Skocz do zawartości

Wysadzi, fundamenty, czy nie !!?


Gość

Recommended Posts

W połowie listopada br. zakónczyłem prace budowlane ścian fundamentowych do stnu "zero"( budynek parterowy, bez piwnicy). Wykonałem opaskę- drenaż , izolację pozioma i pionową, ocieplenie z zewnątrz + folia . Ściany od zewnątrz zasypałem. Niestety wewnatrz budynku nie zdąrzyłem zasypać - pogoda nie pozwoliła mi na dojazd .
Liczę na poprawę pogody bo koniecznie chcę zasypać środek.
Co się stanie jak tego nie wykonam, zwłaszcza przy dużych mrozach ?
Link do komentarza
Istnieje potencjalne niebezpieczeństwo wystąpienia wysadzin mrozowych, jeśli grunt jest gliniasty, a odkrycie fundamentów od strony wewnętrznej sięga głęboko do poziomu ławy. W efekcie mogą wystąpić pęknięcia na fundamentach, gdy grunt zamarznie pod ławą fundamentową i zwiększy swoją objętość.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Drobne pęknięcia o rozwartości 1 - 2 mm przebiegające skośnie nie są groźne dla konstrukcji fundamentów i wystarczy je wypełnić np. silikonem lub masą asfaltową, aby nie wnikała tam woda. Gdy pęknięcia są większe lub występują w pobliżu naroży konieczne będzie wykonanie dodatkowego wieńca żelbetowego na wierzchu ścian fundamentowych, kory "zepnie" ściany domu i zapewni równomierne rozłożenie obciążenia od wyższych części domu. Powyższe zabiegi będą wystarczające pod warunkiem, że nie nastąpiło rozmycie gruntu pod ławą fundamentową. W takim przypadku będzie konieczne wykonanie fundamentu płytowego połączonego konstrukcyjnie z istniejącą ławą fundamentową.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...