Skocz do zawartości

instalacja elektryczna- 41 zl od punktu.Czy to drogo ?


Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich.
Wlasnie skonczylem budowe domu http://pprojekt.pl/projekt407-filipek,opis.html i jetem na etapie rozprowadzania inst.elektrycznej.
Znalazlem elektryka, ktory powiedzial mi 41 zl od punktu Z JEGO MATERJALEM. Co sadzicie ? z gory dziekuje za kazda cenna uwage. Pozdrawiam.




Najważniejsze pytanie jest takie, co on rozumie przez ten "punkt"? Dla jednych jest to każde gniazdo i lampa, a dla innych punktem jest gniazdo, lampa, włącznik, puszka połączeniowa i położony przewód za każde 10 metrów bez puszki czy kontaktu. Ten punkt z samego przewodu potrafi nabić kasę, ponieważ metry lacą, a na końcu jest tylko jedno gniazdo (np. lodówka, bojler, kuchenka.
Najbezpieczniej rozmawiać o cenie za całość. Uniknie się wtedy przykrych niespodzianek przy podliczaniu tych "tańszych" punktów
Link do komentarza
Cytat

Najważniejsze pytanie jest takie, co on rozumie przez ten "punkt"? Dla jednych jest to każde gniazdo i lampa, a dla innych punktem jest gniazdo, lampa, włącznik, puszka połączeniowa i położony przewód za każde 10 metrów bez puszki czy kontaktu. Ten punkt z samego przewodu potrafi nabić kasę, ponieważ metry lacą, a na końcu jest tylko jedno gniazdo (np. lodówka, bojler, kuchenka.
Najbezpieczniej rozmawiać o cenie za całość. Uniknie się wtedy przykrych niespodzianek przy podliczaniu tych "tańszych" punktów



41 zł od punktu to bardzo nie drogo. tak jak pisze bartas kwestią jest interpretacja punktu przez elektryka.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich.
Wlasnie skonczylem budowe domu http://pprojekt.pl/projekt407-filipek,opis.html i jetem na etapie rozprowadzania inst.elektrycznej.
Znalazlem elektryka, ktory powiedzial mi 41 zl od punktu Z JEGO MATERJALEM. Co sadzicie ? z gory dziekuje za kazda cenna uwage. Pozdrawiam.



Witam. 41 złotych z materiałem to dobra cena, mnie tyle mniej/wiecej wyszło za instalacje (dom 185m2) Tylko że ja płaciłem 20 zł. za punkt + mój materiał, punktów było ok 130 a za materiał 2800zł. Jeśli chodzi o punkty to u mnie liczony jako punkt było; gniazdo,światło (nieważne czy podwójne), wyłącznik. Rozdzielnia "kosztowała" ilość bezpieczników razy punkt, uziemienie 3 punkty (włącznie z wkopaniem) Całość zmieściłem w 5,5tyś.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...