Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Oszczędzanie wody - domowa edukacja

Recommended Posts

Gość zuza
Tak wszystko pięknie! Na swoim to się sprawdza, bo wiadomo, koszty, i każdy zużywa tyle ile mu naprawdę potrzeba.

Gość greg
Ja jakoś szczególnie nie oszczędzam i też nie chodzę brudny -wychodzi mi jakieś 5m3 na miesiąc dla 3 osobowej rodziny. To jest po około 55 litrów na osobę/dobę. Mam oczyszczalnię ekologiczną której nie opróżniałem od 4 lat.Co roku jest kontrolowany stan w zbiorniku gnilnym.

Gość Inzagi55

Duże oszczędności daje zamontowanie regulatora pompy cyrkulacyjnej. Sprawia to, że woda, jest dostarczana do punktu poboru niemal natychmiast, nie trzeba czekać aż się woda ogrzeje i ona leci i leci przez 10 sekund, w wymiarze miesięcznym, to kilkanaście litrów i zmarnowana energia, woda. Ja coś takiego mam już zamontowane i mega wygoda, ciepła woda od razu, zwłaszcza jak się wchodzi pod prysznic i rachunki odrobinkę mniejsze za wodę

9 godzin temu, Gość Inzagi55 napisał:

rachunki odrobinkę mniejsze za wodę

a rachunki za prąd i za gaz (czy tam za inne medium grzejące wodę)?

Też odrobinkę mniejsze, czy większe?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W najnowszym odcinku - odc. 10, poradnika prowadzonego przez Blachy Pruszyński na kanale w serwisie Youtube jest właśnie film dotyczący tematu montażu okna w połaci z panelami dachowymi na rąbek.    
    • Dodatkowe mocowanie mechaniczne tzw. kołkowanie i konieczność jego stosowania zależy od kilku czynników: Jeżeli dom jest nowobudowany lub na powierzchniach ścian nie ma warstw osłabiających przyczepność klejonego styropianu w postaci starych łuszczących się  tynków, farby, itp. to przy zastosowaniu odpowiedniego systemu ociepleń kołkowanie można pominąć.  W przypadku kompletnego systemu ociepleń Termo Organika kołkowanie może zostać pominięte (o ile projektant nie przewidział inaczej) przy klejeniu styropianu do ścian nowego budynku. Warunkiem jest mocowanie styropianu przy użyciu kleju  uniwersalnego Termo Organika TO-KU, który służy do przyklejania płyt styropianowych (również grafitowych) i wykonywania warstwy zbrojonej (siatka z włókna szklanego zatopiona w kilkumilimetrowej warstwie kleju).Klej należy nanosić na płytę w dwóch dopuszczalnych metodach: pierwsza metoda pasmowo-punktowa, gdzie klej nanosi się na płytę przy krawędziach tworząc tzw. ramkę i w środek nakłada się klej w postaci kilku placków 3-6 miejsc. Druga metoda polega na nałożeniu kleju na całej powierzchni płyty styropianowej przy użyciu pacy zębatej tzw. metoda "na grzebień". Druga metoda zapewnia praktycznie 100% pokrycie klejem i równomierne połączenie klejowe. Metoda szczególnie jest zalecana, gdy ściany budynku są równe.  Ważne by zastosować kompletny system ociepleń, co daje gwarancję kompatybilności poszczególnych składników systemu, wszystkie elementy systemu powinny być od jednego producenta i ujęte w dokumencie jakim jest KOT lub EOT (Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna).
    • Dzień dobry.   Prawidłowy rozkład łat dla blachodachówki IRYD Blachy Pruszyński jak na poniższym rysunku:   Zachęcam do zapoznania się z instrukcją montażu dostępną na stronie internetowej: https://pruszynski.com.pl/download.php?fid=3df09eb8.pdf   ______________________________ Blachodachówka IRYD Blachy Pruszyński:
    • Oba pola mają tą samą moc? Czasem, nawet jak nominalnie mają po np 2 kW, w realu mogą mieć dość różną... Spróbuj jeszcze raz w ten sposób, że ostudzony garnek zagotuj patrząc na stoper , potem, po wystudzeniu płyty, zrób to samo z drugim garnkiem. Ale na tym samym polu grzewczym.
    • W jaki sposób zamontować okno w połaci z blach dachowych na rąbek?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...