Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Piła łańcuchowa

Recommended Posts

Piła łańcuchowa to wspaniałe męskie narzędzie. Za jej pomocą można wykonać mnóstwo prac wokół domu czy w ogrodzie. A dla posiadacza kominka, któremu przydaje się każda ilość pociętego drzewa, taka piła to naprawdę ogromne ułatwienie.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/narzedzia-ogrodnicze/665-pila-lancuchowa

Gość Tomus
Ja się bawię teraz husqvarną i mogę tą pilarkę polecić. Uważam że każdą tych z opcji spełnia ona. Mogę tylko polecić ich pilarki

Gość Tomczyk
Jak spojrzysz na zdjęcia do artykułu to zarówno przy tym "łańcuchu" jak i przy tym zydelku czy stoliku któremu przydało by się jeszcze okorowanie stoi Husqvarna. Myślę, że to mówi więcej niż cały, dosyć ciekawy zresztą, artykuł.

ja kupiłem w Praktikerze za 350 zł jakąś KINZO i śmiga jak złoto...!!!!
jak padnie, to kupię nową... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Gość Dimm
Nie no litości - w supermarkecie budowlanym to w ogóle nie należy narzędzi kupować moim zdaniem. A już na pewno nie piłę łańcuchową. Wolę co roku zrobić mały przegląd sprzętu i wiedzieć, że nie stracę ręki za parę groszy oszczędności.

ma Husqvarnę za którą zapłaciłem cos ~1.300 zł dokładnie nie pamiętam bo to dawno było co roiku szykuje przy jeje pomocy drzewo na zime do pica + węgiel oczywiście ale parę konktertnych drzewek trzeba przewrócić i pociąć + małe prace w ogrodzie coś do przycięcia etc.
Man ją z 10 lat to napewno sprzęt jest nie do zniszczenia, polecam.

pozdrawiam

nie odważyłabym się kupić chińską piłę łańcuchową w markecie tylko dlatego, że jest tania
choćby z obawy o mężowskie palce icon_wink.gif
jak dla mnie to zbyt niebezpieczny sprzęt, żeby ryzykować...kalectwem

aż tak xle to nie jest ale rzeczywiście tamten sprzęt to tragedia zwłaszcza w wersji elektrycznej nie ma sprzęgła ani regulacji obrotów pod palcem więc startuje od razu z pełną prędkością trzeba uważac.

pozdrawiam

Gość łukasz l
ja se kupiłem homelite 3,7konia za 800złoty nawet daje rady 9metrów dębiny pociełm w 2godzinki nawetgrube te kłody były

Gość John
Mam Stihla MS 230 już od 4 lat jest używana dość często.Pocięcie na klocki grubego drzewa nie stanowi żadnego problemu zawsze pali od strzała i ani razu mnie nie zawiodła.Nic do niej nie dokładałem jedynie łańcuch ale on i tak był w zestawie.Polecam każdemu tą pilarkę z czystym sumieniem.Pozdro...

Moge stwierdzic, ze stihl jak i husqvarna sa dobre i tak naprawde one sa w czolowce. Prywatnie uzywam husqvarne 254 xp a w pracy stihl 260 i 290 (ale bardziej wole pracowac 254 xp i te firme darze wieksza sympatia i zaufaniem). Rowniez ze serwisem nie ma problemu, praktycznie w kazdym miescie jest przedstawicel danych firm.

swego czasu posiadałem Partnera i tu z całą odpowiedzialnością odradzam .
jakąś wadę miała bo po zgaszeniu się rozregulowywała - doszło nawet do takiej sytuacji że pojechałem do serwisu żeby ją ustawił co zresztą serwisant uczynił , a po dojechaniu na budowę już się nawet odpalić nie dała - taka zdolna była .
niby partner to biedniejsze dziecko Husqvarny ale odradzam .
teraz elektryczna Makity daje radę

Cytat

swego czasu posiadałem Partnera i tu z całą odpowiedzialnością odradzam .

Ja wolę partnerki!

Cytat

Nie no litości - w supermarkecie budowlanym to w ogóle nie należy narzędzi kupować moim zdaniem. A już na pewno nie piłę łańcuchową. Wolę co roku zrobić mały przegląd sprzętu i wiedzieć, że nie stracę ręki za parę groszy oszczędności.

Tu się akurat zgadzam, nic poważniejszego od klucza lub młotka.

Cytat

Ja wolę partnerki!

Stasiu, wolny kraj, wolne obyczaje

swoją drogą posiadał czyli posiadł go wiele razy huh.gif

a w temacie - ilu z Was piszących, przekonało się, że piła kupiona w SM to chłam i tak sobie z tego tytułu przyznajecie rację, he?

