Skocz do zawartości

działka rolna


Klakierek

Recommended Posts

Witam
Jestem właścicielem działki rolnej 0,5ha -spadek,są to grunty klasy 2/3. W planie zagodpodarowania przestrzennego nie przewidziano przekształcenia tej działki w budowlaną. Moje pytania brzmi:
Czy mogę na tej działce wybudować np stodołę w celu chowu bydła i równocześnie zamieszkać na niej?
Jaki jest sposób by budować dom mieszkalny na w/w działce?
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
wydaje mi sie że najlepszym sposobem będzie odrolnienie działki i wnioskowanie o pozwolenie na budowę.Aby wybudować oborę (stodoła służy do magazynowanie zbiorów), musiałbyś prowadzić działalnośc rolniczą, a aby ją prowadzić trzeba mieć minimum 1,01 ha, oraz być ubezpieczonym w KRUS-ie, a takowej ziemi zapewne nie posiadasz. Jeżeli chodzi o odrolnienie to w przypadku klasy 1, 2 i 3 jest to związane z kosztami z których ziemie klasy 4, 5 i 6 są zwolnione
Link do komentarza
Witam icon_biggrin.gif

moja sprawa sama się rozwiązała, okazało sie bowiem, że część ziemi którą posiadam jest budowlana (jakieś 600m2). W urzędzie gminy ktoś się pomylił (nie wiem czy celowo czy zwykłe przeoczenie). Byłem już u architekta o geodety---> orzekli, że budowa domu jest możliwa.
Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę powodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...