Skocz do zawartości

Problem urzędowo-biurokratyczny


Recommended Posts

Pragnę przedstawić problem bardziej urzędowo-biurokratyczny niż techniczny. Zapragnąłem posiadać obok swego domu własną oczyszczalnię. Wiele w tym zasługi "Budujemy Dom", gdzie było w ostatnich latach mnóstwo na ten temat. Często były podkreślane ułatwienia prawne promujące takie rozwiązania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/66-problem-urzedowo-biurokratyczny

Link do komentarza
Ciekawe co z pana za inżynier. W trakcie budowy jeżeli budynek jest nieodebrany każda zmiana z projekcie wymaga zmiany pozwolenia na budowę, na zgłoszenie to oczyszczalnie się wykonuje przy istniejącym obiekcie.
A co się pan inżynier dziwi że potrzebna jest pieczątka kogoś z uprawnieniami - a kto ma stwierdzić czy projekt jest dobrze zrobiony?
A kto ma stwierdzić jakie są warstwy gruntu i jaki system odprowadzenia oczyszczonych ścieków zastosować - może nauczyciel polskiego ?
A po co nowa mapa do celów projektowych, przecież jest istniejący plan zagospodarowania i wystarczy na nim wprowadzić zmiany ?


Także panie inżynierze - to że pan nie zna prawa to nie znaczy że urzędnicy są głupi, bo w tym momencie to pan się wykazuje ignorancją i takich ludzi należy tępić.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Mam podobny problem, chetnie wysłucham komentarza pana Deggiala. Mam jedną z 27 działek dla których madry urzednik wymyślił wspólne szambo. Jest na nie wydzielona działka jest o nim zapis warunkach zabudowy. Wspólnie z sąsiadem wykonaliśmy projekt wspólnego szamba wraz z rurami do naszych działek zlokalizowanego na działce do tego przeznaczonej i co ? Szamba nie ma od 3 lat , bo madry urzędnik nie przewidział że z 27 właścicieli działki na szambo tylko my tzn dwóch wyraziło zgodę na jego budowę. I co to była mądra decyzja. Na budowę szamba na swojej posesji nie wydają zgody. I co dalej panie Deggial ?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 8 lata temu...
Gość prawo naturalne ponad biurokracją
Czy którykolwiek z was podpisywał umowę z korporacją IIIrp oddając władzę nad sobą i swoją własnością? Nie, dlatego równie dobrze co urzad, to sasiad moze wam wysłać taki sam nakaz zapłaty lub rozbiórki. Nie podpisywaliście przecież zadnej umowy. Działalność urzędów jest zawsze bezprawna. Rządy mają jednak firmy nazywane sądami. Sądy mają geneze od handlu ludzmi na statkach. Prawnie rzecz biorąc sąd to statek a sędzia to kapitan, wchodząc na pokład stajesz się towarem który kapitan może sprzedać zakładowi karnemu na pewien czas. Rządy mają władzę bo biednym ludziom tak się wydaje. Jestem przeciw państwu bo na dłuższą metę niszczy ono własną kulturę gdy wchodzi ona w konflikt z prawem pisanym. Bez kultury społeczeństwo nie może istnieć, w skrócie. Państwo to rak, bo prędzej czy później zdegeneruje moralność społeczeństwa na którym wyrosło
Link do komentarza
8 godzin temu, Gość prawo naturalne ponad biurokracją napisał:

Prawnie rzecz biorąc sąd to statek a sędzia to kapitan, wchodząc na pokład stajesz się towarem który kapitan może sprzedać zakładowi karnemu na pewien czas. Rządy mają władzę bo biednym ludziom tak się wydaje. Jestem przeciw państwu bo na dłuższą metę niszczy ono własną kulturę gdy wchodzi ona w konflikt z prawem pisanym.

Jak Ci statek nie pasuje to zapierd...j w pław.

W tym wolnym świecie będziesz należał do elity "ojców założycieli".

Zastanawiam sie tylko - założycieli czego?

Link do komentarza
Dnia 16.02.2009 o 08:59, Deggial napisał:

A co się pan inżynier dziwi że potrzebna jest pieczątka kogoś z uprawnieniami - a kto ma stwierdzić czy projekt jest dobrze zrobiony?

Proszę wskazać podstawę prawną dla wymagania od inwestora przedłożenia projektu budowlanego na "pobudowanie" POŚ {w ramach zgłoszenia }, przez "kogoś z uprawnieniami".

 

Dnia 16.02.2009 o 08:59, Deggial napisał:

A kto ma stwierdzić jakie są warstwy gruntu i jaki system odprowadzenia oczyszczonych ścieków zastosować - może nauczyciel polskiego ?

Inwestor. Choćby nauczyciel.  Jeśli wymaganej wiedzy nie ma, mamy wolny rynek.

 

Dnia 16.02.2009 o 08:59, Deggial napisał:

A po co nowa mapa do celów projektowych, przecież jest istniejący plan zagospodarowania i wystarczy na nim wprowadzić zmiany ?

Prawo mówi o "odpowiednich szkicach lub rysunkach dotyczących planowanej inwestycji". Zatem nawet odręcznych.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...