Skocz do zawartości

Proszę o szybką odpowiedź...


Gość

Recommended Posts

Mam możliwość kupienia działki z rozpoczętą a raczej dość zaawansowaną budową domku jednorodzinnego (stan surowy zamknięty).Budowa rozpoczęta w 1996 roku zgodnie z pozwoleniem na budowę wg. indywidualnego projektu.I to jest wszystko ok. Budowa prowadzona była jednak bez nadzoru kierownika budowy - dziennik budowy poza jednym wpisem, tj. zobowiązaniem kierownika budowy do nadzoru, jest czysty.Jak się zorientowałem, budynek wykonany jest raczej zgodnie z projektem - poważniejsze zmiany wprowadzone w czasie budowy to np. zrezygnowano z wykonania balkonu, nad garażem zamiast dachu płaskiego wykonano dwuspadowy, w dachu wykonano dwa dodatkowe okna,wymiary wszystkich okien nieco odbiegają od projektowanych (są mniejsze). Ponadto ściany zewnętrzne projektowane były jako trzywarstwowe (Max+styropian+Max) a wykonano je z Porothermu 38 P+W. Czy można z tego "wybrnąć"? Kierownik budowy, który podpisał zobowiązanie jest nieosiągalny.
Link do komentarza
Rozwiązaniem problemu będzie znalezienie nowego kierownika budowy, który podejmie się odtworzenia wpisów, tak aby przerwy nie trwały dłużej niż dwa lata, bo wtedy traci ważność pozwolenie na budowę. Formalnie konieczne jest przekazanie obowiązków w formie oświadczenia dotychczasowego kierownika o zaprzestaniu kierowania budową i zgłoszenie w urzędzie przejęcia budowy przez następcę. Zmiany wprowadzone podczas budowy mogą być traktowane przez inspektora nadzoru budowlanego uznaniowo i może on np. zażądać dokonania przeprojektowania domu. Dotyczy to głównie zewnętrznego wyglądu domu, natomiast zastosowanie innych materiałów "załatwia" odpowiedni wpis w dzienniku budowy dokonany przez kierownika.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Masz dwa problemy.
1. Kierownik budowy się tylko podpisał i nic po za tym. Ponieważ było to w 1996 r, to proponuje podobnie jak mój przedmówca - Redakcja Budujemy Dom jak najszybsze znalezienie kierownika budowy , który podejmie się odtworzenia wpisów, tak aby przerwy nie trwały dłużej niż dwa lata, bo wtedy traci ważność pozwolenie na budowę. ,
Proponuję jeszcze wpis poprzedniego inwestora o tym, że zmienia kierownika budowy.
Inwestor na prawo dokonywać takich wpisów. Co prawda pierwotny kierownik budowy powinien sam dokonać takich wpisów, ale jak jest nieosiągalny to tego wpisu nie ma.
Nic nie piszesz, czy miałeś ustanowionego inspektora nadzoru. jak tak to on zamiast inwestora może dokonać tego wpisu.
2. Dużo poważniejszą sprawą z mojego punktu widzenia jest samowolna zmiana konstrukcji dachu.
Trzeba wykonać nowy projekt i wystąpić do organu administracji architektoniczno - budowlanej (starosty)_ o zmianę pozwolenia na budowę zgodnie z art. 36 a Prawa budowlanego.
Wpisy kierownika budowy dotyczące zmiany konstrukcji dachu mogą być wykonywane dopiero po uprawomocnieniu się decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Do tego czasu dwuspadowy dach jest samowola budowlaną.

Ponieważ masz bardzo dużo pracy przed sobą i jeszcze więcej formalności życzę dużo wytrwałości i szybkiego wprowadzenia się do domu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...