Skocz do zawartości

Kuchnia kaflowa z piecem


Recommended Posts

Może to archaizm, ale jednak prawdziwa, kaflowa kuchnia zawsze była sercem domu. Na kuchennej płycie wesoło gadały garnki, w duchówce piekły się jabłka, a wszyscy grzali zmarznięte dłonie przykładając je do gorących kafli. Podobno jedzenie ugotowane na kuchni, pod którą pali się drewnem, ma inny smak.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/7633-kuchnia-kaflowa-z-piecem

Link do komentarza
dziendobry
mam pytanie co do tej pieco kuchni mam domek o powierzchni okolo 150m i gdzie na zagłebiu moge dostac taki piecyk

ps

a jesli morzna tak na boku wymiary takiego pieca to bylbym wdzieczny bo bede robil remont domu i bym se zostawi miejsce na piecyk z kuchenkom czy piekarnikiem


dziekuje i to muj mejl

zdybel79@poczta.onet.pl
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Sdenek
Tu zaszlo jakies mylenie pojec pieca/kuchni kaflowej ze zwykla kuchnia weglowa za 1000/1200 PLn ktora moze byc z plaszczem wodnym,przeciez tego nie da sie obudowac,a nawet jesli sie da to gdzie i w jaki sposob dookoptowac owa rame i drzwiczki,jesli oryginalna kuchnia weglowa,spawana z blach stalowych juz je ma/drzwiczki/
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Gość Autorka
Nic nie zostało pomylone, daję gwarancję :))) . Wszystko się da. Drzwiczki wkładu piecowego z płaszczem wodnym zostały ozdobione gotowymi elementami i obudowane starymi kaflami, co opisałam dokładnie w artykule.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
faktycznie, dobre rozwiązanie z początku XX wieku do tej pory wykorzystywane na dolnośląskich wsiach, nazywane tam pieco-podkową. Sam wkład niekoniecznie musi być z drzwiczkami / a nawet rzadziej wykorzystywano takie rozwiązanie/, a dobudowanie drzwiczek jest realizowane identycznie jak przy budowie kuchni bez płaszcza. Dzrzwiczki i wkład wodny paleniska to odrębne elementy, połączone w bryłę kuchni zduno-budowlanką. Wtedy można dobrać - wyszukać prawdziwie piękne, zabytkowe, zdobione, żeliwne drzwiczki - koszt 100-200zł na giełdach staroci.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
Gość Jakub
Kuchnia kaflowa, to jest to ;) My mamy kuchnię kaflową już drugi rok. A to wszystko za sprawą firmy Kafel Wiązowna. Piękny, nowoczesny design i super funkcjonalność :)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 1 rok temu...
1 godzinę temu, Gość Zbyszek napisał:

Jestem entuzjastą kuchni i pieca kaflowego, remontuję stary dom i pytanie jak się to ma do OZE, czy inwestować w remont takiej kuchni?

W sierpniu ub. roku taką zlikwidowałem. Oczywiście, można żywić się sentymentem, kupować i wozić, a potem rąbać drzewo, mieć stale zajęte ćwierć kuchni, a zaśmieconą całą resztę,.. można. Jak ktoś lubi. Ale mnie się znudziło. Teraz mam gaz z butli, o wiele więcej miejsca i święty spokój.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...