Skocz do zawartości

Z68 / Studio Z500


emilus18

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Poszukuję osób, które są zainteresowane projektem Z68 pracowni Studio Z500.

Właśnie zakupiliśmy ten cudny projekt, ale mamy mnóstwo pytań odnośnie rozwiązań architektonicznych itp bo projekt jest nowy i chyba nawet jako pierwsi go kupiliśmy...

Niestety jest on stosunkowo nowy i nie ma do niego ani kosztorysu, ani proponowanych technologii budowy icon_sad.gif

Wymyśliłam sobie że chcę dom energooszczędny z Porothermu (30 lub 38 PW) + styropian lub wełna a fundamenty i ściany piwnic (pod częścią domu podpiwniczenie) z pełnych bloczków betonowych... Niestety nie wiem, czy dobrze myślę...

Z czego polecilibyście budowę?

Jestem też ciekawa Waszych opinii na temat tego projektu...

http://www.z500.pl/projekt/z68.html


Dziękuję i pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam
Gratuluje dobrego wyboru. Również uważam że jest to bardzo ciekawy projekt. W tej chwili jestem na etapie wyboru projektu i prawie jestem pewien że będzie to Z68. Ostateczną decyzję podejmę po otrzymaniu wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania (czyli za około 7-10 dni)...
Uważam że projekt ma kilka słabych punktów jesli chodzi o rozkład pomieszczeń - zarówno w wersji poprzedniej jak i obecnej (zaktualizowano układ pomieszczeń gdzieś w grudniu) ale ogólnie jest fajny. Wygląd zewnetrzny wg. mnie rewelacyjny!

Pisze Pani że już kupiła ten projekt. Nie wyobrażam sobie że nie jest tam opisane z jakich materiałów murować ściany i czym docieplać. Kosztorys najczęściej trzeba ekstra dokupić (ale chyba nie jest drogi).

Jeśli mogę polecić materiały:
- piwnica - bloczki betonowe lub ściany prefabrykowane żelbetowe, oczywiście izolacje wodochronne i docieplenie styrodur (styrodur jest drogi ale za to wytrzymały i nie nasiąka wodą)
- ściany - pustak ceramiczny lub bloczki z betonu komórkowego (pustak ma troche mniejsza nasiakliwość - dobry jak się domek zostawi w stanie surowym na zimę), bloczek jest fajny bo sie tak nie kruszy przy obróbce i jest mniej odpadów, docieplenie zwykły styropian plus tynk.
- strop typu Filigran, lepszy od terivy bo sztywniejszy, nie klawiszuje, i w zasadzie jak dobry producent to nie trzeba tynkować od spodu (wada - trzeba zuraw ale w sumie na taki domek to wystarczą dwie godziny na połozenie płyt, wiec koszt jest stosunkowo nieduży)
- dach, jesli architekt przewidział taki ciężar to bym dał dachówke ceramiczną, (jakąś prostą - może karpiówka?) oczywiście wełna mineralna, pod spodem paroizolacja nad wełną membrana paroprzepuszczalna,
- na elewacji sa deski drewniane, pod nie również folia.

Koniecznie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - bez tego dom nie będzie energooszcędny!
fajnie zamontować baterie słoneczne - w praktyce przez 3/4 roku ciepła woda za darmo...

Generalnie wszystkie te informacje dobry wykonawca zna, więc tylko kwestia takiego znaleźć... W dobie kryzysu chyba powinno byc łatwiej...
To by było na tyle chyba... pozdrawiam, mam nadzieje że też kupię ten projekt i jakoś razem postawimy te domki icon_smile.gif

Acha , w której wersji jest Twój projekt? z gabinetem czy kuchnią od południa?
pozdrawiam.
Link do komentarza
Dzięki za informacje Christoff.

Informacji z czego budować nie mają na stronie internetowej. Dzwoniłam wczoraj i powiedzieli mi, że do projektu będą takie informacje dołączone - więc zobaczymy jakie rozwiązanie proponują i co naprawdę zawiera projekt...

Układ pomieszczeń na górze jest właściwie bez zastrzeżeń. Na dole trochę mały tylko gabinet moim zdaniem... No i nie bardzo pasują nam te drzwi do garażu (chociaż są bardzo wygodne) bo marnują sporo przestrzeni - zobaczymy co powie architekt...

Mój projekt ma gabinet od polnocy.

Czy myślałeś już nad jakimiś zmianami w projekcie?

Super że nie będę sama icon_smile.gif Podobno razem ze mną jeszcze 2 osoby kupiły ten projekt.
Link do komentarza
Witam
A więc masz nowszą wersję projektu. W nowej wersji nie podoba mi się:
- ta zygzakowata ściana na poddaszu między korytarzem a łazienką. jakieś takie niezrozumiałe udziwnienie,
- kuchnia od południa. Podobno powinna być raczej od północy lub wschodu.
- brak podwójnych drzwi do garażu - być może będą się przedostawać zapachy spalin....

Raczej nie będę robić zadnych istotnych zmian. Zmiany podnoszą najczęsciej koszty....
Link do komentarza
Z tą zygzakowata ścianą na górze jeszcze nie wiem co zrobię. Dla mnie ma ciekawy kształt. Ale jeśli zrezygnujemy z łazienki przy sypialni (np podzielimy na dwie garderoby) to wydzielę z łazienki WC (właśnie z tego zygzakowatego kawałka).


