Skocz do zawartości

okna dachow fakro czy velux ?


Recommended Posts

Ja od roku mam roto (ta najbardziej zaaawansowana wersja 3 okna (katalogowo zaczyna się chyba od 7) i jedno okno , plastikowe "słabsze (katalogowo zaczyna się 6) i jak na razie jestem zadowolony. Wybrałem Roto ponieważ są to jedyne plastikowe okna a z wszystkich drewnianych, jakie widziałem, po kilku latach odchodzi farba i trzeba malować. A ja już mam dosyć malowania icon_smile.gif Przy czym te droższe okna (7) są lepsze od tańszych (6)
Link do komentarza
Cytat

Mam dylemat jakie okna wybrac na dach. Zastanawiam się nad dwiema firmami Fakro i Velux. Może ktoś ma doświadczenie i podpowie , które okna wybrać. Dach będzie kryty dachówka Koramic L-15 Dzięki i pozdrawiam !




Witam, u siebie montowalem Veluxa bo dostalem od swojego hurtownika lepsza cene ne nie niz na Fakro. Tez mialem ten sam dylemat, obie firmy sa bardzo dobre i ich okna nie roznia sie bog wie czym, napewno nie zobaczysz roznicy w uzytkowaniu.
Dodam ze po fali mrozow w tym roku pekla mi jedna szyba w oknie dachowym Velux, zglosilem ten fakt do hurtowni i po 3 dniach wpadl serwisant i bez ogladania, zdjec itp od razu wymienil, takze mysle ze serwis dziala na ich plus

Pozdr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
No to decyzja zapadła, wybrałem okna Velux. Dlaczego? Z kilku powodów, po pierwsze chciałem okna uchylno-obrotowe. W Fakro jest jedna klamka na dole i taki suwak z boku, jakos nie mam zaufania do takich suwaków jak się zatnie to koniec. W oknach Velux sa dwie klamki jedna na dole i jak się nią otworzy to całe okno podnosi się do góry a jak na górze klamka to się obraca. Po drugie pod ta górna klamka jest klapka do otwierania wentylacji , bardzo wygodne rozwiązanie i estetyczne , w oknach Fakro jest paskudna przesuwana blacha. Po trzecie okno do łazienki jest pokryte PCV co doskonale zabezpiecza drewno przed wilgocią, Fakro takch nie ma. A po czwarte jak kupiłem 6 okien to dostałęm niższą cene niż na Fakro u tego sprzedawcy. Więc wybrałem okna Velux mam nadzieję, że będą dobrze i długo bez zarzutu funkcjonowac. Pozdrawiam i dzięki !
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
słuchajcie ja mam tak jak pisałam okna fakro i są ok, dlatego mogę je polecić, ale jak słyszę opnię typu "tylko i wyłacznie fakro bo to znaczy jakośc" to jest poprostu slogan reklamowy na żenującym poziomie. Jeśli pracownik fakro wypisuje takie rzeczy robi antyreklamę własnej w sumie niezłej (czytaj- pewnie nie gorszej od innych icon_biggrin.gif ) firmie. Mam koleżanki pracujące w fakro i są normalne więc nie wszyscy pracownicy tej firmy mają świra i tak niski poziom wypowiedzi!
A niech Ewa Węgrzyn napisze lepiej od ilu lat ma okna fakro we własnym domu czy mieszkaniu żeby mogła je polecić?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

czy fora internetowe to wiarygodne źródło informacji?


Jak pisałem w innym temacie jestem właścicielem czterech okien firmy Velux, uważam też, że produkty Fakro to wysoka jakość, ale jak czytam jak jad sączy się z ust pani Węgrzyn to się zastanawiam czy warto kupować produkty z czystej niechęci do tej forumowej postaci.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Mam dylemat jakie okna wybrac na dach. Zastanawiam się nad dwiema firmami Fakro i Velux. Może ktoś ma doświadczenie i podpowie , które okna wybrać. Dach będzie kryty dachówka Koramic L-15 Dzięki i pozdrawiam !



