Skocz do zawartości

Stropy w domu jednorodzinnym


Recommended Posts

Nie namawiamy Kowalskich, żeby na budowie własnego domu wzięli na siebie odpowiedzialność za budowę stropu. To zadanie dla fachowców. Wszak chodzi o niezwykle odpowiedzialny element konstrukcyjny. Warto jednak się orientować jakie konstrukcje i technologie są do wyboru.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/8475-stropy-w-domu-jednorodzinnym

Link do komentarza
Autor zapomnial o nowoczesnych rozwiazaniach stropow drewnianych: belki I-Joist (firm Steico lub Kronopol) oraz genialne rozwiazanie dla ludzi przewidujacych rozprowadzenie ciepla z kominka lub rekuperatora nie wymagajace obnizania stropu Posi Joisty firmy Mitek. Zalety pref. belek stropowych: ekologia, latwosc montarzu, mozliwosc wykorzystania efektu belki ciaglej (do 12m rozpietosci), eliminacja procesow mokrych. Dzieki zastosowaniu odpowiedniego ukladu warst mozna uzyskac wymagana izolacyjnosc akustyczna.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Stropy żelbetowe są dość tanie i łatwe do wykonania? Co to za bzdura? Najdroższe ze wszystkich i najwięcej przy nich roboty (zbrojenie).



Nie tylko zbrojenie, ale też pełne deskowanie. To jest robota na kilkanaście dni. Zdecydowanie łatwiej zrobić sobie strop gęstożebrowy, gdzie pełnego deskowania brak, a zbrojenie jest prefabrykowane (belki). Jedyna zabawa jest przy zbrojeniu otworów (np. na schody). Ale w sumie to trzeba zrobić przy każdym stropie. Ja kładłem u siebie samodzielnie systemowy strop gęstożebrowy i korzystałem tylko z pomocy fachowca (kierownik budowy) przy zbrojeniu i zalewaniu nadbetonem. Reszta to bajka - budujesz jak z klocków...
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Gość krzysiek1990

To prawda, strop żelbetowy to kilka tygodni roboty i praktycznie przerwa na budowie w innych pracach. Zdecydowanie szybszymi technologiami są np. stropy kanałowe. Ale przy domu jednorodzinnym absolutnie wystarczający jest moim strop gęstożebrowy. Technologia bardzo prosta, niewymagająca żadnego ciężkiego sprzętu. Belki stropowe można spokojnie ułożyć w 2-3 osoby (zależy jaka rozpiętość i masa). Pustaki stropowe też trochę ważą - szczególnie jak są ceramiczne. Ale tu również jest to spokojnie do ogarnięcia w 2 osoby. Na szczyt cienka warstwa betonu usztywniającego i poziomującego powierzchnię. Mnie ta technologia przekonuje zdecydowanie bardziej, niż monolity w domach jednorodzinnych.

Link do komentarza
Dnia 6.04.2010 o 23:15, retrofood napisał:
Cytat

ćzy strop monolityczny wylewany na budowie można opierać bezpośrednio na porotermie, czy trzeba dać warstwę cegły pełnej lub 10 cm betonu?..

Czas najwyższy - to wezwanie do Admina - aby uniemożliwił pisanie anonimowych postów w tak ważnych kwestiach. To moja propozycja.

 

A co komu przeszkadza anonimowe pytanie?

Dnia 21.05.2010 o 22:45, Gość budowlaniec napisał:

strop Akerman nie potrzebuje pełnego deskowania, tylko w miejscach łączenia sie pustaków...

bezsens

 

Dnia 29.11.2014 o 20:32, Gość M napisał:

Stropy żelbetowe są dość tanie i łatwe do wykonania? Co to za bzdura? Najdroższe ze wszystkich i najwięcej przy nich roboty (zbrojenie).

bezsens - wszystkie stropy opisane w artykule są żelbetowe. To jakie niby są inne - prócz drewnianych i .... tańsze i wygodniejsze?

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...