Skocz do zawartości

BALTAZAR / DOMENA


RafalT88

Recommended Posts

Witam

Zanim kupiłem projekt Baltazar, długo szukałem osób zainteresowanych tym domem. Teraz jestem już posiadaczem projektu i powoli szykuję się do budowy. Przygotowałem kosztorys budowy (wydaje mi się że dość dokładny) stanu surowego zamkniętego. Z chęcią podzielę się wszystkimi wyliczeniami bo sam jestem ciekawy na ile te wyliczenia są bliskie prawdy. Jeżeli jest ktoś kto chciałby porozmawiać o tym projekcie to prosze się odezwać.

gallery_16584_443_8702.jpggallery_16584_443_21696.jpg
Pozdrawiam
Rafał

Link do komentarza
Ja także bardzo długo wybierałem projekt, ale myślę że znalazłem najbardziej zbliżony do moich potrzeb. Realizuję Baltazara zgodnie z projektem, jedynie ścianę kolanową podniosłem o 20 cm, buduję z Ytonga 36,5 cm. Obecnie jestem na etapie wieńca, myślę że do połowy lutego wejdą fachowcy od dachu. Jestem ciekawy ile założyłeś sobie na stan surowy zamknięty. Jak Cię interesuję to podam kwotę realizacyjną. Pozdrawiam gorąco i prosze o częstą wymianę poglądów.
Link do komentarza
Bardzo się cieszę, że wreszcie spotkałem kogoś kto realizuje już ten projekt. Ja w swojej dokumentacji też zażyczyłem sobie podniesienie ścianki kolankowej tak, aby nad garażem powstał pokój. Co do kosztorysu to mam go w formie Excela może uda mi się to jakoś załączyć. Jeżeli się nie uda to poniżej przedstawiam podstawowe pozycje:

RAZEM – 282 700 zł

Roboty poziomu „0” (zawiera izolacje i ocieplenie) – 36 500 zł
- Ławy fundamentowe ->7 800 zł
- Ściany fundamentowe -> 6 800 zł
- Podłoga na gruncie -> 15 400 zł
- Robocizna -> 6 500 zł

Roboty poziomu „1” - (zawiera ocieplenie) – 61 300 zł
- Ściany zew. i wew. -> 16 600 zł
- Przewody kominowe -> 8 000 zł
- Strop Terriva 1 + wieńce -> 23 700 zł
- Robocizna -> 13 000 zł

Poddasze i dach (zawiera ocieplenie) - 80 600 zł
- Ściany kolankowa i wewnętrzne -> 6 200 zł
- Więźba i pokrycie dachowe -> 42 300 zł
- Robocizna -> 32 100 zł

Stolarka okienna i drzwiowa + robocizna – 39 000 zł
Instalacja elektryczna (dam rade zrobić sam) – 4 000 zł
Instalacja sanitarna (z piecem i kaloryferami) – 13 500 zł
Schody według oferty (drewniane) – 17 000
Kominek z płaszczem wodnym – 10 000 zł
Tynkowanie agregatem -- 5 800 zł
Wylewki cementowe – 2 000 zł
Rynny – 3 000 zł
Robocizna instalacyjno sanitarna – 10 000 zł

Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w Twoim przypadku. Które pozycje są zaniżone a które przestrzelone?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich, którym spodobał się BALTAZAR!
Od dłuższego czasu wybieramy z mężem projekt naszego przyszłego domu, wreszcie wybraliśmy Baltazara.
W związku z tym mam pytanko: czy mógłby mi ktoś przysłać zdjęcia z realizacji, konkretnie jak prezentuje się wnętrze domu czy jest duże poddasze??mój mail iwi83@interia.pl
Jeśli byłaby możliwość zobaczenia na żywo tego domku...mieszkamy blisko Kielc!
pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Ja niestety przygotowuje się do budowy więc nie mogę zaprezentować żadnych zdjęć, ale przyłączam sie do apelu i prośby, sam bym z chęcią pooglądał jak zdjęcia z realizacji. I tu trzeba się uśmiechnąć icon_biggrin.gif do forumowicza zbiluk, który właśnie buduje tą sympatyczną chałupkę.

