Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
danielOOs

Kupno działki i darowizna.

Recommended Posts

Witam. Nie dawno ojciec kupił 2 działki - a dokładnie wygrał na przetargu. Pierwsza działka już jest przepisana na niego, a drugą chce mi przepisać. Nie było jeszcze żadnej wizyty u Notariusza gdyż ten przetarg odbył się tydzień temu. I mam takie pytanie: czy można od razu przepisać tą działkę na mnie tzn. bez wpisu że tata jest/był jej właścicielem(za jedna wizytą u notariusza)? oraz: czy może przepisać drugą działkę jako darowizna bez opłat podatkowych (pierwsza działka kupiona pół roku temu)?
Chodzi o to że jestem obecnie za granicą i mam ograniczoną ilość urlopy i chcielibyśmy to załatwić jak najszybciej bez konieczności przepisywania drugiej działki tacie i potem znowu na mnie gdyż czas się też się liczy, ponieważ chciałbym się w tym roku budować.

Dziękuję.

P.S. mam nadzieję że zrozumiale napisałem, bo to trochę skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kim zostanie zawarta umowa sprzedaży drugiej działki zależy wyłącznie od woli sprzedającego, czyli czy wyrazi on zgodę na zastąpienie osoby, która wygrała przetarg przez inną.

Jeśli takiej zgody nie będzie to przeniesienie własności z ojca na syna musi odbyć się w formie aktu notarialnego, który może być sporządzony tego samego dnia. Darowizny otrzymane od osób zaliczonych do I grupy pokrewieństwa (m.in. syn, ojciec) są zwolnione od podatku od darowizny.

Przeniesienie własności w formie aktu notarialnego można też dokonać za pośrednictwem pełnomocnika, przesyłając pełnomocnictwo potwierdzone np. w konsulacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Mireczek
   "Czy warto kupować kotły poniżej 5 klasy" ,i proszę tu nie tytułować pozostałego fragmentu i kopciuchy , bo 4 klasa to nie kopciuch , a właśnie bardzo często jest i powinien być to wybór konieczny ze względu chociażby konstrukcję kominów murowanych (bez wkładu ceramicznego) .Czwarta klasa to nie "kopciuch" ,a spełnia chociażby zgodności i możliwości zastosowania dla tego rodzaju konstrukcji kominów , i żadna 5 klasa , ani pseudo nierdzewna rura ,gdzie do nie wszystkich da się ją wcisnąć ze względu np na budowę , (kominy z kanałami skośnymi) ,oraz maksymalną wytrzymałość tego niby nierdzewnego wkładu w porywach do 2-3 lat i kolejny duży wydatek na nowe rury wsadowe. Wiec proszę redaktora o nie pisanie bzdetów i nie wciskanie w ekran rozporządzeń , żadne dotacje tego nie pokryją , a zakup i podpięcie kotła 5 klasy w taki komin skutkuje jego zniszczeniem , i wykwitami na ścianach.Unijne szczekanie
  • ja się do niczego nie mogę z Cm czepić - mało tego: zaklajstropwałem resztkami dziurę na elewacji, gdzie rurka pex wychodzi - do kranika. Ta rurka ciągle jest ruszana w te i we wte, bo wąż, wiesz, podlewanie. I o ile kiedys czym bym nie zapaćkał, to pękało, tak ten szuwaks jest tak elastyczny, że nie pęka. Powiem więcej: jak kleiłem płytki, to upaćkane klejem nogi ciężko było zmyć, bo klej po wyschnięciu nie pękał na skórze, choćby nie wiem co robił.   Z inyymi klejami sądzę - jest podobnie. Jest podobnie. Jest podobnie. To chyba kwestia niewiemczego co kto kupi.
  • Dzięki Pezecie    Fuga: przy płytkach 60x60 planuję dać 3mm. Płytki oczywiście rektyfikowane. W zasadzie kompromis między aspektami technicznymi, a wizualnymi.  Ceresit powiadasz... baaaaaaardzo dużo złych opinii jest o nim w necie. Pomyślę...
  • Bo starej daty maszyny były robione z porządnych materiałów, niekiedy az na wyrost. Teraz robią takie maszyny co ledwo wytrzymują okres gwarancji, dlaczego? ano po to aby firmy miały zbyt na swoje towary. Ja mam z Biedronki, kupiona trzy lata temu, oczywiście mowa o sieciowej, producent daje na nią 3 lata gwarancji, jak narazie hula i ma sie dobrze a dałem za nią 60 zł.
  • Witam. Mam wątpliwości co do zalecenia przez hydraulika zamontowania stycznika. Nie taka jest jego (stycznika) rola. Stycznik służy do "przenoszenia" większych obciążeń przy jednoczesnej możliwości sterowania zdalnego, automatycznego lub innego z zadanym wymuszeniem. Stycznik może być sterowany przez wyłącznik ciśnieniowy, wyłącznik pływakowy wody, wyłącznik czasowy (zegar sterujący) lub tym podobny.   Zachodzi pytanie, o jaki jakiś stycznik tutaj chodzi.  
 • Popularne tematy

×