Ja wybrałem i jestem zadowolony klameczki na dole okno otwarte nie wystaje do wnętrza nie można się uderzyć ,w czasie opadów deszczu nie napada do środka icon_smile.gif

Wygodne do mycia po zmianie otwierania

OKNA-FAKRO FPP PRESELECT 78X140 + KOŁNIERZ EZV

http://www.sklepdachowy.pl/index.php?produ...&prod_id=73

http://www.allegro.pl/item838676234_okna_f...lnierz_ezv.html
Link do komentarza
Witam
A ja do tej ilości pochlebnych decyzji wrzucę swoje trzy grosze.
Okna Fakro, Velux czy inne ?
Może i te okna (Fakro) są dobre, nie wiem. Podczas budowy swego domu zasięgałem opinii wśród znajomych, użytkowników, budowlańców, po forach itp. I wybrałem niestety Fakro i niestety w ilości 7 sztuk naraz.
Okna eleganckie, ładne o ładnych klamkach.
Po pierwszej zimie zaczęło mi się nie podobać to, że przy tych oknach najwyraźniej wieje. Rekuperator, czy wentylacja mechaniczna nie jest mi w ogóle potrzebna. Ponadto hałas z ulicy jest taki, jakby okna były też niedźwiękoszczelne.

Czym nie próbowałem ich uszczelniać, spać przez nie nie mogłem?
Cała moja energia przez długi okres czasu skupiona była na tym co z tym fantem zrobić.

W końcu zadzwoniłem do przedstawiciela producenta. Okazało się, że w modelu, który zakupiłem (a nie były to najtańsze)nie ma fabrycznie montowanych uszczelek, które jeśli chcę mogę sobie u nich dudatkowo dokupić (koszt 400-500 zł na wszystkie okna) i wtedy mogę mieć ciepło w domu.

To przelało moją czarę goryczy i wiem, że nikomu okien po prostu polecać nie będę.
Kto chce mieć porządne okna niech na tym nie oszczędza i wybiera nie kierując się ceną.
A jeśli chce mieć Fakro, niech przy zamówieniu, czy odbiorze upewni się czy w standardzie jest to co każde zwyłe okno posiadać powinno.
Pozdrawiam
Kadafi
Link do komentarza
Cytat

Witam
A ja do tej ilości pochlebnych decyzji wrzucę swoje trzy grosze.
Okna Fakro, Velux czy inne ?
Może i te okna (Fakro) są dobre, nie wiem. Podczas budowy swego domu zasięgałem opinii wśród znajomych, użytkowników, budowlańców, po forach itp. I wybrałem niestety Fakro i niestety w ilości 7 sztuk naraz.
Okna eleganckie, ładne o ładnych klamkach.
Po pierwszej zimie zaczęło mi się nie podobać to, że przy tych oknach najwyraźniej wieje. Rekuperator, czy wentylacja mechaniczna nie jest mi w ogóle potrzebna. Ponadto hałas z ulicy jest taki, jakby okna były też niedźwiękoszczelne.

Czym nie próbowałem ich uszczelniać, spać przez nie nie mogłem?
Cała moja energia przez długi okres czasu skupiona była na tym co z tym fantem zrobić.

W końcu zadzwoniłem do przedstawiciela producenta. Okazało się, że w modelu, który zakupiłem (a nie były to najtańsze)nie ma fabrycznie montowanych uszczelek, które jeśli chcę mogę sobie u nich dudatkowo dokupić (koszt 400-500 zł na wszystkie okna) i wtedy mogę mieć ciepło w domu.

To przelało moją czarę goryczy i wiem, że nikomu okien po prostu polecać nie będę.
Kto chce mieć porządne okna niech na tym nie oszczędza i wybiera nie kierując się ceną.
A jeśli chce mieć Fakro, niech przy zamówieniu, czy odbiorze upewni się czy w standardzie jest to co każde zwyłe okno posiadać powinno.
Pozdrawiam
Kadafi





Może Pan podać co to za typ okien bez uszczelek Pan zakupił ? Może podróbę Okna dachowe - OPTILIGHT/FAKRO

Ja w standardzie kupiłem okna Fakro i były podwójne uszczelki na skrzydle i na futrynie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

W końcu zadzwoniłem do przedstawiciela producenta. Okazało się, że w modelu, który zakupiłem (a nie były to najtańsze)nie ma fabrycznie montowanych uszczelek, które jeśli chcę mogę sobie u nich dudatkowo dokupić (koszt 400-500 zł na wszystkie okna) i wtedy mogę mieć ciepło w domu.

