Skocz do zawartości

droga konieczna


nika-monika

Recommended Posts

witam mam problem i nie wiem jak go rozwiązać działka na której mamy zamiar budować się nie będzie miała dostępu do drogi publicznej. istnieje natomiast wewnętrzna droga wyznaczona w ewidencji gruntów należąca do sąsiada. on natomiast w pierwszych rozmowach wyraził zgodę na korzystanie z jego drogi. teraz po wyszczególnieniu tzn. zrobieniu mapki przez geodetę nie zgadza się na korzystanie z jego drogi. co zrobić??? icon_sad.gif chciałam jeszcze uzupełnić informacje: budować mamy się za domem teściów; ich działka jest duża, koniec działki łączy się z drogą publiczną także na chwilę obecną droga byłaby. działka będzie podzielona na dwie i ta od strony drogi sprzedana. my natomiast zajmiemy tą środową mieliśmy nadzieję, że istniejąca droga zostanie nam udostępniona.proszę o radę. jutro idziemy jeszcze raz porozmawiać o możliwości korzystania z drogi sąsiada. jeszcze dodam, że droga ta nie przylega do jego domu, są to wydzielone działki na sprzedaż no i wydzielona droga dojazdowa do tych działek. mam nadzieję, że za bardzo nie nakręciłam i informacja jest czytelna. pozdrawiam nika-monika[size="2"][/size]
Link do komentarza
Jak się nie zgadza to zmienić plany. Byłam przez lata świadkiem takiego sporu. W końcu sąsiad został bez drogi. Zlitowała się moja siostra, przesunęła ogrodzenie i pozwala mu jeździć i przechodzić. Jeżeli cała działka ma dostęp do drogi to z pewnością sąsiad będzie bronił swoich racji. Tylko jego dobra wola i sensowne porozumienie może wam pomóc. W sądach takie sprawy trwają latami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...