Skocz do zawartości

JAKIE LISTWY PRZYPODŁOGOWE??


taga34

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów:)
Zamierzam odświeżyć mieszkanie i zmienić podłogę na panele. O ile już nieco wiem na temat paneli (w sensie ścieralności itp) o tyle mam kłopot z listwami. icon_sad.gif
Mam mieszkanie w starym budownictwie i równość ścian pozostawia wiele do życzenia... Jakie listwy byście mi polecili, żeby ukryć te krzywizny i jednocześnie,żeby miały estetyczny wygląd?
Będę wdzięczna za rady i porady.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję serdecznie, ale chodziło mi o listwy przypodłogowe, a nie listwy progowe...



witaj, ja też nie mam jeszcze list przypodłogowych w domu i na wiosnę mam zamiar to uzupełnić.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby nakleić na ścianę cokoły z obszytej wykładziny, ale chyba do paneli to nie pasuje. Może byłoby lepiej zastosować listwy świerkowe lub sosnowe, które łatwo można wyginać i pomalować je na odpowiedni kolor np. biały w skandynawskim stylu. jeśli pojawią się jakieś szczeliny można je uzupełnić akrylem icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witaj, ja też nie mam jeszcze list przypodłogowych w domu i na wiosnę mam zamiar to uzupełnić.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby nakleić na ścianę cokoły z obszytej wykładziny, ale chyba do paneli to nie pasuje. Może byłoby lepiej zastosować listwy świerkowe lub sosnowe, które łatwo można wyginać i pomalować je na odpowiedni kolor np. biały w skandynawskim stylu. jeśli pojawią się jakieś szczeliny można je uzupełnić akrylem icon_smile.gif


Do paneli to chyba właśnie raczej drewniane. Ja też zastanawiam się nad tym problemem bo moje listwy się poodklejały. Mam zamiar zrobić je z szerokich desek sosnowych i porządnie przykręcić do ściany kołkami rozporowymi bo poprzednie klejone nie wytrzymały próby czasu.
Link do komentarza
Ja do swoich paneli dałam listwy pvc-nie wiem jak dokładnie sie nazywaja-są z tworzywa powleczonego prawie dokładnie tym samym co panele.Przedtem miałam drewniane,ale przy moich krzywych ścinach w starym domu nie badzo się spisały.Te fajnie sie dopasowują do krzywizny ściany bo są elastyczne.Trzeba tylko dać odpowiednia ilość kołków rozporowych na scianę...A wybór w kolorystyce jest taki sam jak w panelach.
Link do komentarza
Cytat

Ja do swoich paneli dałam listwy pvc-nie wiem jak dokładnie sie nazywaja-są z tworzywa powleczonego prawie dokładnie tym samym co panele.Przedtem miałam drewniane,ale przy moich krzywych ścinach w starym domu nie badzo się spisały.Te fajnie sie dopasowują do krzywizny ściany bo są elastyczne.Trzeba tylko dać odpowiednia ilość kołków rozporowych na scianę...A wybór w kolorystyce jest taki sam jak w panelach.


Moi teściowie też mają takie listwy są one do kupienia w każdym markecie budowlanym i sklepie z pokryciami podłóg, ja też takie u siebie położę. Teściowie mieszkają w bloku z wielkiej płyty i ściany tam są dalekie od ideału, a te listwy świetnie się spisały.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Hej. Wiesz co ja też mam ściany krzywe bo mieszkam w starym bloku i miałem podobny problem. listwy kupiłem ze stronki multiplexi i jestem bardzo zadowolony, nie miałem problemu przy ułożeniu ich przy moich krzywych ścianach. cena ok, przesyłka szybka. POLECAM



Nie podoba mi się ta forma kryptoreklamy - do tego służą na forum odpowiednie działy .

Natomiast w temacie - listwy z pcv to dobry wybór , są elastyczne na tyle że zakryją krzywizny ścian na pewno lepiej niż drewniane . Mam u siebie zamontowane przy panelach listwy pcv - do nabycia w każdym markecie budowlanym w pełnych systemach z narożnikami , łącznikami i końcówkami.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów:)
Zamierzam odświeżyć mieszkanie i zmienić podłogę na panele. O ile już nieco wiem na temat paneli (w sensie ścieralności itp) o tyle mam kłopot z listwami. icon_sad.gif
Mam mieszkanie w starym budownictwie i równość ścian pozostawia wiele do życzenia... Jakie listwy byście mi polecili, żeby ukryć te krzywizny i jednocześnie,żeby miały estetyczny wygląd?
Będę wdzięczna za rady i porady.
Pozdrawiam



W Brico Depot i tym samym w Castoramie mają bardzo fajne listwy pcv (arbiton ) .duży wybór kolorów, kanał na przewody zamykany od przodu, bardzo elastyczne, fajne narożniki i wszelkiego rodzaju końcówki, polecam z własnego doświadczenia. Mam je w całym domu i przy wykładzinach i płytkach. Posiadają miękkie obrzeża co powoduję, że brud nie dostaje się pod listwę. W poprzednim domu posiadałem listwy mdf oklejane wzorem. Bardzo ciężko się je zakładało. U mnie ściany wykończone są płytami GK i listwy zostały przykręcone do płyt stosując metodę wkręcanie wkrętów pod skosem - co daje pewność mocowania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

W Brico Depot i tym samym w Castoramie mają bardzo fajne listwy pcv (arbiton ) .duży wybór kolorów, kanał na przewody zamykany od przodu, bardzo elastyczne, fajne narożniki i wszelkiego rodzaju końcówki, polecam z własnego doświadczenia. Mam je w całym domu i przy wykładzinach i płytkach. Posiadają miękkie obrzeża co powoduję, że brud nie dostaje się pod listwę. W poprzednim domu posiadałem listwy mdf oklejane wzorem. Bardzo ciężko się je zakładało. U mnie ściany wykończone są płytami GK i listwy zostały przykręcone do płyt stosując metodę wkręcanie wkrętów pod skosem - co daje pewność mocowania.

Pozdrawiam



Te listwy to np. LM 55 lub LM 60 - są albo dzielone na pół albo albo z wyciąganym środkowym paskiem i mocowane na kołki / wkręty bezpośrednio do ściany .
Kolorystyka jest bardzo bogata bo aż 42 dekory .
Pozdrawiam
www.pokrycia-podlogowe.pl
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...