To przelało moją czarę goryczy i wiem, że nikomu okien po prostu polecać nie będę.
Kto chce mieć porządne okna niech na tym nie oszczędza i wybiera nie kierując się ceną.

Pozdrawiam
Kadafi


Rozumiem Pana rozgoryczenie ale Pan szukał taniego okna standardowego w latach do 2007 nie było 2-giej uszczelki .Wystarczyło wziąć - FTP-W, FTP-V i FPP ale te były o 37 zł droższe od FTS, FTS-V

ravo77
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: okolice Łodzi Wysłany: Wto, 23 Wrzesień 2008 11:38 Temat postu:
Cena takiej uszczelki w Fakro to 8,50 PLN za mb. Czyli do okna 78x140 będzie to ok. 37 PLN więc nie jest tragicznie, choć tanio też nie... Pytanie tylko czy warto.



Trochę Pan się teraz mści bo 37 zł x 7 okien =259 zł a nie 400-500zł
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem Pana rozgoryczenie ale Pan szukał taniego okna standardowego w latach do 2007 nie było 2-giej uszczelki .Wystarczyło wziąć - FTP-W, FTP-V i FPP ale te były o 37 zł droższe od FTS, FTS-V

ravo77
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: okolice Łodzi Wysłany: Wto, 23 Wrzesień 2008 11:38 Temat postu:
Cena takiej uszczelki w Fakro to 8,50 PLN za mb. Czyli do okna 78x140 będzie to ok. 37 PLN więc nie jest tragicznie, choć tanio też nie... Pytanie tylko czy warto.



Trochę Pan się teraz mści bo 37 zł x 7 okien =259 zł a nie 400-500zł




Wie pan
Na etapie zakupu okien wybierałem różne opcje.
Wybrałem te nie sugerując się tylko ceną, ta zresztą najważniejszym kryterium nie była.
Trochę dziwi mnie natomiast fakt, że w momencie zakupu i potem na etapie weryfikacji tego wyboru nie mogłem uzyskać informacji, iż te okna są bez uszczelek. Gdybym to wiedział, lub doczytałbym się na stronie Fakro, to być może zamówiłbym je w innej konfiguracji, bądź inne. Poza tym sprawdzając na stronie producenta dostępne akcesoria, porady, nie ma mowy o dodatkowym zakupie uszczelek do okien, które jak Pan zauważył są na wyposażeniu standardowym w innych modelach, a we wszystkich nawet najtańszych oknach PCV.

Reasumując, uszczelki zakupić będę musiał (ciekawe co jeszcze?). W przypadku ceny się machnąłem. Faktycznie jest to koszt podany przez Pana.

Pozdrawiam
Kadafi

Link do komentarza
Cytat

Wie pan
Na etapie zakupu okien wybierałem różne opcje.
Wybrałem te nie sugerując się tylko ceną, ta zresztą najważniejszym kryterium nie była.
Trochę dziwi mnie natomiast fakt, że w momencie zakupu i potem na etapie weryfikacji tego wyboru nie mogłem uzyskać informacji, iż te okna są bez uszczelek. Gdybym to wiedział, lub doczytałbym się na stronie Fakro, to być może zamówiłbym je w innej konfiguracji, bądź inne. Poza tym sprawdzając na stronie producenta dostępne akcesoria, porady, nie ma mowy o dodatkowym zakupie uszczelek do okien, które jak Pan zauważył są na wyposażeniu standardowym w innych modelach, a we wszystkich nawet najtańszych oknach PCV.

Reasumując, uszczelki zakupić będę musiał (ciekawe co jeszcze?). W przypadku ceny się machnąłem. Faktycznie jest to koszt podany przez Pana.

Pozdrawiam
Kadafi



Sam nie wiem jak ja w takiej sytuacji bym się zachował ,na pewno nie był bym zadowolony.
Była to na pewno nieprzemyślana decyzja firmy Fakro zwłaszcza że po 2007r uszczelki te pojawiły się już standardzie .
Taki element łatwo można sobie dołożyć,gorzej jest gdy futryny są za cienkie . icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Sam nie wiem jak ja w takiej sytuacji bym się zachował ,na pewno nie był bym zadowolony.
Była to na pewno nieprzemyślana decyzja firmy Fakro zwłaszcza że po 2007r uszczelki te pojawiły się już standardzie .
Taki element łatwo można sobie dołożyć,gorzej jest gdy futryny są za cienkie . icon_smile.gif



