Skocz do zawartości

WYCENA: centralnego, kanalizacji, wody i solary?


anet162

Recommended Posts

Witam mam pytanie ile może wynieść koszt centrl. ogrzew. kocioł 17kw +went+ ster. (węgiel, drewno), inst.wody oraz kanalizacji, solary,materiały i robocizna (dom powierzchni użytkowej 100m/2, 11 punktów centralnego, ogrzewanie podłogowe na 20m/2) nam wycenili wszystko w sumie na 27tyś. Czy to dużo? Ja nie mam pojęcia...
Link do komentarza
Cytat

Witam mam pytanie ile może wynieść koszt centrl. ogrzew. kocioł 17kw +went+ ster. (węgiel, drewno), inst.wody oraz kanalizacji, solary,materiały i robocizna (dom powierzchni użytkowej 100m/2, 11 punktów centralnego, ogrzewanie podłogowe na 20m/2) nam wycenili wszystko w sumie na 27tyś. Czy to dużo? Ja nie mam pojęcia...



nam wycenili kanalizację, wodę, ogrzewanie [gaz], podłogówkę w wiatrołapie, przedpokoju, łazience i wc + wentylacja mechaniczna [rekuperator i rozprowadzenie] na jakieś 30 tysięcy. bez kaloryferów
[okolice Wrocławia]
Link do komentarza
Cytat

nam wycenili kanalizację, wodę, ogrzewanie [gaz], podłogówkę w wiatrołapie, przedpokoju, łazience i wc + wentylacja mechaniczna [rekuperator i rozprowadzenie] na jakieś 30 tysięcy. bez kaloryferów
[okolice Wrocławia]


[font="Arial"][/font]
Witam,
dołączę do tematu gdyż jest to dla mnie również sprawa na topie. Poza tym również zamieszkuję w Przemyślu i zastanawiam się co tyle może kosztować przy tej powierzchni domu ?
Myślę ze lwią część kosztów inwestycji pochłonął rekuperator.
Ja przyjąłem nieco inną metodę, udałem się do składów, sklepów, wykonawców etc. którzy specjalizują się w danym zagadnieniu;
kominki i system DGP, co, cwu, kanalizacja, instalacja elektryczna, etc.
Uważam że przy mojej powierzchni domu 180 użytkowej 250 m2 całkowitej zmuszony był bym do niemal podwojenia nakładów finansowych.
Niektóre punkty sprzedaży mają usługę montaż gratis lub za niską kwotę, niewspółmierną do stawek obowiązujących w danym regionie.
Korzystam do tej pory z tego systemu i uważam że bardzo ograniczyłem koszty. Jest co prawda negatywna strona tego działania; po prostu trzeba się nabiegać i naszukać wykonawcy taniego uczciwego i solidnego ale nie muszę przekonywać jaka jakość wykonanej pracy jest przez specjalistę w danej dziedzinie.
Mając na uwadze region płd-wsch polski moim zdaniem to dużo przy tej powierzchni domu.
icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...