Skocz do zawartości

pęknięcia poziome


Recommended Posts

proszę o odpowiedż czym mogą być spowodowane mikropęknięcia na ścianach nośnych zewnętrznych ok 10 cm od sufitu?? takie pęknęcie pojawiło się na ścianie piwnicy i garażu jest to pęknięcie poziome na długości całej ściany w piwnicy i na długości drugiej ściany w garaży (nie jest to jedna ściana tylko dwie niezależne)pęknięcia pojawiły się po śniegach są niewielkie dodam że jest to nowy dom. wcześniej pojawiały się pęknięcia pionowe w dwóch miejscach ale zostały określane ajako pęknięcia związane z osiadaniem budynku ,ale czym mogą być spowodowane pęknięcia poziome???dodam że pojawiające pęknięcia mnie przerażają czy są one rzeczą normalną? (jak twirdzą niektórzy)
Link do komentarza
ja juz nie wzywam inspektora bo ona twierdzi że dom siada i pęknięcia będąsię pojawiac zwłaszcza po zimie, więc pogodziłam się z pęknięciami pionowym(choć jest ich niewiele doslownie 2 na cały dom)oraz z pęknięciami na łączeniu płyt k-g. Ale opisane pęknęięcie jest dziwne poziome i pojawiło się na dwóchróżnch ścianach jedna z garażu a jedna w piwnicy są one długie ale cienkie jak nitka-nie jest to pęknięcie na spoinachbloczków i nie wiem czy nie jest to czasem pęknięcie tynku a nie ściany- trudno określiść bo jedna ściana jest w ziemi a druga ze strony zewnętrznej pokryta granitem więc nie wiem czy na zewnątrz też jest.
Link do komentarza
Cytat

ja juz nie wzywam inspektora bo ona twierdzi że dom siada i pęknięcia będąsię pojawiac zwłaszcza po zimie



w zasadzie budy dzielą się na takie które popękały , pękają lub będą pękać - inspektor jest od tego żeby określić czy poszczególne pęknięcia lub ich suma jest zagrożeniem dla konstrukcji budynku i wymaga podjęcia natychmiastowych działań czy można z nimi poczekać do najbliższego remontu i przy okazji zaszpachlować
Link do komentarza
no inspektor twierdzi że będzie pękać zagrożenia nie ma, ale należy obserwować(sama nie wiem dlaczego wybrałam właśnie jego za inspektora), martwi mnie jednak fakt że te pęknięcia sie pojawiają i nie wiem czy tak jest u wszystkich czy to ja mam to szczęscie??????wczesniej mieszkałam w bloku więc nawet nie zwracałm uwagi bo wiedziałam że to problemy spółdzielni mieszkaniowej a teraz to mnie po kieszeni bije bo naprawde wykończyliśmy bardzo ładnie dom i każda rysa boli och bardzo boli. Jedni twierdzą że pęknięć nie mają a inni twierdzą że każdy nowy dom popęka zwłaszcz dlatego że jest wybudowany szybko-1 rok( z tym że fundamenty stały dłużej, kilka lat-fundamenty solidne dodatkowo zbrojone). czytałam teorie na temat pęknięć i są opisane przykładowe przyczyny, ale mowa jest o pęknięciach pionowych związanych głównie z osiadaniem lub pionowo ukośnych ale o pęknięciach poziomych wogóle nie ma mowy na całym necie.
Link do komentarza
Cytat

czytałam teorie na temat pęknięć i są opisane przykładowe przyczyny, ale mowa jest o pęknięciach pionowych związanych głównie z osiadaniem lub pionowo ukośnych ale o pęknięciach poziomych wogóle nie ma mowy na całym necie.



więc z pełną odpowiedzialnością informuję cię że występują icon_smile.gif
u mnie np. był to efekt niewłaściwie zamocowanego parapetu zewnętrznego pod-ciekło przymarzło i pod górnym rzędem bloczków piękna rysa .
pewnie powodów będzie równie wiele jak przy pęknięciach pionowych.
jeśli są stałe w rozmiarze znaczy problemu nie ma jeśli się powiększają znaczy problem jest ta zasada jest z grubsza przy wszystkich rysach
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...