Zgadzam się z Panem.
Dom buduje się na lata. Z mieszanymi uczuciami czytam opinie zadowolonych użytkowników okien Fakro, gdyż zastanawiam przy tym nad taką kwestią:
mój dom mam przemyślany, zadowolony z niego jestem bardzo, a jest to mój pierwszy dom (budowałbym go jeszcze raz) i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie te okna, a właściwie taka refleksja, że człowiek chce mieć wszysko najlepsze, szuka stara się przemyśleć wszystko a taka błahostka (uszczelka) potrafi zepsuć humor. Mi udało się zdobyć tą informację, ale weźmy na przykład osoby, którym będzie wiało a nie dowiedzą się nigdy, że to tylko brak kawałka gumy.
Podkreslam, gdybym wiedział i był rzetelnie poinformowany (nawet na stronie Fakro) o uszczelce wybrałbym inne okna, lub kazał wstawić sobie te uszczelki.
To tyle na temat tych okien

Pozdrawiam
Kadafi
Link do komentarza
Czy producent okien połaciowych może mi wyjaśnić dlaczego:
podaje się przy oknie połaciowym identyczny współczynnik przenikania ciepła co przy oknie "pionowym" np. lukarnie np. 1.1W/m2xK?
Pakiet szyb jest identyczny, straty przez przewodzenie i podczerwień identyczne, ale straty przez konwekcję wielokrotnie wyższe są przy oknie połaciowym i to tym większa jest różnica im bardziej poziomo jest okno.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dziwie się, że nikt nie psize o Dobroplaście, który ma teraz przecież bardzo dobrą ofertę..


Z całym szacunkiem ..
ale takie porównywanie jets nie na miejscu. Firmy na europejskim a nawet światowym poziomie jakimi są Fakro i Velux nie powinny być zestawiane z masowym producentem okien stawiającym na najniższą cenę. Zwyczajnie nie przystoi.
Link do komentarza
Cytat

bo?


Dwie firmy walczące o pierwsze miejsce w Europie, wprowadzające od lat nowe rozwiązania, udoskonalenia, mocno zapisane w polskiej gospodarce. Tak ja ich przynajemniej odbieram.
Ktoś chce porównać do firmy, która zapisała się na rynku eurpejskim wyłącznie walką na najniższą cenę poprzez maksymalne odchudzanie produktów i obsługi (powszechnie uważanej za synonim niskiej jakości).
Właśnie dlatego.
Ps. nie mam w domu okien dachowych)
Edytowano przez finlandia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W poprzednim miejscu zamieszkania miałam okna dachowe Velux i byłam z nich bardzo zadowolona. Przez lata nic się z nimi nie działo. W obecnym miejscu mam Fakro. Zdecydowałam się na nie tylko dlatego, że otrzymałam lepszy rabat niż na Veluxa. Teraz z perspektywy czasu, uważam, że okna są na jednym poziomie, nie widzę różnicy. Wybrałam uchylno-obrotowe, gdzie klamka była na dole, dla mnie to było również plusem, bo okna są w pokojach dzieci, więc łatwiej im otwierać. Dodatkowo są nawiewniki, choć teraz to pewnie już żadna nowośćicon_smile.gif)

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam serdecznie

Na forum zalogowałem się ponieważ zaciekawiła mnie dyskusja dotycząca uszczelek do okien Fakro fts-v

Zakupiłem nowe okno tego typu (78-118) na allegro za 480 zł z kołnierzem

Z ciekawości chciałem się o nim czegoś dowiedzieć i trafiłem na to forum

Moi poprzednicy strasznie narzekali na koszt dodatkowych uszczelek

Wszedłem na alledrogo i ku mojemu zdumieniu koszty nie okazały się zabójczo wygórowane

Wpisałem uszczelka fakro

Znalazłem kilkanaście wyników i :

Koszt uszczelki to bajońska suma 30 zł icon_biggrin.gif

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie



Zakupiłem nowe okno tego typu (78-118) na allegro za 480 zł z kołnierzem



Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych


To rozmiar kolego,jakbyś był taki skrupulatny jak z podaniem gdzie kupiłeś uszczelkę to byś wiedział ,że okna mają symbole i to jest tzw TYP OKNA.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...