Skocz do zawartości

Co trzeba do pozwolenia na budowę


Recommended Posts

Jestem na etapie składania pozwolenia na budowę. Podobno od nowego roku pozmieniały się trochę przepisy dotyczące świadectwa energetycznego i natury 2000 (moja działka akurat się na niej znajduje), w związku z czym mój projektant robiący adaptację zwleka ze złożeniem pozwolenia. Czy ktoś może wie co trzeba dołączyć, czy ktoś już składał?
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie składania pozwolenia na budowę. Podobno od nowego roku pozmieniały się trochę przepisy dotyczące świadectwa energetycznego i natury 2000 (moja działka akurat się na niej znajduje), w związku z czym mój projektant robiący adaptację zwleka ze złożeniem pozwolenia. Czy ktoś może wie co trzeba dołączyć, czy ktoś już składał?



Witaj,
po pierwszym stycznia 2009 jest obowiązek dołączania do projektu zaadaptowanego przez architekta i innych branżowców również charakterystyki energetycznej budynku. Jest to dla mnie bez sensu ponieważ jest to tylko projekt budynku, no ale cóż takie są przepisy.
Drugie świadectwo energetyczne będzie Ci potrzebne jak budynek będzie już odbierany. Tak więc trzeba zapłacić dwa razy za charakterystykę energetyczną.
W moim przypadku było tak, że ja kupiłam projekt od razu ze zrobioną charakterystyką energetyczną a branżowiec mi tylko ją potwierdził przystawiając swoją pieczątkę i składając swój podpis
Co do natury to niestety nie orientuję się.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...