Skocz do zawartości

remont dachu krycie papą termozgrzewalną.


Gość

Recommended Posts

Proszę o wyjaśnienie jak prawidłowo powinno wykonywać się krycie dachu papą termozgrzewalną na papę starą papierową konserwowaną lepikiem asfaltowym. Ponieważ zauważyłem jak wykonawca pracował podczas naprawy dachu, ogrzewając palnikami tylko stronę papy termozgrzewalnej a nie podgrzewał powierzchnię papy starej. W literaturze fachowej wyczytałem, że podczas zgrzewania powinna wytworzyć się warastwa roztowpionejgo lepiku tworząc na całej długości papy taką falę o długości około 1 cm. Na moja uwagę, że powino się rozgrzewać tą drugą papę i tworzyć się roztopiona warstwa lepiku odpowiedział to co piszą to piszą on robi dobrze i trawłość połączenia gawrantuje na 5 lat. Czy wykonawca popełniał błędy podczas naprawy dachu?.
Link do komentarza
Dekarz prawidłowo wykonywał swoja pracę, gdyż przy łączeniu papy termozgrzewalnej podgrzewana jest jedynie warstwa "kleju", która zapewnia wystarczającą przyczepność do podłoża. W przypadku istniejących powłok asfaltowych na starym dachu ich podgrzanie mogłoby doprowadzić do spływania lepiku i tworzenia się nierówności oraz tworzenia się pęcherzy w wyniku odparowania wilgoci z podłoża.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...