejsca. Odpowiedź jest dosyć prosta, w domach izolowanych nie stosuje się ogrzewania centralnego bo jest za drogie w eksploatacji i przy małych potrzebach niekomfortowe. Dobra izolacja wyklucza z rynku JUNKERSY VISSMANY PURMO DANFFOS CONWECTOR itd itd... Policz 35-70 kWh/m2 rocznie przy cenie kWh 0.35 zł.
A tak naprawdę to od kiedy większość ma rację. Ja tak robię 14 lat i wszyscy są zadowoleni i zdrowi.
Link do komentarza
Cytat

Rozważamy ofertę firmy Praefa (dom z keramzytobetonu). Zanim podejmiemy decyzję chcielibyśmy poznać zdanie kogoś, kto już korzystał z ich usług.



Takie było pytanie, i dalej się już pogubiłem do jakich wniosków dąży Pan T. Brzęczkowski.
To tak jak Leppera pyta ktoś o jedno, a on cały czas mówi to co wcześniej sobie przygotował do powiedzienia. Czytaj: mówi bez sensu i składu.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Pod koniec sierpnia 2003 roku rozpocząłem budowę domu, płytowy fundamentem Legalett, ściany wykonane są w technologii Praefa. Mieszkanie sprzedaliśmy w tym samym czasie i wynajęliśmy lokum w pobliżu budowy. Inwestycja trwała pięć miesięcy w naszym domu zamieszkaliśmy 1.02.2004 roku. Każda technologia ma wady i zalety, ale w ogólnym rozrachunku wybór obu systemów był słuszny, koszty eksploatacyjne są niewielkie a komfort duży.
Link do komentarza
Dzięki, nareszcie odpowiedź do rzeczy i na temat!!!
Dlaczego trwało to aż 5 miesięcy? Oni chwalą się, że buduję w kilka tygodni i to mnie najbardziej do nich przekonuje, bo zależy mi na czasie.
Jak wygląda porównanie kosztów postawienia stanu surowego w porównaniu z tradycyjnymi technologiami? Dostałam od Praefy wycenę i wyglądało to raczej zniechęcająco, ale porównywałam tylko z kosztem postawienia ścian. Nie wiem, ile trzeba doliczyć na tynkowanie z obu stron, wykucie bruzd pod instalacje itp. prace, które są już wliczone w cenę podaną przez Praefę. Wiem, że na pewno wykonanie dachu zleciłabym innej firmie.
Jakie są najważniejsze plusy i, co ważniejsze, minusy budowania z tą firmą i mieszkania w takim domu?
Link do komentarza
Radzę budować z gazobetonu. Bloczki odmiany 400 o gr. 35 cm na spoinie klejowej tworzą ścianę o najniższym współczynniku cena/U. Dom z keramzytobetonu to nic innego jak dawna wielka płyta. Po odpowiednim ociepleniu będzie miał wymagane własności cieplne ale dalej będzie to monolit betonowy bez możliwości jakichkolwiek zmian, modernizacji czy przeróbek w przyszłości. Dobra ekipa murarska postawi ci go w takim samym czasie jak z keramzytobetonu. I odpada użycie ciężkiego sprzętu, który nie na każdą działkę może wjechać.
Link do komentarza
Jak napisałem budowa trwała 5 miesięcy, od pustej działki do gotowego wykończonego domu. Koszty samych ścian są na pewno wyższe od ceny "gazobetonu”, ale w rozliczeniu całości budowy wygląda to podobnie. Parametry cieplne i inne dane, jeżeli masz wycenę są Ci znane i wiesz, że są porównywalne a nawet lepsze od większości technologii. Nigdy nie należy porównywać Praefy z wielką płytą, zupełnie inny materiał i technologia. Żadna ekipa nie postawi domu w jeden lub dwa dni a co ważne nie trzeba suszyć ścian.
W jakim mieście będziesz budować dom?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
T. Brzęczkowski skąd te informacje o pustakach z Mszczonowa?
Na ich stronie nie ma takich informacji.
Nie dośc tego mówią, że keramzyt- co prawda luzem jest bardzo dobrym izolatorem.
To dlatego niektórzy dają go jako izolację podłogi na gruncie.
Podaj swoje źródła informacji co by można to było sprawdzić.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Informacja z Kerazytu Mszczonów
"Ściana z pustaków ALFA grubości 24 cm do kórej przyklejono warstwę styropianu grubości 14 cm . K= 0.29 W/m2K"
Materiały Firmy WEBER TRRANOWA uzyskane z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.
"Ściana z żelbetu zbrojonego grubości 25 cm do której przyklejono 14 cm styropianu ma K=0.28 W/m2K"
Ponieważ beton zbrojony jest lepszym izolatorem od pustaków Alfa to nazywanie ww pustaków izolatorami termicznymi jest niuzasadnione.
Materiały wysyłam faksem do redakcji
Link do komentarza
We wszystkich postach za wyjątkiem jednego gdzie ,fakt, się pomyliłem pisałem 0.29 W/m2K
Natomiast po dyskusji o optirocu , to dowiedziałem się , że np w Finlandii keramzyt służy do obudowy z obu stron pianki poliuretanowej podobnie jak u nas widziałem gotowce gips 4cm styropian 20 cm i gips 4 cm
www.optirock.fi
Link do komentarza
Cytat

