Skocz do zawartości

docieplanie porothermu


akr

Recommended Posts

Witam. Wybudowaliśmy dom Z Porpthermu 44 i otrzymujemy sprzeczne informacje co do konieczności docieplania domu. Chciałabym się poradzić czy należy docieplać taką ścianę czy wystarczy sam tynk. Może ktoś już mieszka w domu z porotherm 44 i może się wypowiedzieć na ten temat???
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Wbrew niektórym opiniom, ja radzę nie docieplać.Osobiście bywam często w domu z takimi ścianami.Jest to droższa ściana niz cieńsza +dobry styropian, ale spełnia swoje zadanie w pełni. Też myslałam o takich ścianach,ale przy dzisiejszych cenach to mnie trochę przeraża.To jest też dobre rozwiązanai dla "wilgociofobów".Cieńszy pototherm+izolacja styropianem równa się zamknięcie odpływu wilgoci i dla mnie bez sensu jest mówienie ,że porotherm lepiej oddycha.Wtedy juz przecież nie oddycha.Fachowiec swierdził,ze jeśli chce się wykorzystać w pełni właściwości ceramiki, to niestety lepiej postawić grubszą ściankę i bez ocieplenia.Jeśli masz taki dom to gratuluję,będziesz miał w nim sucho i cieplutko- sama sprawdzałam to przez około 5lat!!!A dom jest duży -mimo wszystko ciepły-ogrzewany węglem!Teraz możesz rzucić na ściany dobry tynk i cieszyć się!!!
Ja sama jestem zmuszona finansami do budowy ścian z betonu komórkowegi + styropian,ale gdybym miała odpowiednie finase, to budowałabym z porothermu 44!!!!Bez izolacji oczywiście!!!Też jestem "wilgociofobem"!!A w takim domku żeby powstała wilgoć musiałaby być naprawdę fatalna wentylacja....Pozdrawiam!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...