Skocz do zawartości

Aranżacje podłogi w salonie


Recommended Posts

a ja cały czas się zastanawiam, jak takie dechy na podłodze sprawdzą się przy podłogówce.....
ile odpowiedzi, tyle opinii... Problemem jest to, że nie znam osobiście nikogo kto by miał taką podłogę. A każdy sprzedawca powie, że tak może być byle tylko sprzedać towar.
Pzdr.
Link do komentarza
Cytat

Podobają mi się te laminowane, jednak słyszałam, że szybko się rysują? Czy to prawda?


Laminowane są panele podłogowe. Występuja one w kilku klasach ścieralności AC3 to normalne - codzienne użytkowanie ale w ciapkach, AC4 - zwiększona wytrzymałość na ścieranie - można chodzić w butach oraz AC5 (podobno są ale sam osobiście ich nie widziałem) panele przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej - np. urzędy, sklepy.
To tyle na temat ścieralności. Osobną kwestią jest podatność na zarysowanie. Każdy panel można zarysować a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że każdą posadzkę da się zarysować. Oczywiście ma to związek z twardościa posadzki.
Ja u siebie w salonie miałem montować deskę barlinecką ale okazało się po własnym "badaniu organoleptycznym czyli zobacz i pomacaj", że deska barlinecka jest bardzo podatna na zarysowania i nie nadaje się do salonu, dzie często w okresie letnim chodziło się będzie na taras - piasek, kurz, buty. A osobiście nie chce mi się cyklinować co jakiś czas i lakierować na nowo.
W związku z powyższym wybór padł na panele w klasie AC4.
Link do komentarza
Cytat

a ja cały czas się zastanawiam, jak takie dechy na podłodze sprawdzą się przy podłogówce.....
ile odpowiedzi, tyle opinii... Problemem jest to, że nie znam osobiście nikogo kto by miał taką podłogę. A każdy sprzedawca powie, że tak może być byle tylko sprzedać towar.
Pzdr.


Przy ogrzewaniu podłogowym stosowanie deski (o dużej grubości - 1,5-2 cm) jest bez sensu. Nie wykorzystasz ciepła podłogówki a biorąc pod uwagę różnicę temperatur pod deską i nad deską nie jest to chyba dobre dla niej samej.
Na ogrzewanie podłogowe można stosować panele (specjalnie dedykowane do ogrzewania podłogowego) lub korek.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
ja mam ac4 kronopola tydzien czasu a są tak porysowane ze hej.a chodzimy w papciach tylko.wystarczy ze pod papiec wejdzie drobinka piasku i juz mamy ryse i to nie małą.Nawet filce pod krzesłami nie pomagają.Plastikowe nóżki od deski do prasowania tez ryszą panele więc ac4 to jeden wielki kit,nie warto wydawac kasy na ac4 bo i tak nic to nie daje a wywalony pieniądz.Na gorze w pokojach mam ac4 kronofixa i nie rysują się bardziej niz te ac4.
Link do komentarza
Cytat

ja mam ac4 kronopola tydzien czasu a są tak porysowane ze hej.a chodzimy w papciach tylko.wystarczy ze pod papiec wejdzie drobinka piasku i juz mamy ryse i to nie małą.Nawet filce pod krzesłami nie pomagają.Plastikowe nóżki od deski do prasowania tez ryszą panele więc ac4 to jeden wielki kit,nie warto wydawac kasy na ac4 bo i tak nic to nie daje a wywalony pieniądz.Na gorze w pokojach mam ac4 kronofixa i nie rysują się bardziej niz te ac4.


To reklamuj, na co czekasz?
Panele w klasie AC4 są dedykowane do powierzchni o dużym natężeniu ruchu a nie chodzenie w papciach. Może to kronopol klasy trzeciej albo china?!
Link do komentarza
Gość basa1
Zastanawiam się nad możliwością położenia płytek na korek- w kuchni i łazience nie sprawdził się idealnie za to w salonie położę na stary korek nowy- nie wiem tylko czy zdierać ten stary czy kleić drugą warstwę? Ktoś doradzi?
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się nad możliwością położenia płytek na korek- w kuchni i łazience nie sprawdził się idealnie za to w salonie położę na stary korek nowy- nie wiem tylko czy zdierać ten stary czy kleić drugą warstwę? Ktoś doradzi?




Witam,

Powiem szczerze, że doprawdy nie wiem o czym piszesz. Na korek łączy się dwa rodzaje technologii: np. parkiet i gres, listwa metalowa, natomiast nie słyszałem żeby płytki gresu czy terakoty kłaść bezpośrednio na korek, bo właśnie tak zrozumiałem Twojego posta. Myślę,że źle się wyraziłeś albo coś się zmieniło w technologii, a ja jestem niedouczony, jeśli tak to proszę o wyjaśnienie tematu.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Od trzech tygodni wpatruję się w podłogę pokrytą panelami o ścieralności AC4,chyba nauczymy się latać , bo mam wrażenie, że rysuje się już od samego patrzenia. A co będzie po ustawieniu mebli?
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam, ja zakupiłam do salonu podłoge Monaco z firmy Parkett Service, deska ma 3 szerokosci wyglada nietuzinkowo, na parapetowce wszyscy sie posikali z zazdrosci, pozdrawiam panow z PS



Oglądałem podłogę wykonaną z korka. Podłoga jest bardzo ciepła. To były płytki, a nie panele korkowe. płytki są przyklejone do posadzki. Potem oczywiścielakierowane i maja wymaganą twardość. Oczywiście ogrzewanie jest podłogowe i działa fantastycznie.
Niektórzy stosuja panele do podłogówki, ale nie jest to już taki dobry efekt. Korek do łazienki nie bardzo się nadaje.
pozdarwiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...