Skocz do zawartości

Jak wykonać ogrodzenie ze słupkami i siatką?


Recommended Posts

Jestem na etapie przygotowywania działki do budowy. Mam ogrodzenie tymczasowe i zastanawiam się nad ogrodzeniem docelowym czyli standardowy murek ze słupkami metalowymi i siatką ogrodzeniową. Wydaje mi się, że wykonanie takiego ogrodzenia nie jest czymś skąplikowanym. Czy ktoś może mi poradzić jak to powinno się robić?

To znaczy na jaką głębokość powinien być wkopany? Jak przygotować mieszankę cementową (w jakich proporcjach, cement, piasek i woda). Może są jeszcze inne rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę?

Dzięki i pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Musisz zacząć od naniesienia wysokości ,czy działka jest w poziomie ,bez niwelatora raczej trudno .Pod fundament kopie się zazwyczaj od 50 do 90 cm.zależy od tego czy z czasem nie będzie na fundamencie klinkieru .Zazwyczaj pod klinkier kręci się zbrojenie z drutu wystarczy 10.tzwaną belkę, pod siatkę niekoniecznie ,ale my kładziemy po 2 druty zapobiega to tworzeniu się rys na fundamencie.Beton urabiam zazwyczaj 3 średnie taczki z 2 worków 25kg. cementu.Najpierw wykop pod słupki a póżniej reszte.
Link do komentarza
Cytat

Musisz zacząć od naniesienia wysokości ,czy działka jest w poziomie ,bez niwelatora raczej trudno .Pod fundament kopie się zazwyczaj od 50 do 90 cm.zależy od tego czy z czasem nie będzie na fundamencie klinkieru .Zazwyczaj pod klinkier kręci się zbrojenie z drutu wystarczy 10.tzwaną belkę, pod siatkę niekoniecznie ,ale my kładziemy po 2 druty zapobiega to tworzeniu się rys na fundamencie.Beton urabiam zazwyczaj 3 średnie taczki z 2 worków 25kg. cementu.Najpierw wykop pod słupki a póżniej reszte.


Czyli początek jest icon_smile.gif A dalej?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Montaż siatki ogrodzeniowej nie należy do spraw prostych ponieważ siatka jest "wiotka" i jeśli jej dobrze nie zamontujemy za pomocą drutu i nie napniemy to ogrodzenie będzie bardzo źle wyglądać. Do tego dochodzą nam słupki rogowe które muszą mieć zastrzały żeby się same nie poskładały. Szczerze teraz jestem na etapie ogrodzenia i raczej by się nie zabrał za montaż takiej siatki... zresztą jak w markecie oglądałem taką siatkę to już tam była pogięta!

Pomyśl nad droższym i łatwiejszym ogrodzeniem na przykład panele ogrodzeniowe lub przęsła ogrodzeniowe, jeśli kupisz ogrodzenie systemowe to wszystkie elementy będą do siebie pasować jak puzle tylko składasz i się cieszysz icon_biggrin.gif

Ja jeszcze myślę nad ogrodzeniem jakie zastosować ale mam już plan icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam

czy trudny czy łatwy, to pewnie zależy od tego czy jesteśmy tzw. złotą raczką icon_wink.gif
Dobre instrukcje montażowe można znaleźć tutaj: http://www.betafence.pl/pl-PL/katalogi-bro...instrukcje.aspx

pozdrawiam
Krzysztof Krysiński




Dodam jeszcze, że decydując się na ogrodzenie typy panele, siatka, warto zdecydować się na produkt firmy, która daje min 10 letnią gwarancję na system paneli czy siatki. Jeśli chcemy mieć tzw. święty spokój z ogrodzeniem, nie mamy zbyt czasu na jego regularne odnawianie, to należy zwrócić uwagę na wysoką jakość produkty, na rodzaj materiału z jakiego jest wykonany i powłokę jaką jest pokryty
Owszem zapłacimy więcej, ale w tym przypadku należy na to patrzeć jak na inwestycję.

pozdrawiam
Krzysztof Krysiński
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...