Jak napisałem budowa trwała 5 miesięcy, od pustej działki do gotowego wykończonego domu. Koszty samych ścian są na pewno wyższe od ceny "gazobetonu”, ale w rozliczeniu całości budowy wygląda to podobnie. Parametry cieplne i inne dane, jeżeli masz wycenę są Ci znane i wiesz, że są porównywalne a nawet lepsze od większości technologii. Nigdy nie należy porównywać Praefy z wielką płytą, zupełnie inny materiał i technologia. Żadna ekipa nie postawi domu w jeden lub dwa dni a co ważne nie trzeba suszyć ścian.
W jakim mieście będziesz budować dom?



Czy możesz podać informacje nt. kosztów budowy. Wydaje mi się że Wawie łatwiej zdecydować się na szybką budowę ze względu na wysokie ceny wynajmu i ogólnie większe ceny robocizny i działki. W całości inwestycji jakim jest dom z ogrodem droższa szybsza technologia budowy ścian rozmywa się w kosztach całego przedsiewziecia.

Co innego gdy człowiek wie że będzie wykańczał dom i otoczenie przez najbliższych parę lat.
Warszawa (szczególnie niektóre okolice) zobowiązuje icon_smile.gif

(Nie jestem z Wawy)
Link do komentarza
Cena budowy domu uzależniona jest od jego kształtu, ilości ścian, kształtu dachu, rodzaju okien itp. Metr kwadratowy mojego domu netto w technologii Praefa kosztował około 1650 zł, bez ostatecznego wykończenia podług i ścian, czyli mozaiki, terakoty, glazury malowania, białego montażu itp.
Mieszkanie wynajmowałem przez pięć miesięcy, po tym czasie zamieszkałem w wykończonej części domu a w drugiej prowadzone były prace wykończeniowe.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Cena budowy domu uzależniona jest od jego kształtu, ilości ścian, kształtu dachu, rodzaju okien itp. Metr kwadratowy mojego domu netto w technologii Praefa kosztował około 1650 zł, bez ostatecznego wykończenia podług i ścian, czyli mozaiki, terakoty, glazury malowania, białego montażu itp.



A jaki masz kształt domu ?
Ile wykuszy ile narożników (łączeń ścian)
Im mniej okien tym lepiej ?

Czy można łaczyć ściane z inna technologią np. wykusz wymurować ?
Link do komentarza
Dom ma 10,5 x 9,5 m, dach dwuspadowy z gankiem, okna dosyć duże.
Myślę, że technologię można łączyć, lecz jest to chyba nieodpowiednie i nieopłacalne w Praefie buduje się dom kilka miesięcy a ściany stawia jeden, dwa dni. Szczegółowe informację uzyskasz w Keramzyt Projekt tel. 22 635 74 11.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dom ma 10,5 x 9,5 m, dach dwuspadowy z gankiem, okna dosyć duże.
Myślę, że technologię można łączyć, lecz jest to chyba nieodpowiednie i nieopłacalne w Praefie buduje się dom kilka miesięcy a ściany stawia jeden, dwa dni. Szczegółowe informację uzyskasz w Keramzyt Projekt tel. 22 635 74 11.



Szkoda że nie w internecie przykładowych domków i wyceny ich postawienia. Dziwię się że PRAEFA nie zamieszcza takiej informacji ...
dom 90 m2 cena xx xxx zł (stan surowy zamkn)
Link do komentarza
PRAEFA nie podaje takich wycenna na swojej stronie.Za to jej przedstawiciel firma PREF-BUD ma zamieszczone na swojej stronie przykładowe wyceny, w tym osobno podana jest cena za elementy PRAEFA. www.pref-dom.pl

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

PRAEFA nie podaje takich wycenna na swojej stronie.Za to jej  przedstawiciel firma PREF-BUD ma zamieszczone na swojej stronie przykładowe wyceny, w tym osobno podana jest cena za elementy PRAEFA. www.pref-dom.pl  

pozdrawiam



Dzieki właśnie tego szukałem - ceny są stare z połowy 2004 roku - ale jakieś pojęcie daje.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Miałem podobny dylemat - postawić szybko dom i zamieszkać "na swoim" - nie wynajmować.
Mój domek to "parterówka" 100 m2 bez poddasza.

Wycena PRAEFA: 43,727 tyś. zł (netto + VAT) za 95 m2 ścian zewnętrznych nośnych + 108 m2 wewnętrznych ścianek działowych, nadproża 6,3 mb, puszki elektryczne 50 szt.
Ta kwota obejmuje koszty materiałów, transportu do Wrocławia, robociznę.