Mam pytanie czy zwróciliście uwagę jak nisko osadzone jest okon w kuchni nad zlewem. Mam program do meblowania z IKEA i kiedy zacząłem meblować kuchnie okazało się, że kran uniemożliwia otwarcie okna. Wniosek: albo zmienić lokalizację zlewu (ja jednak chcę mieć go pod oknem) albo zmniejszyć otwór okienny (i tak chyba zrobię).

ps. co sądzicie o kosztorysie?

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kolego Rafale!
czy może masz ten projekt i rysunki w PDF i mógłbyś mi przesłać, bo szukałam w internecie ale niestety nic nie ma.



Mam ale jak to zrobić? Jeżeli chcesz to podaj adres E-mail to przślę PDF (może być wysłany za pomocą prywatnej wiadomości jeżeli nie chcesz prezentować adresu na forum)
Link do komentarza
Koszty mojej budowy łacznie z dachem i oknami połaciowymi, ze ściankami działowymi oraz wentylacją to kwota 210 tys. zł brutto /wraz z podatkiem Vat/. Dużo wydałem na stan zero bardzo wysoki stan wód gruntowych /53 tys. zł/, zdecydowłąem się na Ytong , koszty ścian wyższe ale zaoszczędze na elewacji. Sądze że twoje szacunki są bardzo optymistyczne/ poza stanem 0 mój kosztorys jest zbliżony do projektanta/
Link do komentarza
Cytat

Koszty mojej budowy łacznie z dachem i oknami połaciowymi, ze ściankami działowymi oraz wentylacją to kwota 210 tys. zł brutto /wraz z podatkiem Vat/. Dużo wydałem na stan zero bardzo wysoki stan wód gruntowych /53 tys. zł/, zdecydowłąem się na Ytong , koszty ścian wyższe ale zaoszczędze na elewacji. Sądze że twoje szacunki są bardzo optymistyczne/ poza stanem 0 mój kosztorys jest zbliżony do projektanta/



Rozumiem że założyłem za dużo, ale z drugiej strony brałem do wyliczenia naprawdę najświeższe ceny. W moim kosztorysie założyłem również koszty instalacji sanitarnych, elektrycznej, schody i kominek z płaszczem wodnym. Gdyby to odliczyć to zbliże się do kwoty 250 000.

Cieszy mnie to że można to zrobić taniej, wynika z tego że musiałem gdzieś przesadzić. Jest więc nadzieja icon_biggrin.gif

Pozdrawiam i bardzo, bardzo proszę o zdjęcia
Rafał
Link do komentarza
Jeśli chodzi o wysokość umieszczenia okien w kuchni to się zgadza 85 cm od podłogi, ja zostawiłem jak w projekcie zamiast parapetu w kuchni wykończę glazurę będzie około 87-88 cm, wysokość mebli kuchennych z blatem 5 cm 87 cm, okna oszerokośći 150 cm, dzielę na pół, obecnie ma takie szerokoe okna w domu i jest to duży problem, okno bardzo ciężkie, wymaga częstej regulacji. Proszę zwrócić uwagę na wymiary drzwi wewnętrznych w murze 100x210 to jest za dużo jak standrdowe drzwi powinno być 88x207. Jeśli masz ten projekt w wersji elektronicznej to też będę wdzięczny moj mail z.lukowiak@op.pl
Link do komentarza
wracając do kosztów to twoje założenia są bardzo zbliżone do mojej realizacj /te same etapy prac/, pisząc o optymiżmie mam na myśli tynki wewnętrzne za 5800 zł, czy instalacje.
Moje założenie tynki wewnętrzne z agregatu plus regipsy wraz z ociepleniem 27000 zł
Instalacje wszystkie 65000 /ogrzeabie podłaogowe na dole - użytkuję 11 lat i jestem bardzo zadowolony.
Napisz jakie masz przemyślenia odnośnie ocieplania poddasza czy wełna 180 mm wystarczy czy dołożyć jescze 50mm niędzy stelażem. Muśzę podjąć decyzje szybko.
Link do komentarza
Cytat

