Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
majchal

Pytanie o altanę/domek letniskowy

Recommended Posts

Witam
Od dłuższego czasu szperam w sieci, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Kupiłem działkę budowlaną o pow. 926m2, jednak na razie chcę ja wykorzystywać tylko jako letniskową. Mam zamiar postawić dwa budynki gospodarcze/altany które będą miały po 25 m2 każda, a dodatkowo będą „spięte” zamkniętą werandą/tarasem/ogrodem zimowym icon_wink.gif Czyli jakby na to patrzeć bryła będzie miała około 15m x 5m=75m2. Docelowo za 10-15lat jak wybuduję dom, to jedno pomieszczenie będzie spełniać funkcję garażu a drugie graciarni
I dlatego mam kilka pytań
1. Altany będą budowane z suporeksu na fundamencie, jednak czy dobrze rozumiem przepisy PB, że nie muszę mieć pozwolenia na taką budowę?
2. Czy potrzebny jest na takie cudo, jakiś projekt (w naszym "mądrym" prawie jest sporo absurdów dlatego pytam )
3. Czy później jakiś urzędas może się doczepić, że w tej altanie latem śpię z dzieciakami, a nie trzymam taczki i drabiny?
4. Jak jest dokładnie z przepisami dot. ilości altan w stosunku do metrów2 działki, bo znalazłem zapis w sieci, gdzie mogę mieć po jednej altanie na każde 500m2 działki ( ale nie więcej niż 2 sztuki na całą działkę ), a gdzie indziej że na każde 500m2 mogę mieć 2 altanki/pom. gospodarcze ( bez zapisu o ograniczeniu w ilości altan na działce )
5. Czy jest gdzieś zapis, w jakiej odległości od siebie mają być te altany, czy np. mogą się stykać ścianami, a może mieć nawet ścianę wspólną icon_wink.gif

Wiem, że kombinuję jak typowy Polak, jednak teraz nie chcę/nie mogę wybudować domu, a mam małe dzieci i chcę gdzieś jeździć latem na weekendy/wakacje, a okolica jest piękna.
Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli działka jest budowlana, to nie można stawiać tam dowolnej zabudowy - określają to warunki zabudowy lub plan zagospodarowania przestrzennego. Natomiast budowa altany wymaga zgłoszenia zamiaru jej budowy i w zależności od konkretnej sytuacji urząd może zgłosić sprzeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jeśli działka jest budowlana, to nie można stawiać tam dowolnej zabudowy - określają to warunki zabudowy lub plan zagospodarowania przestrzennego. Natomiast budowa altany wymaga zgłoszenia zamiaru jej budowy i w zależności od konkretnej sytuacji urząd może zgłosić sprzeciw.Mam świadomość, że na działce budowlanej ma stanąć budynek mieszkalny, i docelowo powstanie ale za jakieś 10 lat, a tymczasem chciałbym mieć tam "letniak" który nie będzie stał na polu zabudowy domu określonym w Warunkach Zabudowy.
A moje pytanie brzmi czy można odwrócić kolejność, czyli najpierw pomieszczenie gospodarcze, a potam dom mieszkalny. W końcu gdzieś muszę trzymać narzędzia, taczki, drabiny, które będę w przyszłości ( dość odległej icon_biggrin.gif ) wykorzystywał do budowy domu. Jeśli będę kopał fundament, i zacznie padać deszcz to gdzieś muszę się schronić.
Ktoś to już przerabiał?
Przejdzie w urzędzie?
A przy okazji jak macie rozwiązany problem nocowania na działce, bo ja mam zamiar wziąć ileś tam dni urlopu i pracować od rana do zmierzchu, bez wracania na spanie do obecnego domu oddalonego o około 60km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam podbny problem, tylko,że ja chcę na dz. budowlanej teraz postawić domek kempingowy nie związany na stałe z gruntem o możliwośći przemieszczania i już mam kłopoty z enionem, nie chcą mi dać się podłączyć do skrzynki która jest już w granicy mojej działki, mogą mi dać przyłącze tylko budowlane z opłata miesięczną ok.54zł + droższy prąd o ok 8gr, ale musiałbym korzystać z tej teryfy non stop aż do chwili wybudowania domu, co może być za kilka dopiero lat. I to jest w/g mnie chore. Zmuszają mnie do kombinacji i kłamstw zamiast normalnie i uczciwie podłączyć , pobierać opłaty a po sezonie letnim umożliwić odcięcie zasilania. Chcę też teraz na działce zrobić wodę , oczyszczalnie ścieków, ogrodzenie i jestem ciekaw czy również tu będę miał jakieś kłopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...