Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
danielOOs

Kupno działki i darowizna.

Recommended Posts

Witam. Nie dawno ojciec kupił 2 działki - a dokładnie wygrał na przetargu. Pierwsza działka już jest przepisana na niego, a drugą chce mi przepisać. Nie było jeszcze żadnej wizyty u Notariusza gdyż ten przetarg odbył się tydzień temu. I mam takie pytanie: czy można od razu przepisać tą działkę na mnie tzn. bez wpisu że tata jest/był jej właścicielem(za jedna wizytą u notariusza)? oraz: czy może przepisać drugą działkę jako darowizna bez opłat podatkowych (pierwsza działka kupiona pół roku temu)?
Chodzi o to że jestem obecnie za granicą i mam ograniczoną ilość urlopy i chcielibyśmy to załatwić jak najszybciej bez konieczności przepisywania drugiej działki tacie i potem znowu na mnie gdyż czas się też się liczy, ponieważ chciałbym się w tym roku budować.

Dziękuję.

P.S. mam nadzieję że zrozumiale napisałem, bo to trochę skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kim zostanie zawarta umowa sprzedaży drugiej działki zależy wyłącznie od woli sprzedającego, czyli czy wyrazi on zgodę na zastąpienie osoby, która wygrała przetarg przez inną.

Jeśli takiej zgody nie będzie to przeniesienie własności z ojca na syna musi odbyć się w formie aktu notarialnego, który może być sporządzony tego samego dnia. Darowizny otrzymane od osób zaliczonych do I grupy pokrewieństwa (m.in. syn, ojciec) są zwolnione od podatku od darowizny.

Przeniesienie własności w formie aktu notarialnego można też dokonać za pośrednictwem pełnomocnika, przesyłając pełnomocnictwo potwierdzone np. w konsulacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Sadząc po rysunku to nie obejdzie się bez podparcia szafki/blatu przynajmniej od strony wc.  BK nie zapewnia stabilnego zamocowania  - chyba że na wylot , a drgania pralki mogą dodatkowo osłabiać mocowanie.
  • Niestety, ale nie wiesz o czym piszesz. Ludzie palą węglem, drogim węglem, a kopcą niejednokrotnie gorzej niż wcześniej gdy palili flotokoncentratem (który aktualnie jest chyba zakazany uchwałą sejmiku) To wszystko jest niestety trochę bardziej skomplikowane. rocznie w mojej okolicy  - w samej gminie miejskiej - jest wydawanych około 1000 pozwoleń na budowę. Zakładając, że nie wszyscy wybudują po uzyskaniu pnb i że część (mała!) nie zdecyduje się na węgiel, to będziesz mieć odpowiedź jaka jest różnica pomiędzy teraz a 20-30 lat temu nie muszę chyba dodawać, że trochę temperatura spadła i znowu regularnie są przekroczenia powyżej 1000% PM10....
  • Gość bpis
   I ja też już mam! Bardzo starannie wykonane i przepiękne prace dzieciaków  i jeszcze... gratis od Redakcji Dziękuję ślicznie!   Wesołych Świąt wszystkim!
  • Niekoniecznie. Moim zdaniem powinno się postawić na termomodernizację zasobów mieszkaniowych. Nawet jak ktoś będzie palił nadal śmieciami (a będzie palił śmieciami nawet, jak uzyska "dotację" do węgla) to, w budynku cieplejszym, będzie spalał ich mniej.
  • Raczej płacisz za magazynowanie    @adam_mk jestem pełen podziwu.   Bardzo umiejętnie łączysz idee fizyki kwantowej z psychologią, bo  świat psychologii człowieka, opiera się raczej na zasadach kwantowych, a nie prostych, przyczynowo - skutkowych regułach  fizyki klasycznej. Jak wiadomo, prawa mechaniki kwantowej w zadziwiający sposób ilustrują co się dzieje gdy stawiamy pytanie nieadekwatne do możliwości uzyskania odpowiedzi, pokazują m.in. to, że, próby ignorowania rzeczywistości i postępowania wbrew logice rzeczy zawsze są okupione zanegowaniem naszych oczekiwań.  A to już sama rzeczywistość. Czy to się komuś podoba, czy nie, najlepiej zarabia się na ludzkim nieszczęściu - wiem, bo sam uprawiam zawód bazujący na chorobie/ułomnościach ludzi.   Smog jest nieszczęściem dla ludzi - to niby dlaczego nie można na nim też zarabiać ?   A jeśli przy okazji, skutek będzie taki że ulżymy Matce Ziemi i sobie samym, to chyba dobrze.  
 • Popularne tematy

×