Skocz do zawartości

Wykończenie drewnem schodów żelbetonowych ??


Recommended Posts

Witam, jestem na etapie przygotowywania projektu, a właściwie jego kończeniu i intereuje mnie jakim drewnem i o jakiej grubości można wykończyć stopnie schodów ?? Obecnie wysokość kondygnacji to 308cm, mam zaprojektowane stopnie: pierwszy bieg 12x17,1x26 i drugi bieg 6x17,1x26. Mam różne biegi z uwagi na to że pod schodami mam spiżarnię. Słyszałem że na stopnie daję się drewno grubości 3 lub 4cm, ale które warto zastosować ?? I czy można zastosować na stopnicę np. drewno 3cm a na podstopnicę np. 2cm ?? Czy lepiej wykończyć drewnem jednakowej grubośći ?? To czym będę wykańczał ma duże znaczenie, ponieważ muszę pierwszy stopień zrobić niższy o grubość drewna na stopień, tak aby później nie wyszedł zbyt wysoki. Zaprojektowane stopnie mają obecnie szerokość 26cm, ale jak dołoże nosek 2cm, to otrzymam stopnie o szerokości 28cm, i takie wystarczą.

Piotr
Link do komentarza
Stopnie projektuje się w ten sposób, aby po uwzględnieniu grubości podłóg na kondygnacjach uzyskać jednakową ich wysokość po wykończeniu - w stanie surowym pierwszy stopień odpowiednio wyższy, ostatni niższy. Grubość okładziny na stopniach ma jedynie znaczenie estetyczne, ale w przypadku stopni z noskiem jej grubość nie powinna być mniejsza niż 3 cm.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...