Skocz do zawartości

strop i ściana


Recommended Posts

Witam
Mam pytanie do ekspertów. Mój wykonawca wmawia mi że nie można położyć belek stropowych na pustaku ceramicznym bezpośrednio tylko trzeba pomurować jedną warstwę z cegły pełnej a potem strop. Co wy o tym sądzicie czy jest to zgodnie ze sztuką budowlaną. icon_confused.gif

Pozdrawiam
Mateusz
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie do ekspertów. Mój wykonawca wmawia mi że nie można położyć belek stropowych na pustaku ceramicznym bezpośrednio tylko trzeba pomurować jedną warstwę z cegły pełnej a potem strop. Co wy o tym sądzicie czy jest to zgodnie ze sztuką budowlaną. icon_confused.gif

Pozdrawiam
Mateusz




Nie znając się aż tak na sztuce budowlanej wydaje mi się to dość logiczne a na pewno nie zaszkodzi.
Ważne pytanie: jak to jest ujęte w waszym projekcie?
Link do komentarza
Porada z Portalu BudujemyDom.pl: Po co stosuje się "przemurowanie" ścian pod stropem?

W ostatniej warstwie pod stropem wykonawcy często układają 2–3 warstwy cegieł ceramicznych, zwłaszcza na ścianach z bloczków betonu komórkowego. Jest to niczym nieuzasadniony szkodliwy nawyk, który powoduje zmniejszanie się izolacyjności cieplnej ścian w takim ceglanym pasie, a więc – powstanie tam długiego, obwodowego mostka termicznego.

Zwyczaj ten pozostał z czasów, gdy stosowano stropy na belkach stalowych, których oparcie punktowo na mało wytrzymałych bloczkach wywierałoby na nie za duży nacisk. Pod współcześnie układane stropy w zupełności wystarczy wyrównanie wierzchu ściany mocną zaprawą cementową.
Link do komentarza
Ja jestem jeszcze przed budową i właśnie takich sytuacji się obawiam. Sporo słyszałem podobnych historii i wniosek jaki mi się nasuwa to taki, że większość naszych wykonawców po prostu nie uczy się dalej a materiały budowlane ciągle się zmieniają. Czemu nie czytają skoro to ich fach?

Jak człowiek sam nie dopilnuje to będzie miał kupe błędów. Ostatnio u mojego znajomego budowlańcy robili strop TERIVA i stwierdzili że projekt jest kiepski, podciągi są do bani i trzeba postawić słup żeby to wszystko wytrzymało. Efekt: facet ma słup w dużym pokoju icon_biggrin.gif

Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Link do komentarza
Cytat

Porada z Portalu BudujemyDom.pl: Po co stosuje się "przemurowanie" ścian pod stropem?

W ostatniej warstwie pod stropem wykonawcy często układają 2–3 warstwy cegieł ceramicznych, zwłaszcza na ścianach z bloczków betonu komórkowego. Jest to niczym nieuzasadniony szkodliwy nawyk, który powoduje zmniejszanie się izolacyjności cieplnej ścian w takim ceglanym pasie, a więc – powstanie tam długiego, obwodowego mostka termicznego.

Zwyczaj ten pozostał z czasów, gdy stosowano stropy na belkach stalowych, których oparcie punktowo na mało wytrzymałych bloczkach wywierałoby na nie za duży nacisk. Pod współcześnie układane stropy w zupełności wystarczy wyrównanie wierzchu ściany mocną zaprawą cementową.



Amen i tutaj zgadzam się na całej linii z redakcją, ja osobiście odradzam takie praktyki ale niektórzy są niereformowalni, chociaż czasami pojawia się sytuacja iż przemurowanie j3est niezbędne ale to rzadkość.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...