wracając do kosztów to twoje założenia są bardzo zbliżone do mojej realizacj /te same etapy prac/, pisząc o optymiżmie mam na myśli tynki wewnętrzne za 5800 zł, czy instalacje.
Moje założenie tynki wewnętrzne z agregatu plus regipsy wraz z ociepleniem 27000 zł
Instalacje wszystkie 65000 /ogrzeabie podłaogowe na dole - użytkuję 11 lat i jestem bardzo zadowolony.
Napisz jakie masz przemyślenia odnośnie ocieplania poddasza czy wełna 180 mm wystarczy czy dołożyć jescze 50mm niędzy stelażem. Muśzę podjąć decyzje szybko.



No, muszę przyznać że z instalacjami to mnie przybiłeś choć czułem że to mam nie doszacowane. Jeżeli chodzi o tynkowanie z agregaru to właśnie mój znajomy skończył tynkować po stawce 25 zł/m2 (materiał + robocizna)

Co do ryzunków to prześle Ci na skrzynkę

ps.Siedzę już jakiś czas nad rysunkami stropu i jedna rzecz mi nie pasuje. Dlaczego wieniec W2 części garażowej schodzi (według podanych wymiarów) poniżej wieńca W1 części podwyższonej? Czegoś tu nie rozumiem. Czy z wieńcami nie miałeś żadnego problemu?
Link do komentarza
Jeśli chodzi o wieńce to nic mi fachowcy nie mówili, nażekali tylko na lukarny i skośne zbrojenie.
Jeśli chodzi tynki wewnętrzne to u nas nawet taniej 22 zł/m2 ale tego jest 600 m2 to daje kwotę 13200 plus regipsy wraz z wełną około 240 m2x 67 zł = 16080 zł /wełna 23 zł+7 zł regips stelaże i ine pierdoly 2 zł+ 35 zł robocizna gotowe do malowania= 67 zł
wylanie około 230 m2 podłóg x30 zł =6900 zł nie 2000 zł
Link do komentarza
Kosztorys według firmy Domena - autora projektu /kupiłem od nich kosztorys/ łaczny bez zagospodarowania terenu ogrodzenia, nie uwzględniono też żadznych instalacji to kwota 327 tys+Vat z instalacjami około 390 +Vat
według mnie kosztorys materiałowo jest ok natomiast robocizna brutto całości 55 tys mocno zaniżono, szacuję że do tej robocizny trzba dołożyć ze 30-40%.
Link do komentarza
Cytat

Kosztorys według firmy Domena - autora projektu /kupiłem od nich kosztorys/ łaczny bez zagospodarowania terenu ogrodzenia, nie uwzględniono też żadznych instalacji to kwota 327 tys+Vat z instalacjami około 390 +Vat
według mnie kosztorys materiałowo jest ok natomiast robocizna brutto całości 55 tys mocno zaniżono, szacuję że do tej robocizny trzba dołożyć ze 30-40%.


aż mnie zatkało..... icon_surprised.gif To stan zamknięty z instalacjami i tynkami to prawie 400 000 zł???
Link do komentarza
Kolego Rafale, swój kosztorys Ci wysląłem, przeglądałem Twoją adaptację projektu wysoko podnisłeś ścianę kolanową /123 cm/ ja do 103. Powiedz dlaczego adoptujący ne uwzględnił Ci wysokośc poddasza użytkowego, zgodnie z tą adaptacją pomieszczenia na górze będziesz miał powyż 3 m / powinna być obniżona podłaoga strychu/
Link do komentarza
Cytat

Kolego Rafale, swój kosztorys Ci wysląłem, przeglądałem Twoją adaptację projektu wysoko podnisłeś ścianę kolanową /123 cm/ ja do 103. Powiedz dlaczego adoptujący ne uwzględnił Ci wysokośc poddasza użytkowego, zgodnie z tą adaptacją pomieszczenia na górze będziesz miał powyż 3 m / powinna być obniżona podłaoga strychu/



Przyznam szczarze, że nie zwróciłem na to uwagi. Z tego wygląda że adoptujący poszedł na łatwizne bo inaczej żeby zachować wymiar musiał by chyba zaingerować w konstrukcje więźby. Faktycznie wolałbym standardową wysokość, myślisz że powinienem się do niego udać? Mam prawo żądać korekty bez dopłaty.