Kuchnia od południa mi nie będzie przeszkadzać. Trochę tylko mały gabinet - ale może zrezygnuję z przejścia do garażu, bo jest w trochę kiepskim miejscu to się powiększy.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Rany, jak ja się cieszę że ktoś buduje ten sam domek icon_wink.gif Jakie zmiany Wy wprowadzacie? Ile dotychczas udało się Wam postawić? Dacie radę przykryć na zimę? Gdzie budujecie?

Wszystko nam się strasznie przeciągnęło - oczywiscie przez banki icon_sad.gif <usieliśmy "wykombinować" wkład własny i dopiero skończyliśmy fundamenty. Ekipa nam nawaliła w ostatnim momencie ale jakimś cudem trafiłam na nową i naprawdę uczciwą (na razie). W połowie listopada mają kończyć stan "zero" - ale na razie lipna pogoda. jak skończą znowu robimy rundkę po bankach. Oby wyszło bo teraz już nie ma odwrotu... icon_confused.gif??:

Z uwag - okazało się że nasza działka ma większy spadek niż zakładałam. Fundamenty są więc na 7 bloczków. Ciągle zastanawiam się co zrobić z drzwiami do garażu - marnuje się tam dużo powierzchni o którą można powiekszyć pokój i troszkę łazienkę. Poszerzamy też garaż i kotłownię o 1,5m. Reszta dołu OK. na górze nie będzie też łazienki przy sypialni. Zrobimy w jej miejscu duży pokój (w końcu będzie szerszy o 1,5m a dodatkowe powiększenie kosztem drugiego pokoju). Koło dużej łazienki powstanie piękna 14m garderoba. Może kiepsko objaśniam, ale na szkicach wygląda to naprawdę dobrze. pokoje w południowej części domu, łazienka, garderoba i pralnia (ta z małej garderoby) w północnej. No i koniecznie podwyższona ścianka kolankowa o 50 cm. Okna z dachu wylądują w ścianach (głównie jako duże podwójne balkonowe), zostają tylko w łazience.
Budujemy z silikatów.

Życzymy wielkiego powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
No nareszcie już myślałam, że sie rozmyśliliście.
Sporo osób się tym projektem interesuje ale nikt nie buduje!

My na razie też musimy się wstrzymać. Dostaliśmy pozwolenie na budowe 30 września:(
koszmar. chcieliśmy zrobić stan zerowy teraz, żeby trochę odstał- budujemy na terenie ze szkodami górniczymi- ale nici. Będziemy więc kopać dopiero na wiosnę bo nie chcemy teraz ryzykować. Bardzo interesujące są zmiany których dokonujecie. Garderoba 14m!!! extra, ale nam powiększy się rodzina (mamy już jedno dziecko) i 3 sypialnie na górze to mus.
A co sądzisz o oknach na dole- ładne ale bardzo duże, nie wiem nawet czy są takie dostępne. Od fronu była gafa - wspólne okno dla dwoch pomieszczeń ale na moją prośbę to poprawiono. Myślałam aby zrobić duże drzwi do ogrodu - tam w miejsce dużego okna ale architekt odwodzi od tego pomysłu- mówi, że wówczas zadaszenie nie ma sensu i na dodatek trudno będzie ustawić meble w salone- chyba ma rację, a Ty co o tym sądzisz?
Bardzo Cię proszę pisz jak Wam idzie i jak z kosztami bo strasznie jestem ciekawa. pozdrawiam
Link do komentarza
Widzę, że nie tylko my mamy pod górę. Mieliśmy zacząć budowę najpóźniej w sierpniu a z kredytem wyszła lipa i po wielkich kombinacjach zaczęliśmy na początku października. Mam nadzieję, że teraz już bedzie lepiej, choć na razie widoki na przyszłośc mamy kiepskie...
Nie wiem czy będziesz widzieć, ale dołaczam załacznik z moim rysunkiem góry. Jest dość dokładny jeśli chodzi o metraż (po podłodze oczywiście). Podobno tylko drzwi nie mogą być na przeciwko siebie. Na górze wochodzą więc 3 duże przestronne i jasne pokoje, piękna duża łazienka, ogromniasta garderoba i pralnia (nie chcę rupieciarni w łazience)
nad oknami też się zastanawiałam. Takie są na pewno dostępne, ale my pewnie podzielimy je na dwie lub trzy części. W pokoju na dole i łazience muszą być oczywiście dwa okna - nie jestem aż tak nowoczesna...

Koszty - na razie wydaliśmy sporo, ale muszę sprawdzić w mądrych zapiskach icon_biggrin.gif Przypomniało mi się jeszcze - zdaje się że w projekcie nie ma przepustu w fundamencie do kominka (chwała mojemu Majstrowi), ławy możecie spokojnie zrobić węższe i ja mam zamiar wyrównać taras do końca salonu - do połowy okna wygląda po prostu beznadziejnie.

jak chcesz poczytać moje perypetie budowlane to zapraszam do mojego dziennika budowy na forum muratora pod tym samym nickiem icon_redface.gif

g_ra.pdf

g_ra.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...