Skocz do zawartości

Jakie są wymagania formalne odnośnie budowy ogrodzenia?


Recommended Posts

Szkoda że nie trafiłem na ten artykuł wcześniej bo biegałem i załatwiałem pozwolenia jak zakładałem ogrodzenie betafence o wysokości 2,10 a okazało się dopiro póxniej że to od 2,20 chociaż z samego ogrodzenia jestem zadowolony bo ciężko przez nie przejść i to nawet bardzo ale cóż czasem tam bywa, że żeby czegoś się dowiedzieć trzeba trochę pobiegać
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Chcę zapytać czy obowiązuje jakiś przepis mówiący w jakim kolorze mam pomalować ogrodzenie po stronie sąsiada, czy może to być kolor czarny?


Nie słyszałem, żeby działały tu inne przepisy jak prawo zwyczajowe, czyli zwyczaj nie odstawania od koloru płotu sąsiada icon_smile.gif Widziałem czarne ogrodzenia, więc nie sądzę, aby tu były jakiś problem.
Link do komentarza
Cytat

Chcę zapytać czy obowiązuje jakiś przepis mówiący w jakim kolorze mam pomalować ogrodzenie po stronie sąsiada, czy może to być kolor czarny?


Ogólne przepisy nie określają koloru ogrodzenia, natomiast prawo lokalne może nakładać obowiązek zachowania konkretnej kolorystyki niektórych elementów budynków i ich otoczenia.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 lata temu...
Gość Freeman
Niebawem zgodnie z nową dyrektywą łuni gejropejskiej o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie urzędasy zaczną decydować ile razy tygodniowo można będzie bzyknąć żonę tak aby nie narazić się na surowe kary nałożone przez eurokomuchów.
Jak to trafnie ujął klasyk :Socjalizm to system, który bohatersko pokonuje problemy nie znane w żadnym innym ustroju.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Aktualizacja artykułu: 2015-08-04.
Niestety treść artykułu jest błędna.
W dniu 28.06.2015 weszła nowelizacja prawa budowlanego - na podstawie art.30 ust. 1 pkt.3 - nie trzeba zgłaszać budowy ogrodzeń niższych niż 2,2m bez względu ich lokalizacji.
Państwo w artykule posługujecie się prawem budowlanym sprzed nowelizacji a co za tym idzie "ekspert" wprowadza czytelników w błąd.
Link do komentarza
Cytat

Aktualizacja artykułu: 2015-08-04.
Niestety treść artykułu jest błędna.
W dniu 28.06.2015 weszła nowelizacja prawa budowlanego - na podstawie art.30 ust. 1 pkt.3 - nie trzeba zgłaszać budowy ogrodzeń niższych niż 2,2m bez względu ich lokalizacji.
Państwo w artykule posługujecie się prawem budowlanym sprzed nowelizacji a co za tym idzie "ekspert" wprowadza czytelników w błąd.


Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Artykuł zaktualizowaliśmy.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Rafał
Witam
Może tutaj ktoś wie jak to dokładnie wygląda z sąsiadami trzeba mieć jakaś pisemną zgodęjeśli sięchce robić ogrodzenie w granicy działki i jaka odległość musi być zachowana od drogi gminnej ?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia należy zastanowić się, jaka ma być jego wysokość oraz sprawdzić, czy sąsiedztwo nieruchomości wymaga szczególnego potraktowania. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem budowa ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Tym nie mniej, w odniesieniu do budowy i przebudowy niektórych ogrodzeń istnieje obowiązek dokonania odpowiedniego zgłoszenia. Dotyczy to budowy ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m. W takim przypadku zgłoszenie należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia budowy ogrodzenia.

Zgłoszenie składa się w organie administracji architektoniczno-budowlanej funkcjonującym przy staroście lub przy prezydencie miasta. W zgłoszeniu określa się rodzaj ogrodzenia, zakres prac, sposób wykonywania robót budowlanych, termin rozpoczęcia robót. Załącznikiem do zgłoszenia są: oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością oraz szkic ogrodzenia i mapę z naniesionym jego przebiegiem.

Jeśli w ciągu 30 dni od daty doręczenia zgłoszenia urząd nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji, można przystąpić do budowy ogrodzenia. W przypadku wniesienia sprzeciwu przez organ administracji, inwestorowi przysługuje prawo odwołania od tej decyzji w terminie 14 dni od daty doręczenia. Zgłoszenie ważne jest dwa lata i jeśli w tym czasie go nie postawimy, procedurę trzeba będzie rozpocząć od początku.

Budowa ogrodzenia bez pozwolenia stanowi samowolę budowlaną i zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego organ nadzoru budowlanego może nakazać jego rozbiórkę. Prowizoryczne ogrodzenie będące zabezpieczeniem placu budowy na czas wykonania robót budowlanych nie wymaga zgłoszenia.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Zdzichu z Wioski
Drodzy Eksperci z Jońca.
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd i doczytajcie nowelizację Prawa Budowlanego z 28.06.2015 r gdzie usunięto zapis o konieczności zgłaszania budowy ogrodzenia od strony ulic.
Zgłoszenie obowiązuje tylko w przypadku budowy ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m bez względu na lokalizację.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Zgadzamy się z przedmówcą! :) Przepraszamy za błąd.

Po nowelizacji nie ma już obowiązku zgłaszania ogrodzeń, jeżeli mają one do 2.2 m wysokości - zlokalizowanych pomiędzy budowlanymi działkami sąsiednimi oraz dla ogrodzeń od strony dróg, czy ulic i innych terenów publicznych. Warunkiem jest, że ogrodzenie powinno być tradycyjne i nie może przekraczać wspomnianych 2.2 m wysokości.

Link do komentarza
1 minutę temu, bajbaga napisał:

Taki bełkot, nie napawa optymistycznie co do fachowości "profesjonalisty".

No aja już dałem punkcik.

To napisz, jak to jest konkretnie wg obecnego prawa - konkretna sytuacja - wzdłuż drogi osiedlowej pieszojezdnej (bez chodnika - asfalt).:14_relaxed:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...