Ale numer nie zauważyłem tego......Dzięki za podpowiedź.

Rafał
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam. my z mężem też wybraliśmy projekt Baltazar. mam nadzieje że jest to trafny wybór. jesteśmy na etapie zalania stropu, czekamy teraz aż murarze wejdą na górę i dokończą swoje dzieło. już nie możemy doczekać się naszego domku. chętnie obejrzelibyśmy postawiony już taki domek żeby zorientować się jak on wygląda w całej okazałości. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

witam. my z mężem też wybraliśmy projekt Baltazar. mam nadzieje że jest to trafny wybór. jesteśmy na etapie zalania stropu, czekamy teraz aż murarze wejdą na górę i dokończą swoje dzieło. już nie możemy doczekać się naszego domku. chętnie obejrzelibyśmy postawiony już taki domek żeby zorientować się jak on wygląda w całej okazałości. icon_smile.gif



Dawno tu nie zaglądałem. Miałem zacząć budowę już teraz ale niestety muszę się jeszcze wstrzymać do sierpnia. Czy Masz jakieś zdjęcia z budowy. Jak by dało radę będę wdzięczny, choćby ściany parteru icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Jak znajdę trochę czasu to zamieszczę zdjęcia z budowy. Obecnie wszystko mnie denerwuje na budowie, kladę dachówkę /fachowcy ułożyli już 1/3 dachu, ale musieli zdjąć bo źle ponabijali łaty/, myślę że zaraz po majowych świetach będzie koniec. Wczoraj zamontowałem okna i bramę garażowę, budowę zamknąłem.
Denerwują mnie bardzo słupy na poddaszu 14 i 16cm, ścianka działowa 12 cm, jak to otynkować, niewielki bład spowaodoał że problem jest z dwóch stron, fachowcy nie zlicowali tego idealnie, bład 2 cm w/g nich to nie błąd a jak ja je teraz obrobie to mój problem. Jeśli nie jesteście na tym etapie nie powielajcie mojego błędu przeprojektujcie na stalowe, a jak możecie to doradźcie co robić.
Link do komentarza
Cytat

Jak znajdę trochę czasu to zamieszczę zdjęcia z budowy. Obecnie wszystko mnie denerwuje na budowie, kladę dachówkę /fachowcy ułożyli już 1/3 dachu, ale musieli zdjąć bo źle ponabijali łaty/, myślę że zaraz po majowych świetach będzie koniec. Wczoraj zamontowałem okna i bramę garażowę, budowę zamknąłem.
Denerwują mnie bardzo słupy na poddaszu 14 i 16cm, ścianka działowa 12 cm, jak to otynkować, niewielki bład spowaodoał że problem jest z dwóch stron, fachowcy nie zlicowali tego idealnie, bład 2 cm w/g nich to nie błąd a jak ja je teraz obrobie to mój problem. Jeśli nie jesteście na tym etapie nie powielajcie mojego błędu przeprojektujcie na stalowe, a jak możecie to doradźcie co robić.



powiem szczerze, że w życiu bym na to nie wpadł jak oglądałem projekt. Zastanawiam się ile jeszcze takich rzeczy wyjdzie w czasie pracy. Rozumiem, że chodzi o to że słupy SD1 (14x14) i SD2(16x16) są grubsze niż sama ścianka działowa, która ma grubość 12 cm. Przyznam się że nie mam pomysłu co z tym zrobić. Gdybyś miał nie otynkowaną ściankę to można by wykończyć karton-gipsem tak, aby zniwelować nierówności . Jeden wniosek jaki mi się nasuwa teraz po przeczytaniu Twojego wpisu to taki żeby budować scianki działowe na poddaszu z bloczków 24 cm. W tedy słup będzie "chudszy" niż ścianka.