Zdecydowałem się na beton komórkowy PREFBET 24 cm pióro+wpust na zaprawę klejową, większość wewnętrznych ścianek działowych G-K.

Wyszło 60% taniej.
Stawianie ścian 7 dni zamiast dwóch wg oferty PRAEFY.

Ponadto w umowie z PRAEFĄ był punkt, który ostrzegał o mikropęknięciach na połączeniach płyt.
Koszt wynajęcia mieszkania we Wrocławiu 1000 zł/m-c.
W sumie budowa z bloczków trwa dłużej w porównaniu z budową w systemie Praefa o ok. jeden miesiąc.
Warto więc było zrezygnować z PRAEFY.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Ewelina - 53 tys. nie za domek, ale za same ściany - jednak trochę drogo.
Ania - projekt z8 z pracowni architektonicznej studio Z500 z Warszawy (układ wnętrz całkowicie zmieniony, ponieważ nie ma wewnętrznych ścian nośnych, miałem niczym nie ograniczone możliwości).
Koszt materiałów - ok. 60 tyś złotych: fundamenty wylewane bezpośrednio w gruncie,
ocieplenie podłogi na grumcie 30 cm styropianu FS30, ściany beton komórkowy 24 cm + ocieplenie styropian 20 cm, elewacja kamień elewacyjny (sztuczny), dach - prefabrykowane wiązary dachowe, pokrycie blachodachówka, wewnętrzne ścianki działowe kuchnia i łazienka bloczki silikatowe, pozostałe płyty G-K na stelażu, wodne ogrzewanie podłogowe z kotłem elektrycznym c.o. Dom nie ma komina.
Zamierzam zainstalować rekuperator i zastąpić kocioł c.o. (kosztował nicałe 2 tyś. zł) pompą ciepła.
Robocizna - trudno ocenić - wiele prac wykonywanych było we własnym zakresie i przy pomocy rodziny i przyjaciół
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

szukam firmy budującej z kermazytobetonu w województwie mazowieckim, może3 ktoś mógłby polecić taką firmę? icon_smile.gif




podaję namiar; 095 741 18 82 i 022 635 74 11 zadzwoń a wskażą ci autoryzowaną firmę w twoim regionie. PRAEFA solidnie podchodzi do tematu. Na lipę nie pozwalają sobie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
Witajcie,

jesteśmy przed podjęciem decyzji z jakiej technologii korzystać? Zależy nam na szybkości w budowie oraz właściwosciach eksploatacyjnych. Rozważamy budowanie w technologii Praefa. Proszę o info kto zbudował dom w tej technologi oraz czy mozecie polecić jakieś sprawdzone przedstawiciestwo z pomorskiego ?

z góry serdeczene dzięki icon_biggrin.gif ! Pozdrawiamy z grodu nad Nogatem!
M&D
Link do komentarza
Cytat

Miałem podobny dylemat - postawić szybko dom i zamieszkać "na swoim" - nie wynajmować.
Mój domek to "parterówka" 100 m2 bez poddasza.

Wycena PRAEFA: 43,727 tyś. zł (netto + VAT) za 95 m2 ścian zewnętrznych nośnych + 108 m2 wewnętrznych ścianek działowych, nadproża 6,3 mb, puszki elektryczne 50 szt.
Ta kwota obejmuje koszty materiałów, transportu do Wrocławia, robociznę.

Zdecydowałem się na beton komórkowy PREFBET 24 cm pióro+wpust na zaprawę klejową, większość wewnętrznych ścianek działowych G-K.

Wyszło 60% taniej.
Stawianie ścian 7 dni zamiast dwóch wg oferty PRAEFY.

Ponadto w umowie z PRAEFĄ był punkt, który ostrzegał o mikropęknięciach na połączeniach płyt.
Koszt wynajęcia mieszkania we Wrocławiu 1000 zł/m-c.
W sumie budowa z bloczków trwa dłużej w porównaniu z budową w systemie Praefa o ok. jeden miesiąc.
Warto więc było zrezygnować z PRAEFY.

Link do komentarza
witam!
my rowniez sie zastanawiamy nad technologia i zbieramy rozne dane.
nasz domek ma 98 m kwadratowych bez poddasza uzytkowego.po rozmowach (jak narazie) w 2 firmach, co nastepuje.
praefa wycenila nasz domek na ok 67 tys netto (same sciany).
2 firma w ktorej bylismy, znajduje sie w srodzie slaskiej i zajmuje sie produkcja pustakow keramzytowych a od marca rowniez bedzie miala opcje budowy przez ekipe z tej firmy.cena bedzie za same sciany o ok polowe mniejsze a czas wykonania tej budowy,jezeli sie zdecydujemy na ekipe polecana przez firme, to ok... 2 tyg.
dalej poszkujemy ,,zlotego srodka,, i wszyskie info bedziemy umieszczac na biezaco.
ciav
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...