Cytat

Stasiu, wolny kraj, wolne obyczaje

swoją drogą posiadał czyli posiadł go wiele razy huh.gif

a w temacie - ilu z Was piszących, przekonało się, że piła kupiona w SM to chłam i tak sobie z tego tytułu przyznajecie rację, he?

różnica między posiadał a dosiadał jest taka jak między mieć a popychać .
więc piła Partner którą miałem nie była kupiona w markecie a w sklepie serwisowym Husqvarny i tam też z nią do serwisu jeździłem na bezskuteczne regulacje
przez rok gwarancyjny użyłem jej zaledwie kilka razy a potem wyzbyłem się badziewia dając je koledze który podobne badziewie posiadał i z podobnymi problemami.
z 2 zrobił 1 ale na jak długo - się już nie interesowałem

edit:
swoją drogą będzie trzeba pomyśleć o zabraniu Dadze dopisku naczelna zołza forum bo " ostatnimy" czasy mało się czepia w przeciwieństwie do przedmówców

easy, easy, wstrzymaj konia
to był dżołk

ja kupowałem elektryczną w SM, teraz chodzi za mną spalinowka
ta elektryczna sprawia się bardzo dobrze, nadzwyczaj dobrze

a czy zakup w markiecie można porównać do zakupu np na allegro czegoś najtańszego?
bo się łamię

Cytat

easy, easy, wstrzymaj konia
to był dżołk

ja kupowałem elektryczną w SM, teraz chodzi za mną spalinowka
ta elektryczna sprawia się bardzo dobrze, nadzwyczaj dobrze

a czy zakup w markiecie można porównać do zakupu np na allegro czegoś najtańszego?
bo się łamię

bo narzędzia z marketu są tylko złe z założenia - zdarzają się jednostki wybitne które nie chcą się popsuć , w temacie piły się nie pochwalę ale młoty wyburzeniowe mam 2 i z różnych marketów i 2 w cenie połowy jednego markowego.
w tym jeden to typowa firma krzak
prułem nimi sporo i zepsuć się nie chcą choć już powinny. , czyli zależy jak trafisz icon_biggrin.gif

no właśnie
cena mniejsza, bo nie ma selekcji jakości, po prostu leci na rynek i zapominamy
tu jest ryzyko, że trafi się feler, masz do wyboru cena lub marka, ale ostatnio marka jest produkowana tam gdzie to badziewie
i przykladów można tu mnożyć, wszystkie elektronarzędzia, narzędzia spalinowe
badziem może nie ma osiągów tych markowych, ale jak nie jestem drwalem nie muszę kupować stihla, czy czego tam,
jak nie jestem gipsiarzem to nie muszę kupować makity czy tam hilti itp itd

Gość ktoś
Czy ten artykuł pisał ktoś kto choć raz ciął piłą spalinową??? BO jakoś mi sie niewydaje że napisała to osoba która ma jkiej=kolwiek pojęcie o pacy i zasadach BHP przy cieciu piłą..

Cytat

pojęcie o pacy i zasadach BHP przy cieciu piłą..

Oj, chyba ktoś został uderzony w pacę i to nie przy cieciu...

Cytat

Oj, chyba ktoś został uderzony w pacę i to nie przy cieciu...

Na pewno odbiła temu komuś piła przy cięciu bo ciął końcówką prowadnicy icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Szukałem informacji i znalazłem info, że na tym etapie mogę już starać się o warunki przyłącza energii elektrycznej, jak widać nie.
    • A więc czeka Cię droga do wydziału budownictwa w gminie albo starostwie, nie wiem gdzie mieszkasz, więc dokładnie nie powiem. A w sprawie zasilania w energię elektryczną o wszystkim dowiesz się na stronach PGE. Czemu tego nie poszukasz?
    • Cały czas jestem na ziemi Nie znam się na tym i tyle

300tyś i powinno się udać SZZ
    • Chce ostrzec wszystkich przed firmą Bimm sp. z o.o., która prowadzi sprzedaż i montaż okien. Kupiłem okna Vetrex u nich w promocji płacąc z góry po raz pierwszy i ostatni w życiu. 1. Zamontowali okna wadliwe 2. Nie mam klamek w oknach 3. Unikają kontaktu, nie realizują reklamacji okien uszkodzonych (jeśli uda się nawiązać kontakt kłamią, że już zajmują się sprawą i nic, tak już 6 miesięcy). 4. Oczywiście okna nie wyregulowane 5. Jedno było za małe względem otworu w ścianie 6. Zostawili po sobie syf, brudne od pianki okna, folia na posesji, brudne drzwi. 7. Wady: okno pęknięte -w środku szyba, poza tym inne okno nosi ślady wżerki po diaxie, inne okno ma zarysowaną obudowę, nie wszystkie okna mają uchyły zgodnie z zamówieniem. Jednym słowem odradzam a wręcz przestrzegam przed tą firmą. Marek Zajączkowski który był przedstawicielem firmy i z jej ramienia asygnował umowę nie sporządził na miejscu protokołu zdawczo odbiorczego. Nie ma Klamek w oknach. Nie wywiązali się z umowy. Bimm sp. z o.o. - UNIKAJCIE jak ognia. Co więcej w internecie na potalu oferteo mają same dobre opinie. Tam nie można wystawić złej jeśli nie miało się od nich oferty przez portal. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwą opinią o wykonanej pracy. Powodzenia wszystkim którzy stoją przed wyborem firmy do stolarki. Ja historię zapewne zakończę z tymi oszustami w sądzie.  
  • Popularne tematy