Ale numer.... icon_confused.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam po długiej przerwie, jestem ciekaw co u Was słychać Baltazarowicze icon_biggrin.gif . Muszę się pochwalić, że w końcu rozpocząłem swoją budowę!!! Po 2 latach oglądania, czytania, liczenia...w końcu się to stało. Pierwsze koty za płoty - kończę właśnie fundamenty i spodziewam się, że do końca listopada zakończę stan "0".

Jestem bardzo ciekawy jak postępy na Twojej budowie "Zbiluk"

pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Cytat

Witam po długiej przerwie, jestem ciekaw co u Was słychać Baltazarowicze icon_biggrin.gif . Muszę się pochwalić, że w końcu rozpocząłem swoją budowę!!! Po 2 latach oglądania, czytania, liczenia...w końcu się to stało. Pierwsze koty za płoty - kończę właśnie fundamenty i spodziewam się, że do końca listopada zakończę stan "0".

Jestem bardzo ciekawy jak postępy na Twojej budowie "Zbiluk"

pozdrawiam serdecznie




Witam. Walczę z budową Baltazara, jestem na etapie kończenia łazienki górnej, dolna już gotowa.
W przyszłym tygodniu montaż schodów i drzwi wewnetrznych. Środek domu juz na ukończniu, poza oczywiscie meblami, kuchnią itp. Na zewnetrz mnóstwo roboty:
ogrodzenie przód, ogród z nawiezieniem ziemi, tarasy i balkony, podjazdy i elewacja . Prace zewnetrzne przewidzialem na wiosnę. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo samozaparcia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
"Spotkałem" ostatnio na forum Andrzeja101, który również rozpoczął budowę Baltazara:

Cytat

Witam budujących Baltazara. Ja zaczołem budowe 5 listopada .Wybrałem wersje z garażem G2. Zrezygnowałem ze słupa w jadalni.Powiększyłem okno przy jadalni, taras powiększyłem i odwróciłem schody na strone jadalni, łazienke u góry zrobie zamiast pokoju nr 5,sypialnie w pokoju nr4.Zastanawiam się czy schody na piętro zrobić lane czy na zamówienie.Następnym razem dołącze zdjecia.Pozdrawiam.



Andrzej101, zapraszam do klanu i zachęcam do wpisów. Może inne osoby zainteresowane tym projektem skorzystają z Twoich pomysłów icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Patrząc po statystykach odwiedzin sporo jest osób przeglądających klan. Ciekawe czy ktoś jeszcze kupił projekt Bltazara a może nawet zaczął budowę.




Witam wszytskich,
właśnie 17 grudnia 2009 otrzymałem zakupiony projekt Baltazra 2 lustro. Jestem na etapie ustalania z architektką zmian, których mam kilkanaście. Nie analizowąłem jeszcze żadnych kosztów. Mam nadzieję w styczniu złożyć papiery o pozwolenie na budowę, bowiem wszytskie inne kwity chyba posiadam.
Działka jest uzbrojona, stoi na niej stary dom do rozbiórki. MOze wiosną uda się ruszyć z fundamentami. Pozdrawiam wszytskich Baltazorwiczów, chętnie obejżę wasze zmiany w projekcie oraz może fotki. Jak by ktoś miał ochotę i czas, proszę wysyłać na mój adres: piko12@poczta.onet.pl, ja również będę się rewanżował , tym co mam.
pozdr.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszytskich,
właśnie 17 grudnia 2009 otrzymałem zakupiony projekt Baltazra 2 lustro. Jestem na etapie ustalania z architektką zmian, których mam kilkanaście. Nie analizowąłem jeszcze żadnych kosztów. Mam nadzieję w styczniu złożyć papiery o pozwolenie na budowę, bowiem wszytskie inne kwity chyba posiadam.
Działka jest uzbrojona, stoi na niej stary dom do rozbiórki. MOze wiosną uda się ruszyć z fundamentami. Pozdrawiam wszytskich Baltazorwiczów, chętnie obejżę wasze zmiany w projekcie oraz może fotki. Jak by ktoś miał ochotę i czas, proszę wysyłać na mój adres: piko12@poczta.onet.pl, ja również będę się rewanżował , tym co mam.
pozdr.



