Skocz do zawartości

W sprawie Legalett


Gość

Recommended Posts

Chcę postawić dom szkieletowy i zastanawiam się nad sposobem ogrzewania mojego „kanadyjczyka”. Czy płyta fundamentowa Legalett się sprawdzi? Czy przy takim sposobie ogrzewania wymagany jest dodatkowe źródło ciepła np. kominek. Zastanawiam się ewentualnie nad ogrzewaniem podłogowym - czy można te dwa rodzaje ogrzewania łączyć? I w końcu jakie są koszty ogrzewania Legalett? Będę miał dom o powierzchni 120 m2 z czego wstępnie wykończony tylko parter 80m2 z ocieplonym poddaszem.
Link do komentarza
Jest to gruba płyta betonowa z kanałami, w które tłoczy się powietrze, ogrzane w jednym miejscu. Bezwładność systemu, oraz szybkość oddawania ciepła przez powietrze praktycznie uniemożliwia sterowanie temp. indywidualnie w pomieszczeniach. Akumulacja jest zaprzeczeniem sterowalności. Przy małych potrzebach ciepła ta sterowalnoćś jest niezmiernie ważna.
Link do komentarza
Witam
Płyta Legalett jak najbardziej sprawdza się w technologiach szkieletowych ze względu na mały współczynnik przenikania ciepła. Na płycie Legalett jest już kilkadziesiąt realizacji domków w systemie szkieletowym. Co do innych rodzajów ścian tez nie ma specjalnych zastrzeżeń gdyż płyta jest traktowana jako element konstrukcyjny, czyli obliczany pod konkretne realizacje.

System naszego ogrzewania ma możliwość sprzężenia z kominkiem, dzięki czemu oszczędzamy na prądzie lub gazie, kiedy palimy w kominku.
Cały system sterowany jest termostatami, co pozwala nam dobrać zróżnicowane temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Koszty realizacji są zróżnicowane, zależą od warunków gruntowych, obciążeni, typu zainstalowanych urządzeń grzewczych i kilku innych czynników.
Nasza Firma proponuje zainteresowanym oferta cenowa wysłanie następujących informacji na adres maił lub FAX:

-rzutu parteru
-przekroju pionowego
-miejsca realizacji
-proponowanych urzedzeń grzewczych (agregaty elektryczne, wymienniki ciepła)
-wstępnych warunków gruntowych tzn. gr. warstwy humusu i rodzaju gruntu, jaki przeważa na działce

Ofertę cenowa sporządzamy bezpłatnie.


Co do zastosowania dodatkowego źródła ogrzewania, nie ma już takiej potrzeby, przynajmniej na parterze.

Pozdrawiam
Tomasz Kubiński

LEGALETT® POLSKA Sp. z o.o.
80-319 Gdańsk, ul. Derdowskiego 19 A
Tel/Fax. (058) 554 - 21 - 88
Iternet - http://www.legalett.com.pl
E-mail : info@legalett.com.pl
Link do komentarza
A co sprzedawca ma napisać? Chcesz podłogowe zrób sobie kable w każdym pomieszczeniu, z termostatem, martwisz się, że pręd drogi? Daj 30 cm wełny w podłogę ścianę dach zamontuj rekuperator będzie tanio zdrowo i bez dziwolągów.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Chcę postawić dom szkieletowy i zastanawiam się nad sposobem ogrzewania mojego „kanadyjczyka”. Czy płyta fundamentowa Legalett się sprawdzi? Czy przy takim sposobie ogrzewania wymagany jest dodatkowe źródło ciepła np. kominek. Zastanawiam się ewentualnie nad ogrzewaniem podłogowym - czy można te dwa rodzaje ogrzewania łączyć? I w końcu jakie są koszty ogrzewania Legalett? Będę miał dom o powierzchni 120 m2 z czego wstępnie wykończony tylko parter 80m2 z ocieplonym poddaszem.


Wydaje mi się że w domu z poddaszem użytkowym płyta legallet się nie sprawdza bo trzeba równolegle stosować inne ogrzewanie. Trzeba ponieść koszty 2 systemów robionych przez osobne ekipy.
Link do komentarza
Jak pisałem wcześniej mieszkam w domu z płytą Legalett na parterze, a poddasze ogrzewam klasycznymi grzejnikami. Legalett jest z wymiennikami wodnymi i cały dom ogrzewa jedn układ oparty na wodnym systemie CO. Wszystko zrobiła jedna ekipa a systemy są połaczone w jeden układ, wydaje mi się, że dla wodnego Legalettu zwiększenie objętości układu CO wpływa korzystnie na działanie kotła i ekonomię systemu ogrzewania.
Link do komentarza
Wejdź na legalett ale Norwey tam masz legalett z eletrycznymi kablami grzewczymi, masz wtedy dokładne termostaty w każdym pokoju. Płcisz za każdy pokój odzielnie. A różnicę w cenie (kable sam zamontyjesz) na taki dom z automatyką i grzejnikami to koszt 5000 zł, dołóż do izolacji w podłodze 30 cm i załóż rekuperator. Zniweluje to wyższy koszt kWh.
Link do komentarza
Do Brzęczkowskiego: Weź Pan (TB) zaizoluj Legalett od środka, to kompletna bzdura, zobacz Pan (TB) zamieszczone przez siebie rysunki, nawet Pan (TB) ich nie obejrzałeś, na załaczonych przez Pana (TB) rysunkach, w Legalecie izolacja jest na zewnątrz od strony gruntu. A Pan (TB) pleciesz o izolacji od środka. Piotr
Link do komentarza
Cytat

Do Brzęczkowskiego: Weź Pan (TB) zaizoluj Legalett od środka, to kompletna bzdura, zobacz Pan (TB) zamieszczone przez siebie rysunki, nawet Pan (TB) ich nie obejrzałeś, na załaczonych przez Pana (TB) rysunkach, w Legalecie izolacja jest na zewnątrz od strony gruntu. A Pan (TB) pleciesz o izolacji od środka. Piotr


Po co te emocje ....
Ja myślę, że autor miał na mysli izolację wewn. ścian i sufitu.
Legallet oczywiście zewnętrznie. To może dać ciekawe rezultaty.
Link do komentarza
No dobra no to może mi ktoś odpowie czy:

1. ściana jednowarstwowa o gr 36,5 z betonu komurkowego.
2. system ogrzewania Legalett z kominka i rezerwowo piec wielofukcyjny.
3. wewnątrz nida.
4. na zewnątrz tynk.
5. strych nie użytkowy a na stropie 30 cm wełny.
6. okna plastikowe a szyba 1,1.
7. rekuperacja całego domu.

Czy bedzie ciepło ???
Wiem jakby palić ostro to zawsze będzie ciepło.
Ale czy to wszystko ma sens ???
Czy to dobry wybór icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...