Skocz do zawartości

Kominy tradycyjne - z cegły


Recommended Posts

Cytat

Wiecie co, to już się zaczyna robić nudne. W każdym wątku to samo. Ja się kompletnie nie znam na wyczystkach i rewizjach, ale pojąć nie mogę jak dla jednego coś, co jest czarne, może być białe dla reszty.



Nie wiem Solange czy chciałaś powiedzieć to, co powiedziałaś... (bym się zdziwił)
ale ja dokładnie tak odbieram tę i kilka wcześniejszych dyskusji.
Można też zwalić wszystko na światło
Link do komentarza
Po mojemu to proponuje zamknąć temat o drzwiczkach bo temat jest o kominach tradycyjnych z cegły, a w tym temacie o kominach z cegły jest niecałe pół strony zapisane a resztę to roztrząsanie o drzwiczkach i jakiś systemie kominowym którego nawet w Polsce nie kupisz. Więc po co to trzepanie piany, chyba tylko po to aby bezy były icon_biggrin.gif
I dla przypomnienia to kto tą dyskusje rozpalił, no kto?

Cytat

Popatrz choćby na te które pokazał Bajbaga i poczytaj co o ja nich piszę w porównaniu do duńskich, a później pomyśl czy mam rację.


To może zacznij pisać na duńskim forum budowlanym.
A co do cytatu o wyczystce to jeżeli nie załapałeś to pisałem w znaczeniu humorystycznym a nie na poważnie. Sorki zapomniałem dodać emotikonke na końcu wypowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Po mojemu to proponuje zamknąć temat o drzwiczkach bo temat jest o kominach tradycyjnych z cegły, a w tym temacie o kominach z cegły jest niecałe pół strony zapisane a resztę to roztrząsanie o drzwiczkach i jakiś systemie kominowym którego nawet w Polsce nie kupisz.


+

Myślę podobnie. Jeśli ktoś zaintrygował się kominem z "pumeksobetonu", to proponuję założyć nowy temat.
Link do komentarza
To prawie jak za darmo icon_biggrin.gif
Więc nie dziwię się, że ma ma go na rynku polskim, zapewne cena (ale gdyby był na pewno znalazł by nabywców)ale może to nie jedyny powód , drugim ważniejszym powodem dla którego tego komina nie ma u nas w sprzedaży to ,to że jest od groma innych kominów systemowych.
Link do komentarza
Cytat

Więc nie dziwię się, że nie ma go na rynku polskim, zapewne cena (ale gdyby był na pewno znalazł by nabywców)ale może to nie jedyny powód , drugim ważniejszym powodem dla którego tego komina nie ma u nas w sprzedaży to ,to że jest od groma innych kominów systemowych.



Nie masz racji - jest oferowany, min. przez TiM Kominy też z pumeksu, ale dużo tańszy.

Bardzo podobne systemy są produkowane przez naszych producentów, np. taki produkt z keramzytu:


dopisałem: cena tego modułu (z "keramzytu") to mniej jak 20 zł (brutto). Może być wykonany jako "duo" (z kominem wentylacji).
Piszę o tym, bo to dobra alternatywa dla komina murowanego przeznaczonego np. tylko dla kominka. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie masz racji - jest oferowany, min. przez TiM Kominy też z pumeksu, ale dużo tańszy.


Sprecyzuję, nie miałem na myśli że tego typu nie ma tylko, że tego komina rodem z Danii nie ma u nas.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 lata temu...
Gość Bobbbbb

Czy nadal obowiazuje przepis, ze komin musi byc odsuniety 30cm od drewnianych elementow dachu? Czy dotyczy to wszystkich kominow, czy tylko murowanych kominow dymowych z cegly? Czy dotyczy to rowniez kominow systemowych? A co, jesli komin jest dwuczesciowy, czyli czesc jest murowana (ta z przewodem dymowym), a do niej dostawiony jest komin systemowy z przewodem spalinowym? Czy wystarczy, ze odsune wiezbe tylko od tej czesci murowanej z przewodem dymowym?

 

Jeszcze uzupelnie. - A moze wystarczy odizolowac komin np. welna mineralna od wiezby? Gdzies czytalem taka wersje.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...