Piko12 witamy w klubie !!!!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Wielkie dzięki Rafale za parametry ścian.
Na pewno już wiesz z jakiego materiału będziesz budował mury. Ale chętnie bym wysłuchał Twojej rady.Ja wstępnie przymierzam się do pustaków ceramicznych(MAX lub Eder).Niektórzy mówią mi,żeby najlepiej budować ścinę o grubości 25cm +13 lub 15cm ocieplenie.Czy Rafał jest to dobre rozwiązanie? A może zastosować jakiś inny pomysł?Szukam pustaków dobrych ale nie najdroższych.A jaki najlepiej zastosować styropian?Może znasz ceny tych materiałów na dzień dzisiejszy?Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Wielkie dzięki Rafale za parametry ścian.
Na pewno już wiesz z jakiego materiału będziesz budował mury. Ale chętnie bym wysłuchał Twojej rady.Ja wstępnie przymierzam się do pustaków ceramicznych(MAX lub Eder).Niektórzy mówią mi,żeby najlepiej budować ścinę o grubości 25cm +13 lub 15cm ocieplenie.Czy Rafał jest to dobre rozwiązanie? A może zastosować jakiś inny pomysł?Szukam pustaków dobrych ale nie najdroższych.A jaki najlepiej zastosować styropian?Może znasz ceny tych materiałów na dzień dzisiejszy?Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.



Ekspertem to nie jestem, ale jeżeli pytasz o moje zdanie to z całą pewnością (w mojej opinii) należy budować dom ze ścianami 2W czyli pustaki + ocieplenie. W naszym projekcie mamy tylko ścianę 36 cm. Osobiście obawiam się takiego sposobu budowania bo prawie jestem pewien, że błędy przy murowaniu pojawią się a za tokowe będę w przyszłości płacił w postaci rachunków za ciepło. Jeżeli jesteś przekonany co do tego to pozostaje wybór pustaka. Najtańszą opcją wydaje się być standardowy bloczek z betonu kom. SOLBET 24 cm + 12 cm styropian - wtedy mamy projektową grubość ściany. Grubszy styropian też nie jest problemem. Jestem zdecydowany na solbet bo jest tani, łatwo się obrabia w czasie budowy (przycinanie, kucie bruzd pod instalację) i ma dobre parametry cieplne. Co do cen możesz przyjąć że bloczek Solbetu 24 cm to cena ok. 8,5 brutto za sztukę (1700 szt x 8,5 = 14 500 zł). Styropian to z 1 m3 ok 100 zł - nie są to aż tak duże pieniądze.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
Witam,

Właśnie kupiliśmy projekt BALTAZAR. Najbardziej odpowiada naszym potrzebom.
Przeczytałam wszystkie dotychczasowe wpisy na forum dotyczące budowy tegoż domku.

Jesteśmy z mężem na etapie załatwiania formalności do uzyskania pozwolenia na budowę.
Mamy nadzieję załatwić wszystko do końca kwietnia i w maju zacząć naszą przygodę z BALTAZAREM na dobre.

Nie ukrywam, że najbardziej to chciałabym zobaczyć ten dom na żywo.
Jednak z tego co się orientuję w naszych okolicach (pomorskie) nikt takiego nie buduje.
Jeśli jest ktoś z województw ościennych, który wyraziłby chęć pokazania nam swojego Baltazara, to proszę o kontakt na: arrow2@wp.pl.

Będziemy wdzięczni.

Póki co dziękujemy wszystkim za dołączanie zdjęć i dzielenie sie doświadczeniami.

My również mamy zamiar naszą budowę opisywać icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Witam, zdecydowaliśmy się z mężem na baltazara 2g, budowę chcemy zacząć na przelomie kwietnia , maja, aczkolwiek nim zaczniemy chcielibyśmy zobaczyć domek w realu, jeśli na forum znalazłaby sie osoba chętna do pokazania nam wybudowanego już domu, moze być stan surowy, bylibysmy bardzo wdzięczni, jestesmy z okolic Wrocławia. Proszę o kontakt czarnyakm@interia.pl. Pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "BALTAZAR"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...