Skocz do zawartości

Co oznacza działka rolno-budowlana z WZ


marcinPL

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Znalazłem interesującą mnie ofertę jednak w opisie działki jest napisane że jest to działka rolno-budowlana, która posiada Warunki Zabudowy. Co może oznaczać że działka jest rolno-budowlana?

Druga sprawa, na działce znajdują się pojedyncze niewielkie drzewa (około 2,5 metra) i krzewy. Jeśli działka posiada WZ ze wskazaniem na budowę domu jednorodzinnego to pozwala nam to na wycięcie drzew bez ponoszenia dodatkowych kosztów ?

Dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam Serdecznie,

Znalazłem interesującą mnie ofertę jednak w opisie działki jest napisane że jest to działka rolno-budowlana, która posiada Warunki Zabudowy. Co może oznaczać że działka jest rolno-budowlana?

Druga sprawa, na działce znajdują się pojedyncze niewielkie drzewa (około 2,5 metra) i krzewy. Jeśli działka posiada WZ ze wskazaniem na budowę domu jednorodzinnego to pozwala nam to na wycięcie drzew bez ponoszenia dodatkowych kosztów ?

Dziękuję i pozdrawiam.



Są dwie możliwości albo na mapach działka jest częściowo rolna a częściowo budowlana albo ktoś tak sobie nazwał bo ma WZ a działka jest tylko rolna.
Jeżeli chodzi o drzewa to ogólnie na wycięcie drzew zgodę wydaje gmina, ale przy średnicy drzewa poniżej iluś cm (teraz nie pamiętam) nie musisz mieć zgody na wycięcie, zależy też jakie to drzewo.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Termin działka rolno-budowlana oznacza, że cześć działki musi być odrolniona i na tym fragmencie można postawić budynek.

Za wycinkę drzew pod inwestycje indywidualne nie ponosi się żadnych opłat (z wyjątkiem około 60 zł za złożenie wniosku o wydanie pozwolenia). Natomiast w przypadku wycinki bez pozwolenia, narażamy się na poważne kary.

Polecamy artykuł: Opłata za usunięcie drzew i krzewów
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...