Skocz do zawartości

Łazienka


stewal

Recommended Posts

Przeglądając forum Mniszka(bardzo sympatyczne) natknąłem się na dwa tematy dotyczące łazienki:
- czy montować wentylację jeśli jest okno w łazience
- czy drzwi lepiej otwierać do środka czy na korytarz
Pozwolę sobie na dwa przykłady z życia wzięte:
Wentylacja- w moim obecnym mieszkaniu mam łazienke z oknem ale bez wentylacji ,i co?PORAŻKA!!! W okresie letnim ok bo otwarcie czy uchylenie okna nie sprawia problemu, natomiast zimą to srednia przyjemnośc brać kąpiel przy otwartym oknie a wyjście z pod prysznica to tak jak pobyt w ruskiej łazni a potem biegiem do przerębla icon_eek.gif ,może to i zdrowe ale żeby tak codziennie icon_confused.gif A otwarcie okna po wyjściu z łazienki to musztarda po obiedzie para i tak już wisi sobie na suficie i ścianach o lustrze nie wspominając (i jak tu się ogolić icon_sad.gif )No i oczywiście ubytek ciepła przy otwartym oknie jest wiekszy, ogrzewanie łazienki a potem otwieranie okna ma taki sam sens jak uruchamianie latem klimatyzacji przy otwartych drzwiach lub oknie.

Drzwi- to prawda że w łazienkach gdzie nie ma pieca gazowego nie ma wymogu montowania drzwi otwieranych na korytarz i że drzwi można otworzyć z zewnątrz,ale....Córka moich znajomych zasłabła w łazience (nie było tam pieca,prawdopodobnie powodem zasłabnięcia była bardzo gorąca kąpiel) udało jej się wyjść z wanny niestety straciła przytomność a upadajać zablokowała swoim ciałem drzwi które własnie otwierały się do środka, na dodatek łazienka była na piętrze więc sytuacja była naprawdę niewesoła.Na szczęście zakończyło sie na dużym strachu podstawieniu drabiny ,wybiciu szyby i oczywiście zmianie drzwi łazienkowych na otwierane na korytarz.Własnie aby uniknąć takiej sytuacji zaleca się montowanie drzwi otwieranych na korytarz a nie do środka
Moim więc skromnym zdaniem wentylacja w łazience Tak drzwi otwierane na korytarz Tak
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...